Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Primera CVT váltó nyűglődés

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

CVT váltó nyűglődés

CVT váltó nyűglődés

Sziasztok!

Van egy Primera P11-144-esem SR20DE motorral és CVT váltóval.

A váltóban eltört az egyik csapágy pár éve, ezért a váltót kiszedtem, bevizsgáltattam, majd arra jutottam, hogy jöhet helyette egy bontott és hajrá előre.

Ez be is jött és jó pár évig minden rendben is volt, amíg mostanság elkezdett rosszalkodni. 2 opció van, elmegy vészüzemmódba, azaz nem vált semerre, így a max sebesség 40 km/h 5000-es fordulaton smile B verzió, megy, de L és D-ben is ugyanúgy erőtlenül gyorsulva, de azért elmegy. Esetleges melyiket produkálja.

Agyaltam már sok mindenen mi lehet a gond. A szűrőt, olajat és az egész szelep rendszert cseréltem a régi váltóból. A léptető motort sajnos nem tudtam cserélni, mert a régi váltót bevizsgáló szaki azt elfelejtette visszaadni...

Erről lenne szó:

http://autodata.ru.images.1c-bitrix-cdn … 7080543662

A szervizkönyvet tanulmányozva, ez tűnik még esetleg a hiba okozójának vagy bármi más smile Hibakód a motorban nincs, de sajnos a váltót nem érem el az én programommal és kábelemmel. Consult II talán megmondaná, mi a pontos hiba, de azt nem nagyon sikerült találnom itt Pécsen. A márkaszerviz consult III-ja talán ki tud majd valamit olvasni...

Ha valakinek van ötlete, mi lehet a gond, vagy van elfekvőben egy ilyen léptetőmotorja, szóljon már smile

Várom a tippeket smile

bodorj
Új tag
useravatar
11 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: CVT váltó nyűglődés

Szia.Ötletem nincs a hibára,nem értek sajnos hozzá,de pécsi vagyok és van bluetooth-os consult II-őm. Mondjuk ha a tiéddel nem dobott hibát valszeg az enyémmel sem fog,de azért egy próbát megérhet.

bodorj írta:

Sziasztok!

A váltóban eltört az egyik csapágy pár éve, ezért a váltót kiszedtem, bevizsgáltattam, majd arra jutottam, hogy jöhet helyette egy bontott és hajrá előre.

Ez be is jött és jó pár évig minden rendben is volt, amíg mostanság elkezdett rosszalkodni. 2 opció van, elmegy vészüzemmódba, azaz nem vált semerre, így a max sebesség 40 km/h 5000-es fordulaton smile B verzió, megy, de L és D-ben is ugyanúgy erőtlenül gyorsulva, de azért elmegy. Esetleges melyiket produkálja.

Agyaltam már sok mindenen mi lehet a gond. A szűrőt, olajat és az egész szelep rendszert cseréltem a régi váltóból. A léptető motort sajnos nem tudtam cserélni, mert a régi váltót bevizsgáló szaki azt elfelejtette visszaadni...

Erről lenne szó:

A szervizkönyvet tanulmányozva, ez tűnik még esetleg a hiba okozójának vagy bármi más smile Hibakód a motorban nincs, de sajnos a váltót nem érem el az én programommal és kábelemmel. Consult II talán megmondaná, mi a pontos hiba, de azt nem nagyon sikerült találnom itt Pécsen. A márkaszerviz consult III-ja talán ki tud majd valamit olvasni...

Ha valakinek van ötlete, mi lehet a gond, vagy van elfekvőben egy ilyen léptetőmotorja, szóljon már smile

Várom a tippeket smile

Zsotti824
Veterán tag
useravatar
1020 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Köszi!

Közben sikerült egy consult2-velma kiolvastanom a hibát és ahogy tippeltem a stepmotort hozta ki bűnösnek. Most jöhet, hogy ezt megpróbálom kipucolni,átnézni.

Zsotti824 írta:

Szia.Ötletem nincs a hibára,nem értek sajnos hozzá,de pécsi vagyok és van bluetooth-os consult II-őm. Mondjuk ha a tiéddel nem dobott hibát valszeg az enyémmel sem fog,de azért egy próbát megérhet.

bodorj írta:

Sziasztok!

Erről lenne szó:

Várom a tippeket smile

bodorj
Új tag
useravatar
11 hozzászólás

Sziasztok!

CVT-ís kérdés. WP11-es Primera CVT-vel. Végigkísér a sorsom ezzel a szegény kocsival smile

Mostanában kezdte el azt csinálni, hogy amikor berakom "sebességbe", hogy nem veszi rögtön, hanem 4-5 mp után érzem, hogy ránt egyet a kocsi és utána tudok indulni vele. Ma annyi újdonságot produkált, hogy fékezésnél, amikor szinte teljesen megálltam, rántott párat és csattogott valami. Hidegen mintha nem csinálná. Melegen egyre gyakrabban. A váltóolaj rendben van a szintje. Minősége nem gyári nissan, de amióta benne van 10.000 km, soha semmi baj nem volt vele.
Ha valaki tapasztalt ilyet vagy van ötlete, ossza meg velem smile

Köszönöm előre is!

János

bodorj
Új tag
useravatar
11 hozzászólás

bodorj írta:

Sziasztok!

CVT-ís kérdés. WP11-es Primera CVT-vel. Végigkísér a sorsom ezzel a szegény kocsival smile

Mostanában kezdte el azt csinálni, hogy amikor berakom "sebességbe", hogy nem veszi rögtön, hanem 4-5 mp után érzem, hogy ránt egyet a kocsi és utána tudok indulni vele. Ma annyi újdonságot produkált, hogy fékezésnél, amikor szinte teljesen megálltam, rántott párat és csattogott valami. Hidegen mintha nem csinálná. Melegen egyre gyakrabban. A váltóolaj rendben van a szintje. Minősége nem gyári nissan, de amióta benne van 10.000 km, soha semmi baj nem volt vele.
Ha valaki tapasztalt ilyet vagy van ötlete, ossza meg velem smile

Köszönöm előre is!

János

válaszoltam indexen

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32459
Alvó:
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
40

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Ül az öreg székely a feleségével a tornácon és beszélgetnek:
- Hallod-e Mári, akartá' vóna-e férfi lenni legalább egy napra?
- Szerettem vóna. Há' maga?

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7180)
Beküldő: egonca 
2018.12.05 18:44:15
 Adok-veszek (Primera) (1240)
Beküldő: Blo107 
2018.11.23 23:16:46
 Általános kérdések (Primera) (5204)
Beküldő: Blo107 
2018.11.23 23:15:05