Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Almera, Sunny, Tino Csúnyán bevásároltunk - TINO, QG16DE és QG18DE hibrid

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Csúnyán bevásároltunk - TINO, QG16DE és QG18DE hibrid

Csúnyán bevásároltunk - TINO, QG16DE és QG18DE hibrid

Sziasztok!

Egy kedves rokonom (és kivételesen tényleg nem én jártam így) vásárolt nemrég egy Nissan Almera Tino 1.8 benzinest.
Voltak motorikus gondjai, így meglátogattunk egy szerelő barátomat. Volt szemrevételezés, hibakód kiolvasás, és végül annyi az eredmény, hogy vezérlést kell cserélni (kopott fogaskerekek és megnyúlt lánc), és gyűrűzni kell, meg persze hengerfejtömítés sem árt.

A dolog ott vált érdekessé, amikor rájöttünk, hogy hoppá, ez nem egy 1.8-as motor, hanem egy 1.6-os QG16DE! (egyébként a motorba is a QG16 volt ütve, csak nem tűnt fel...) Furatmérete 76mm, úgyhogy nincs mese, ez tényleg nem 1.8, ahogy a hirdetésben és forgalmiban áll... (forgalmi és érdekes, mert QG16 van beleírva 1769 ccm-mel). A lényeg most mégsem a jogi és átb*szás része a dolognak.

- A vicc, hogy a hibakód kiolvasás munkalapján TINO 1.8 szerepelt (nem tudom, hogy ezt kézzel ütötték be, vagy a gép dobta ezt ki). Ez alapján lehet, hogy az 1.8-as ECU-ja van benne?
- További érdekesség, hogy a vezérlés ami benne van/volt, az az 1.8-ashoz való TCK32DVVT cikkszámú vezérlés, vagyis ez, a csatolt képen >> ITT <<, tehát 75mm-es VVT cuccal, széles, szögletes lánccal ahogy a képen is

Kérdésem annyi lenne, hogy van-e tapasztalat ilyen "átépítés" terén valakinek?
Érdemes-e pont ugyanilyen vezérlést venni (ami persze a készletek közül a létező legdrágább és alig beszerezhető)?
Működni fog ez így ha fel lesz újítva?
Mi van akkor ha a VVT nélküli készletet tesszük bele?
Mi van, ha a QG16DE motorhoz valót tesszük bele (pl Primera P11-ét)?

Eléggé tanácstalanok vagyunk (mi is és a szerelő is)...

Előre is köszi mindenkinek a hozzászólást és a tanácsokat!

kotysoft
Új tag
useravatar
2 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Csúnyán bevásároltunk - TINO, QG16DE és QG18DE hibrid

kotysoft írta:

Sziasztok!

Egy kedves rokonom (és kivételesen tényleg nem én jártam így) vásárolt nemrég egy Nissan Almera Tino 1.8 benzinest.
Voltak motorikus gondjai, így meglátogattunk egy szerelő barátomat. Volt szemrevételezés, hibakód kiolvasás, és végül annyi az eredmény, hogy vezérlést kell cserélni (kopott fogaskerekek és megnyúlt lánc), és gyűrűzni kell, meg persze hengerfejtömítés sem árt.

A dolog ott vált érdekessé, amikor rájöttünk, hogy hoppá, ez nem egy 1.8-as motor, hanem egy 1.6-os QG16DE! (egyébként a motorba is a QG16 volt ütve, csak nem tűnt fel...) Furatmérete 76mm, úgyhogy nincs mese, ez tényleg nem 1.8, ahogy a hirdetésben és forgalmiban áll... (forgalmi és érdekes, mert QG16 van beleírva 1769 ccm-mel). A lényeg most mégsem a jogi és átb*szás része a dolognak.

- A vicc, hogy a hibakód kiolvasás munkalapján TINO 1.8 szerepelt (nem tudom, hogy ezt kézzel ütötték be, vagy a gép dobta ezt ki). Ez alapján lehet, hogy az 1.8-as ECU-ja van benne?
- További érdekesség, hogy a vezérlés ami benne van/volt, az az 1.8-ashoz való TCK32DVVT cikkszámú vezérlés, vagyis ez, a csatolt képen >> ITT <<, tehát 75mm-es VVT cuccal, széles, szögletes lánccal ahogy a képen is

Kérdésem annyi lenne, hogy van-e tapasztalat ilyen "átépítés" terén valakinek?
Érdemes-e pont ugyanilyen vezérlést venni (ami persze a készletek közül a létező legdrágább és alig beszerezhető)?
Működni fog ez így ha fel lesz újítva?
Mi van akkor ha a VVT nélküli készletet tesszük bele?
Mi van, ha a QG16DE motorhoz valót tesszük bele (pl Primera P11-ét)?

Eléggé tanácstalanok vagyunk (mi is és a szerelő is)...

Előre is köszi mindenkinek a hozzászólást és a tanácsokat!

Van erre megfelelő topic.

Vezérlés tök egyforma 1,5 1,6 1,8 as qg motorokban. mostanában már fogaskerekeket sem cserélem mert találtam gyári láncot baráti áron, és a fogaskerekek általában bírják, Ha gyűrüzitek akkor csapágyazzátok is meg, mert a kopott csapágy nem tolerálja a megnőtt kompressziót. A forgalmi meg elírás lehet, van itt olyan GT tulaj akinek 80kw van a forgalmiban, nekem is 85 van a 9x helyett z öreg forgalmijában.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3055 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

NISSAN16V írta:

Vezérlés tök egyforma 1,5 1,6 1,8 as qg motorokban.

Ok, hogy az időzítés és a méret esetleg ugyanaz, na de nem hiszem, hogy mindegy, hogy változó szelepvezérlésű készletet (VVT) vagy normál szelepvezérlésű készletet teszünk bele...?
Előbbiből is van 50.65mm és 75mm hubméretű

A computer nem fog hibát jelezni, ha VVT helyett pl sima kerül bele?

A csapágytippet egyébként köszi!

http://statics2.carparts-cat.com/webdata4/ImageData/artbild/2016.2.0/267/tck32.jpg
http://statics2.carparts-cat.com/webdata4/ImageData/artbild/2016.2.0/267/tck32vvt.jpg
http://statics2.carparts-cat.com/webdata4/ImageData/artbild/2016.2.0/267/tck32dvvt.jpg

kotysoft
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

sose veszek vvt-s sőt már szettet se. a vvts-ken hagytam a régi kereket fent ennyi.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3055 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32411
eheti hozzászólások:
1
Felhasználó infó:

felhasználók: