Home Hírek Legfrissebb hírek Egy újabb cseles hiba - K10 Micra Super S

Egy újabb cseles hiba - K10 Micra Super S

Az utóbbi időben jó néhány klubtárs panaszkodott túlfogyasztás miatt, ebbe a témába vág Dáloki Gergely alias Geree írása. Geree weboldalára guglizás révén tévedtem pár hónapja. Alapesetben off márkában utazik, de ettől függetlenül tanulságos és szórakoztató írásokat posztol. Legutóbb egy erősen iszákos karburátoros K10 Micra Super S került hozzá:

"Mindig azt hangoztatom, hogy egy karburátoros autó esetében a túlfogyasztásért nagyon magas arányban nem a karburátor a felelős. Most is egy ilyen, meglehetősen érdekes esetet osztok meg. A beteg egy sok mindent megélt, nem rég vásárolt K10-es Micra Super S, tipikus balkáni hozzáállású korábbi tulajokkal: csak tankolunk bele, mást nem költünk rá. Ami pedig elromlik, azt sziloplaszt-tal meg lehet javítani. Ajtókárpitot, ajtókédert, hangszórót és karburátort is. Az autó új tulaja ennek ellenére látta az autóban az értéket a praktikus, kis fogyasztású, tartós és megbízható városi rohangálós autó formájában, és ennek megfelelően hajlandó is volt rákölteni azért, hogy ezt a funkciót megbízhatóan tudja az autó. Így került hozzám. A tulaj elmondása szerint megvételkor még egész jól fogyasztott az autó (6,5-7 liter körül), de egyszercsak elkezdett rakoncátlankodni és jelentősen túlfogyasztani, ami már 10 liter körüli értékben realizálódott. Ez azért egy 800kg-os 1.2-es autót egy kissé sok…"

A teljes cikket itt olvashatjátok: Egy újabb cseles hiba

Színésznövendék meséli az apjának:
- A vizsgadarabomban igen nehéz szerepem lesz. Egy olyan férfit kell játszanom, aki 20 éve nős.
Mire az apja:
- Legközelebb olyan szerepet válassz, amiben meg is szólalhatsz!

Beküldő: NISSAN16V
2018.09.18 07:07:52