Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Micra, Note, Juke Általános kérdések (Micra, Note, Juke)

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Általános kérdések (Micra, Note, Juke)

Általános kérdések (Micra, Note, Juke)

Sziasztok! Nővérem K12-es Micra-ját hajtom és nézegetek hozzá felniket. Mit kell figyelni felniknél, hogy passzoljon? Találtam pl. ilyen azonosítókat:
4* 100 14 6jx14 et 38
felni alufelni
azonosító /21/

meg ilyet is:
4* 100 14 6jx14 et 35
felni alufelni
azonosító /31/

A 4x100at még csak értem, meg az ET számról is van fogalmam, de a többi az mi?

maplacz
Új tag
useravatar
10 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Általános kérdések (Micra, Note, Juke)

Sziasztok! Az a helyzet, hogy a Micrámba szeretnék üléshuzatokat venni és szükségem van a tanácsotokra. Megtetszettek a MAD üléshuzatok, így meg szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztala ezekkel a termékekkel? Szabad-e megvennik öket???
Valami ilyenre gondoltam:
http://www.autopotahy.sk/mad/userfiles/fotogaleria/nissan/micra_03/autopotahy_autouleshuzat_autositzbezuge_carseatcovers_pokrowce_samochodowe_coprisedili_per_auto_auto_housses_de_sieges_tuning_MAD_nissan_micra_01.jpg
http://www.autopotahy.sk/mad/userfiles/fotogaleria/nissan/micra_03/autopotahy_autouleshuzat_autositzbezuge_carseatcovers_pokrowce_samochodowe_coprisedili_per_auto_auto_housses_de_sieges_tuning_MAD_nissan_micra_04.jpg
http://www.autopotahy.sk/mad/userfiles/fotogaleria/nissan/micra_03/autopotahy_autouleshuzat_autositzbezuge_carseatcovers_pokrowce_samochodowe_coprisedili_per_auto_auto_housses_de_sieges_tuning_MAD_nissan_micra_03.jpg

nismoider
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Sziasztok.
Nem rég vásároltam egy 1996-os Nissan Micra 1,0 gépjárművet. Fogyasztását lemérve meglepődtem, hisz 130 km-re tankoltam 9,5 liter benzint!!! Ezt a fogyasztást, kicsit soknak találom. Olyan kérdésem lenne, hogy a guminyomás mennyire befolyásolja a fogyasztást? Mennyi az ideális guminyomás? Hány bár legyen a gumikba?  (Gumi mérete: 155/80 R13) Vagy csupán a vezetési stílusomon kéne változtatnom?
Választ előre is köszönöm.

UI: Most látom, hogy nem igazán jó topikba írtam, sajna a hozzászólást törölni nem tudom.. sad

Juszaka
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Sziasztok!
Új fiú vagyok itt, most regeltem, Zolinak hí'nak.
Note van a családban, egyelőre meg vagyunk vele elégedve.
Viszont a navigáció kicsit elavult, és frissíteném.Új autóként vettük, de a kereskedő szegénységi bizonyítványát igazolandó elavult térképpel adták át ( nem tudom, mennyire vágta volna őket a földhöz, ha friss térképet adnak hozzá, esetleg az első frissítést grátisz mellékelik később...) Nyáron jártuk vele a keleti országrészt és eléggé hiányos volt a navi tudása sad
Van valami okosság a frissítésére, ami kedvezőbb anyagilag, mint a hivatalos?
Esetleg van ehhez külön topic?
Köszönet előre is

FürgeTeknős
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Ennyire halott ez a fórum?Vagy ennyire jelentéktelen a problémám?Vagy senkinek nincs Note-ja?  sad

FürgeTeknős
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

FürgeTeknős írta:

Ennyire halott ez a fórum?Vagy ennyire jelentéktelen a problémám?Vagy senkinek nincs Note-ja?  sad

Az aktív tagok között nem ismerek Note tulajt!

100nx & Wp12

VerteNX
useravatar
322 hozzászólás

Sziasztok!
Azért regeltem az oldalra, hogy kicsit többet tudhassak meg a K12-es Micránk lelkivilágáról. Történt hogy elvittük diagnosztikára szakszervízbe, mert volt némi baja. Télen nem volt alapjárata, nyáron pedig éppen hogy. Ezt megoldották egy fojtószelep tisztítással, azóta érezhető a különbség. Viszont a hátsó ablaktörlő használat után véletlenszerű pozíciókban áll meg, erre azt mondták, hogy a vezérlő elektronikája szépen megadta magát, és ez hasonlóképpen fog történni a többi elektromos alkatrésszel. Kérdésem, mire lehet még számítani, ha ez az állapot romlik, illetve hogyan lehet ezt javítani, cserélni?

Latsza

Latsza
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Hello!
Micra K11, 1.0, manuális váltó 1993.
A külső féltengely csukló leütős vagy zéger gyűrű eltávolítása után egyszerűen leszedhető?
Ha leütős, akkor le is jön, vagy szívni kell vele sokat (esetleg levágni)?
Előre is köszi.

pingui
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

pingui írta:

Hello!
A külső féltengely csukló leütős vagy zéger gyűrű eltávolítása után egyszerűen leszedhető?
Előre is köszi.

Micrát még nem láttam de a többi jópár nissan ami itt járt mind leütős volt.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

NISSAN16V írta:

pingui írta:

Hello!
Előre is köszi.

Köszönöm szépen!
És le is jön ütéssel, vagy vágni kell?

pingui
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

pingui írta:

NISSAN16V írta:

pingui írta:

Hello!
Előre is köszi.

Köszönöm szépen!

Sose kell vágni! a tövéhez teszel egy kis kalapácsot, és egy naggyal odvágsz neki, le kell essen, nem árt satuba fogni a tengelyt.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

NISSAN16V írta:

pingui írta:

NISSAN16V írta:

pingui írta:

Hello!
Előre is köszi.

Köszönöm szépen!

Sose kell vágni! a tövéhez teszel egy kis kalapácsot, és egy naggyal odvágsz neki, le kell essen, nem árt satuba fogni a tengelyt.

Szuper, köszi. Swiftnél is leütős van, de ott sokszor kell vágni sad

pingui
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Sziasztok! A gépkocsi paraméterei: 2005-ös Nissan Micra 1.016v 5ajtós Alvázszám: SJNFAAK12U1322540 motorszám: CR10038587R   KM:106.000. A problémám a következő: néha nem működik az elektro szervókormány. Az újra a Nissannál 685.000.-ft os ajánlatot kaptam. Van esély életet verni bele, vagy inkább vegyek bontottat, mivel az anyagi kereteim eléggé szegények. Estleg tanács, hol és mennyiért jutnék hozzá?? Előre is köszönöm. Smile

Kölcsönösen összenőttünk. Smile

Zoolee
Szeged
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Zoolee írta:

Sziasztok! A gépkocsi paraméterei: 2005-ös Nissan Micra 1.016v 5ajtós Alvázszám: SJNFAAK12U1322540 motorszám: CR10038587R   KM:106.000. A problémám a következő: néha nem működik az elektro szervókormány. Az újra a Nissannál 685.000.-ft os ajánlatot kaptam. Van esély életet verni bele, vagy inkább vegyek bontottat, mivel az anyagi kereteim eléggé szegények. Estleg tanács, hol és mennyiért jutnék hozzá?? Előre is köszönöm. Smile

Mi a hibajelenség?

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Zoolee írta:

Nézd csak mit találtam, ez sokkal barátibb!
NISSAN Micra K12 Elektromos kormányoszlop javítás. !!!***!!!A javítás csak autóval együtt!!!***!!! Reference: 48810BC15A, 48810BC15B, 48810AX700, 48810AX705, 48810AX710. - Javítás - szerelés együtt ~ 75000 Ft + ÁFa. - Bruttó 95000 Ft

Link: Ko-csi Kft.

Primera P12 1.8 Elegance
Sunny N14 2.0 GTI SR20VE+R (Eaton M62 supercharged)

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

Sziasztok!

Véleményetek kérném. K11 Micrára akarok felnit. Most találtam egyet. 4x100 15"x 7" ET19. A gumi ami pedig rámenne max 195/50! Szerintetek mennyire vészes? Nagyon kilógna a kaszniból? Esetleg vkinek van tapasztalata?

SnApy
Új tag
useravatar
15 hozzászólás

SnApy írta:

Sziasztok! Véleményetek kérném. K11 Micrára akarok felnit. Most találtam egyet. 4x100 15"x 7" ET19. A gumi ami pedig rámenne max 195/50! Szerintetek mennyire vészes? Nagyon kilógna a kaszniból? Esetleg vkinek van tapasztalata?

Szia! 195-ös szélességű gumihoz minimum 6-6,5" széles felni kell, hogy normálisan fel lehessen szerelni rá és ki tudjon feszülni rajta.
Ha a gyári felninél szélesebb felnit teszel fel, a szélesség növekedését az ET számmal lehet és kell is kompenzálni. A gyári acélfelni milyen széles és mekkora az ET száma? Ehhez képest kell gondolkodni, vannak a neten ET szám kalkulátorok, de ez nem garancia, mindenképpen fel kell próbálni a helyére a felnit gumival együtt.

Egyébként pont van egy szett jófajta 14" Stilauto alufelnim eladó, csavarokkal együtt. Előtte K11 Micrán voltak, szóval tuti jó lenne rá. Szólj ha érdekel.

Primera P12 1.8 Elegance
Sunny N14 2.0 GTI SR20VE+R (Eaton M62 supercharged)

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

Sziasztok

Autófényezőre és lakatosra lenne szükségem Budapesten. Nem feltétlenül a legolcsóbbat keresem, hanem megbízhatót és ár-érték arányban a legjobbat.

Vettünk az asszonynak egy kis játszós autót (nissan micra k11 sri), műszakilag és belülről hibátlan, de a karosszéria sokkal jobb napokat is látott. Nem vigyáztak rá és gagyi a javítás, hiába egy tulajos volt. Rendbe kapatnám neki kívülről is...Műanyag javítás, karosszéria javítás (horpadások) és teljes fényezés a cél.

Köszönöm

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Sasok,

a hatso motortarto bak megadta magat a K11 Micraban. (1.3 benzin) csinalnak ilyet valahol v. ujat kell venni?

koszi

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

mvp írta:

Sasok,

a hatso motortarto bak megadta magat a K11 Micraban. (1.3 benzin) csinalnak ilyet valahol v. ujat kell venni?

koszi

Lenkei vagy szilentblokk kft, egymástól 2 sarokra vannak, kispesten. Én du ledobtam náluk a földre(ők mondták) másnapra kész volt.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sziasztok

A játékos autónak vett 2000-es évjáratú K11 1.3 SRI-re vennék még 4 acélfelnit 4x100 14" ET45, téligumikhoz, ha van valakinek....

Kérdésem, hogy felmegy rá a 13" felni is? Sztem az 1.0-sok ilyen felnikkel vannak szerelve... Sztem igen, ránézésre a fékektől elfér. Viszont sokkal olcsóbbak a gumik. A 165/60 R14 helyett 165/70 R13 gumikkal szerelném... Ilyen vkinek?

Köszönettel

F2

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Miután a kutya sem szólt hozzá érzem, hogy kíváncsian várja mindenki a végeredményt smile

Felmegy a facelift k11 micrára a 13`` felni... Így olcsósítható számomra a téli gumizás, mert a Kormoran Snowpro B2 gumi pl nem 12e, mint 14``-ban, hanem 7e újonnan. Váltóméret 155/70 R13 Felni használtan, de jó állapotban bontóból 3,5e

F2P12 írta:

Sziasztok

A játékos autónak vett 2000-es évjáratú K11 1.3 SRI-re vennék még 4 acélfelnit 4x100 14" ET45, téligumikhoz, ha van valakinek....

Kérdésem, hogy felmegy rá a 13" felni is? Sztem az 1.0-sok ilyen felnikkel vannak szerelve... Sztem igen, ránézésre a fékektől elfér. Viszont sokkal olcsóbbak a gumik. A 165/60 R14 helyett 165/70 R13 gumikkal szerelném... Ilyen vkinek?

Köszönettel

F2

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Sziasztok! Nemkizárt, hogy egy 2001-es 1.3 vagy 1.4 K11 Micra lesz a következő családtag, jelenleg még eldöntés előtt áll, de ha erre esik a választás, mire kell figyelnem vásárlásnál? Mit nézzek meg? Mit kell tudnom az autóról, megbízhatóság, szerelhetőség, fogyasztás szempontjából? Előre is köszönöm a válaszokat!

Beelzebub
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Beelzebub írta:

Sziasztok! Nemkizárt, hogy egy 2001-es 1.3 vagy 1.4 K11 Micra lesz a következő családtag, jelenleg még eldöntés előtt áll, de ha erre esik a választás, mire kell figyelnem vásárlásnál? Mit nézzek meg? Mit kell tudnom az autóról, megbízhatóság, szerelhetőség, fogyasztás szempontjából? Előre is köszönöm a válaszokat!

közben kiderült hogy 1000 köbcentis az autó, erről mit kell tudni?

Beelzebub
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Hogy 300-400 ccm-el kevesebb...  big_smile

Igénytelen, megbízható autó. Kicsit odafigyelsz rá, a kötelezőket megcsinálod és nem lesz vele gond. Általában az 1.0 tulajok arra szoktak panaszkodni, hogy a motor méretéhez képest magas a fogyasztás. Mert ők 3-4 literrel akarnak eljárni vele, de ez nem fog menni. Én azért inkább javasolnám az 1.3 vagy 1.4 motort. Nekem van egy 1.3 SRI, az asszonynak vettem gyakorolni, meg a kutyát hozom-viszem vele. Sztem takarékosabb mint az 1.0-ok, ellenben megy is... big_smile Ha bekapcsolod a klímát, akkor is... Ezek azért jobban felszereltek, mint az 1.0 Én kedvelem, nagyon jókat játszok vele...

A népítéleten több tulajdonosi véleményt tudsz olvasni róla: http://nepitelet.hu/autok/nissan/micra_1992/#0

Beelzebub írta:

Beelzebub írta:

közben kiderült hogy 1000 köbcentis az autó, erről mit kell tudni?

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32449
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3727
legújabb felhasználó:
siragnoebrad
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
46

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

„Mindenesetre nősülj meg. Ha jó asszonyt kapsz, boldog leszel. Ha rosszat, filozófus.”

/Socrates/

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Nissan Almera fordulati problémák (92)
Beküldő: deco 
2018.11.13 18:03:45
 Általános Almera topic (7173)
Beküldő: Gyarmati_ 
2018.11.10 12:49:26
 Általános kérdések (Primera) (5203)
Beküldő: Blo107 
2018.11.07 21:41:17