Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Szerviz

Szerviz

Sziasztok, tud valaki egy szervizt, ahol dolgoznak vitt anyaggal, és meg is lehet nézni a szerelést?

Előre is köszi,
Ervin

kellervin
Új tag
useravatar
2 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Szerviz

én tudok egy "szakik, szervizek" topicot itt a fórumon belül, ahol ezt a kérdést fel lehet tenni... gondolom az étterembe is viszed a húst és bemész a konyhába a séfhez, hogy ellenőrizd...

kellervin írta:

Sziasztok, tud valaki egy szervizt, ahol dolgoznak vitt anyaggal, és meg is lehet nézni a szerelést?

Előre is köszi,
Ervin

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Igen erre van már egy rendes topic oda írd be kérlek.
Másrészről azért nem kell így beszélni vele,valahol érthető ,hogy ha tud kedvezményt alkatrészre akkor miért ne akarná maga vinni.A szerelőnek a szakértelmét akarja megfizetni ,és a rá fordított idejét nem azt, hogy sokkal drágábban adja neki az alkatrészt is amikor lehet ,hogy közel féláron megkapja ismeretségen keresztül az autó tulaj is.

F2P12 írta:

én tudok egy "szakik, szervizek" topicot itt a fórumon belül, ahol ezt a kérdést fel lehet tenni... gondolom az étterembe is viszed a húst és bemész a konyhába a séfhez, hogy ellenőrizd...

kellervin írta:

Előre is köszi,
Ervin

Zsotti824
Veterán tag
useravatar
1020 hozzászólás

Ettől még pontos a hasonlat... az írással az a baj, hogy nem lehet hangsúlyozni. Aki meg akar sértődni, sértődjön meg, aki meg kiérzi a mondanivalót, mosolyog rajta...
Az a szerelő, aki le akarja húzni az ügyfelet az extra alkatrészárakkal és munkadíjjal, számomra nem szerelő, hanem egy gyökér... viszont mindenkinek meg kell élni valamiből. Én is ellenőrzöm az alkatrész árakat és nekem is max kedvezményem van alkatrészáruházban, de jogos az, amikor egy szakember nem épít be mindenféle számára ellenőrizetlen helyről származó, esetleg nem megfelelő minőségű alkatrészt és a hozott anyagnál munkadíj felárat számít fel és nem vállal garanciát, mert a franc se vitatkozik az ügyféllel, hogy anyag vagy (a nem létező) szerelési hiba. Aki hozta az anyagot, mejd lebokszolja a haverjával, aki megoldotta neki a kedvezményt és a végén többe kerül a hús, mint a leves... Itt is sírtak már számláért a szakszerű beépítésről, amikor az alkatrész papír nélkül lett beépítve (lehet szarul) és azt hiszem a Bárdi elküldte az embert a f@szba... smilesmilesmile (Azt nem merem felhozni, hogy a megoldjuk okosban tulajdonképpen adócsalás... itt el is varrnám ezt a gondolatot)
Ettől függetlenül nem bántólag írtam a hasonlatot, de ugye nem viszed az étterembe az alapanyagot Te sem és nem állsz a séf mellé ellenőrizni, hogy mit csinál, pedig olcsóbban veszed meg a nagybani piacon... A virágosnak sem viszed a virágot, hogy kössön csokrot a virágpiacon vett rózsákból, mert ott olcsóbb volt stb. Egy IGAZI SZERELŐ nem az anyaggal húz le, sz@r munka mellett, hanem tisztességes áron tisztességes munkát végez és garanciát vállal a munkáért és az általa adott anyagért is !!!

Részemről mindenkien tisztelet, a véleményem a sajátom és csak az én értékítéletemet tükrözi.. na BÉKE

Zsotti824 írta:

Igen erre van már egy rendes topic oda írd be kérlek.
Másrészről azért nem kell így beszélni vele,valahol érthető ,hogy ha tud kedvezményt alkatrészre akkor miért ne akarná maga vinni.A szerelőnek a szakértelmét akarja megfizetni ,és a rá fordított idejét nem azt, hogy sokkal drágábban adja neki az alkatrészt is amikor lehet ,hogy közel féláron megkapja ismeretségen keresztül az autó tulaj is.

F2P12 írta:

kellervin írta:

Előre is köszi,
Ervin

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Sziasztok!
Tud e valaki segíteni abban, hogy a P12-nek (1.8 benzin, kombi, 2006/5.) 150.000 km körül van e előírt szervíze? Most vettem a kocsit, 147.000 km van benne, természetesen olaj-, és mindenféle szűrőcserék a héten meg is történnek.
Előre is nagy köszönet!

halitibi (Primera WP12/2006/1.8 - QG18DE)

halitibi
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Miazhogy... 15e km az előírt szervizciklus

halitibi írta:

Sziasztok!
Tud e valaki segíteni abban, hogy a P12-nek (1.8 benzin, kombi, 2006/5.) 150.000 km körül van e előírt szervíze? Most vettem a kocsit, 147.000 km van benne, természetesen olaj-, és mindenféle szűrőcserék a héten meg is történnek.
Előre is nagy köszönet!

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Úgy értem, hogy pl. vezérlés, ilyesmi, nagyobb dolgok...  Az olajcsere az egy kötelező dolog vásárlás után, induljon nálam tiszta lappal..

F2P12 írta:

halitibi írta:

Sziasztok!
Előre is nagy köszönet!

halitibi
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

láncos a vezérlés, azt nem kell cserélni, ameddig nem nyúlik... normál használat mellett kiszolgálhatja az autót...

itt már a szíjakat is érdemes cserélni, fékolaj stb. nagy kiadásra ne számíts, nagyon jó kis autó ez smile amúgy a szervizkönyvében benne van, hogy mikor mit kell csinálni...

halitibi írta:

Úgy értem, hogy pl. vezérlés, ilyesmi, nagyobb dolgok...  Az olajcsere az egy kötelező dolog vásárlás után, induljon nálam tiszta lappal..

F2P12 írta:

halitibi írta:

Sziasztok!
Előre is nagy köszönet!

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

smile Köszönöm a választ. A héten megy szerelőhöz, át lesz nézve a gép. Jó pár évig szeretném használni..  smile

F2P12 írta:

láncos a vezérlés, azt nem kell cserélni, ameddig nem nyúlik... normál használat mellett kiszolgálhatja az autót...

itt már a szíjakat is érdemes cserélni, fékolaj stb. nagy kiadásra ne számíts, nagyon jó kis autó ez smile amúgy a szervizkönyvében benne van, hogy mikor mit kell csinálni...

halitibi írta:

F2P12 írta:

halitibi írta:

Sziasztok!
Előre is nagy köszönet!

halitibi
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Ez a topik eredetileg X-trail-ről szólna, de látom hogy más is keveredik bele. Nem baj, de én most vissza terelném a szót az X-trail-re.
2,2-es yd22 motorkódú tdi motor 2007-es gyártású. Semilyen alapjárat nincs. Minden alkalommal ha le veszem a lábam a gázról le áll.
Cseráltük a főtengely felsőholdpont jeladót, a vezérműtengely helyzet jeladót, de semmi változás.
Esetenként 5-6 próbálkozás után indul, máskor egyből. Ha reggel hidegen indítom, akkor 10-15 próbálkozás után indul csak be.
Másnap pedig rögtön. Semi nem történik bemme következetesen, csak az hogy alapjárat nincs. Ja, és szerintem sokat fogyaszt.
Országúti körülmények között 10 felett. Serintem az nagyon sok. Egy hónapja vettem a vasat, de azóta egyik szerelőtől a másikhoz viszem.
Valakinek esetleg valami használható ötlete ha lenne, azt meg köszönném!

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

pala írta:

Ez a topik eredetileg X-trail-ről szólna, de látom hogy más is keveredik bele. Nem baj, de én most vissza terelném a szót az X-trail-re.
2,2-es yd22 motorkódú tdi motor 2007-es gyártású. Semilyen alapjárat nincs. Minden alkalommal ha le veszem a lábam a gázról le áll.
Cseráltük a főtengely felsőholdpont jeladót, a vezérműtengely helyzet jeladót, de semmi változás.
Esetenként 5-6 próbálkozás után indul, máskor egyből. Ha reggel hidegen indítom, akkor 10-15 próbálkozás után indul csak be.
Másnap pedig rögtön. Semi nem történik bemme következetesen, csak az hogy alapjárat nincs. Ja, és szerintem sokat fogyaszt.
Országúti körülmények között 10 felett. Serintem az nagyon sok. Egy hónapja vettem a vasat, de azóta egyik szerelőtől a másikhoz viszem.
Valakinek esetleg valami használható ötlete ha lenne, azt meg köszönném!

Szia!
Légtömegmérő tisztítás volt már? Én személy szerint azzal kezdeném, apróság, de sokat tud segíteni.
Próbáld meg felvenni a kapcsolatot NISSAN16-vel, ő nekem helyrerakta az alapjáratot (ugyanez a motor van nekem is egy Primera-ban)
Üdv:
stefi

stefikrisz
Új tag
useravatar
80 hozzászólás

Öt perce telefonáltak a Nissan szervízből, vezérmű lánc nyúlás idézi elő az alapjárati problémát, ami 7-800 ezer ft költségből kihozható. Hát egy kicsit meg rogytam, így most viszem vissza a kereskedőnek mert szerintem ezt ő tudta. A km órát is át kellett egykicsit tekerni szerintem, mert egy ilyen motorban nem 180000 km re van tervezve a vezérlés.

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Erre nagyon kíváncsi leszek, hogy sikerül-e. Drukkolok neked, de ha már produkálta a hibát, akkor amikor megvetted, akkor tudtál róla, ha nem akkor pedig ő sem. Ez pedig nem fő alkatrész, de nem is rejtett hiba. A valós km óra állást a szerviz ki tudja olvasni, mert csak a km órát írják át 99,999%-ban ,a computert túl összetett módosítani... Írd meg kérlek a fejleményt...

pala írta:

Öt perce telefonáltak a Nissan szervízből, vezérmű lánc nyúlás idézi elő az alapjárati problémát, ami 7-800 ezer ft költségből kihozható. Hát egy kicsit meg rogytam, így most viszem vissza a kereskedőnek mert szerintem ezt ő tudta. A km órát is át kellett egykicsit tekerni szerintem, mert egy ilyen motorban nem 180000 km re van tervezve a vezérlés.

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

pala írta:

KB ennyit tudnak ezek a lácok legalábbis, benzin motorokban. A 7-800e az nagyon sok, bár rengeteg meló az tény. Ha gondolod rákrdezek mennyi az anyag hozzá. Hibakód van?

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Nincs hibakód, csak ennyit írtak le a jegyzőkönyvbe, hogy vezérlés készlet csere indokolt a  hiba elhárításához.
A szerviz is azt mondta, hogy ennyi a reális km. futás ezekkel a láncokkal. Viszont a fogyasztó védelmet fel kerestem, és mindenben a támogatásukat élvezhetem. A kereskedő 6 hónap szavatossággal tartozik az egész autóra. Persze a Nissan drága szerviz, ezért nem ők kapják a melót. Megtaláltuk a gyári beszállítójukat, 200000 ből kijön az anyag. 80 a munkadíj, plusz 20-25 egyéb anyag. Egyelőre ez a leg jobb ajánlatom, és ez nem Nippart gyártámyú anyag.

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Ez kb reális, de én még mindig kíváncsi vagyok a kereskedő válaszára, mert ez szerintem kopó alkatrész, melynek van élettartama..Félre ne értse senki, nem kötekedem, csak kíváncsi vagyok vmilyen "hivatalos" állásfoglalásra, mert az én véleményem szerint ez nem áll meg a szavatosság körében. Ha a hiba a vásárláskor is fennállt és tapasztalható volt, akkor ez nem rejtett, ha nem állt fenn, akkor kopó alkatrész a véleményem szerint. Csodálkoznék, ha rá lehetne húzni a kereskedőre, de most tényleg azt kívánom neked, hogy ne nekem legyen igazam és tudd érvényesíteni az igényedet, mi pedig tanuljunk egy ilyen esetből, hogy ezt is lehet érvényesíteni. Ebben az esetben én nem csináltatnám meg, hanem visszavásárlást kérnék vagy megegyeznék előre írásban a kereskedővel, hogy a  hivatalos szakvélemény és árajánlat + számla alapján fizesse ki a javítást, már amennyire ez lehetséges.

pala írta:

Nincs hibakód, csak ennyit írtak le a jegyzőkönyvbe, hogy vezérlés készlet csere indokolt a  hiba elhárításához.
A szerviz is azt mondta, hogy ennyi a reális km. futás ezekkel a láncokkal. Viszont a fogyasztó védelmet fel kerestem, és mindenben a támogatásukat élvezhetem. A kereskedő 6 hónap szavatossággal tartozik az egész autóra. Persze a Nissan drága szerviz, ezért nem ők kapják a melót. Megtaláltuk a gyári beszállítójukat, 200000 ből kijön az anyag. 80 a munkadíj, plusz 20-25 egyéb anyag. Egyelőre ez a leg jobb ajánlatom, és ez nem Nippart gyártámyú anyag.

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

A kereskedő természetesen mindentől elzárkózik. Egy autóban mi az, ami nem kopó alkatrész? A vezérlés a motornak olyan szerves része, aminélkül nem tud működni. Vássárláskor a hiba nem állt fenn, de 180 km utn elő állt. Persze ez is egy kereskedői fogással lett megoldva, amire én már rájöttem.
Az alapjárat hejre lett állítva, a vezérmű tengelyen lévő jeladó tárcsa után állításával. De ettől még a láncot a közel jövőben ki kell cserélni. (sajnos)
De mitől fogyaszt 13 litert 100 km-en? Erre adjon nekem valaki használható választ.

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

pala írta:

A kereskedő természetesen mindentől elzárkózik. Egy autóban mi az, ami nem kopó alkatrész? A vezérlés a motornak olyan szerves része, aminélkül nem tud működni. Vássárláskor a hiba nem állt fenn, de 180 km utn elő állt. Persze ez is egy kereskedői fogással lett megoldva, amire én már rájöttem.
Az alapjárat hejre lett állítva, a vezérmű tengelyen lévő jeladó tárcsa után állításával. De ettől még a láncot a közel jövőben ki kell cserélni. (sajnos)
De mitől fogyaszt 13 litert 100 km-en? Erre adjon nekem valaki használható választ.

Ma meg tört a jég. Hosszú halgatás után a kereskedő felhívott, és ajánlatot tett. Én is hajlandó voltam kompromisszumra, így a megegyezés megszületett.
Ő meg vásárolja az anyagot, én pedig elvégeztetem a munkát. Azthiszem ez elfogadható részemről is, nem kell hónapokigm a hatóságokon keresztül cívódnom a fickóval. Minden bizonnyal valaki felvilágosította, mert ma reggel még feljelentéssel fenyegetett, 50 percel később pedig ajánlatot tett.

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

ez jó hír smile

pala írta:

pala írta:

Ma meg tört a jég. Hosszú halgatás után a kereskedő felhívott, és ajánlatot tett. Én is hajlandó voltam kompromisszumra, így a megegyezés megszületett.
Ő meg vásárolja az anyagot, én pedig elvégeztetem a munkát. Azthiszem ez elfogadható részemről is, nem kell hónapokigm a hatóságokon keresztül cívódnom a fickóval. Minden bizonnyal valaki felvilágosította, mert ma reggel még feljelentéssel fenyegetett, 50 percel később pedig ajánlatot tett.

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Csak ne ugangyartott szart vegyen.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Ezt nem mertem beírni... Te tudod a legjobban, hogy egy gyári és egy utángyártott között mekkora különbség van ennél az autónál, úgy minőségben, mint árban

NISSAN16V írta:

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

F2P12 írta:

Ezt nem mertem beírni... Te tudod a legjobban, hogy egy gyári és egy utángyártott között mekkora különbség van ennél az autónál, úgy minőségben, mint árban

NISSAN16V írta:

Természetesen az alku alapja az, hogy gyári komplet készletet kell szállítania!
Ma vagy holnap meg is érkezik, és akkor kiderül hogy tudja e mit jelent a gyári jelző! Smile

pala
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32459
Alvó:
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
37

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

A bíró azért van, hogy eldöntse, kinek van jobb ügyvédje.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7180)
Beküldő: egonca 
2018.12.05 18:44:15
 Adok-veszek (Primera) (1240)
Beküldő: Blo107 
2018.11.23 23:16:46
 Általános kérdések (Primera) (5204)
Beküldő: Blo107 
2018.11.23 23:15:05
 Nissan Almera fordulati problémák (92)