Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Primera P11 riasztó (NATS) kikapcsolása, rablásgátló kikapcsolása

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

P11 riasztó (NATS) kikapcsolása, rablásgátló kikapcsolása

P11 riasztó (NATS) kikapcsolása, rablásgátló kikapcsolása

Sziasztok!
Nemsokára műszakis lesz a verda (Primera SLX1997 - 1.6B), de a kocsiba szerelt NATS rasztótól meg fog hülyülni a szerelőm. Rablásgátló még benne van, ha el van inditva a kocsi vagy gyujtás van rajta, minden ajtónyitás után rá kell tekerni a ködlámpát külömben riaszt. Na a riasztó ezen funkciójától szeretnék megszabadulni. Tudtok valami házi praktikát, hogy ezt vagy a teljes riasztórendszert, hogyan lehet kiiktatni legalább egy kis időre?
Előre is kösz mindenkinek!

Nissan Primera [P11] 1.6 SLX

gabika318
Új tag
useravatar
14 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: P11 riasztó (NATS) kikapcsolása, rablásgátló kikapcsolása

gabika318 írta:

Sziasztok!
Nemsokára műszakis lesz a verda (Primera SLX1997 - 1.6B), de a kocsiba szerelt NATS rasztótól meg fog hülyülni a szerelőm. Rablásgátló még benne van, ha el van inditva a kocsi vagy gyujtás van rajta, minden ajtónyitás után rá kell tekerni a ködlámpát külömben riaszt. Na a riasztó ezen funkciójától szeretnék megszabadulni. Tudtok valami házi praktikát, hogy ezt vagy a teljes riasztórendszert, hogyan lehet kiiktatni legalább egy kis időre?
Előre is kösz mindenkinek!

A NATS-ot a központi egység kivételével tudod inaktiválni, ami a műszerfal kormány alatti részén van, burkolatot leveszed és a csatlakozot kihuzod. lásd Service Manual. Ezután csak is kulcsal tudod használni az autot, és bezárni is egyenként kell majd az ajtot.

Legközelebb légyszives ird a megfelelő rovatba, ne nyiss uj topicot!

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Hali

Nekem egy 2001-es p11 es primérám van 1.6 16v és ha bezárom a gyári kp zárral akkor bezárás után még 10 percig villognak az index lámpák. Nemrég vetem a kereskedésbe azt mondták hogy lemerült az aksi és fel kellet törni a kcsit mivel kulcslyuk nincs rajta sehol és azóta benne van a hiba.
Szerintetek is egy hibakódkiolvasáselég vagy teljesn más a gond?

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Zsolty17 írta:

Hali

Nekem egy 2001-es p11 es primérám van 1.6 16v és ha bezárom a gyári kp zárral akkor bezárás után még 10 percig villognak az index lámpák. Nemrég vetem a kereskedésbe azt mondták hogy lemerült az aksi és fel kellet törni a kcsit mivel kulcslyuk nincs rajta sehol és azóta benne van a hiba.

Mielőtt bezárnád adj rá egy gyújtást majd vedd ki a kulcsot és úgy zárj rá. Nekem is ilyesmit csinált,ezzel ki lehetett küszöbölni a sokáig tartó villogást, aztán a távirányító meg lett bütykölve, azóta ezt se kell csinálnom! smile

tgee85
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

tgee85 írta:

Zsolty17 írta:

Hali

Mielőtt bezárnád adj rá egy gyújtást majd vedd ki a kulcsot és úgy zárj rá. Nekem is ilyesmit csinált,ezzel ki lehetett küszöbölni a sokáig tartó villogást, aztán a távirányító meg lett bütykölve, azóta ezt se kell csinálnom! smile

Köszi a választ de sajna semmi javulás volt egy szervízbe ott rádugtuk az eobd-t de a riasztóba nem tudtunk belépni javasolták hogy nyitott tetővel nyomvatartva zárjam be és lynakor vegyem le az aksit majd 20 perc mulva vissza és nyissam ki hát azóa szinte azonnal elkezd nagyon gyorsan villogni 5 percen át

Esetleg valami továbi ötlet?

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Ismerősöm 99. évj. P11 is hasonlót produkált, de neki csak kb. 1percig villogtak + időnként riasztó is vinnyogott, nem részletezem, de neki a kulcs újrakódolás oldotta meg a problémát.
Nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, de sajnos  már nem tudom melyik kartárs írta le nekem a kulcs behangolás lépéseit,  de megosztom hátha bejön neked is. 
- 6x gyújtást ráadni (programba belépés)
- villan az index (2x)
- (Nem kell kivenni a kulcsot!!!)
- távirányítón (P11-144-nél a kulcson) nyitó gombot folyamatosan lenyomni + 3x záró gomb
- villan az index (1x)
- 1x gyújtást ráadni (programból kilépés)
- villan az index (2x)

Remélem segít.

Zsolty17 írta:

tgee85 írta:

Zsolty17 írta:

Hali

Köszi a választ de sajna semmi javulás volt egy szervízbe ott rádugtuk az eobd-t de a riasztóba nem tudtunk belépni javasolták hogy nyitott tetővel nyomvatartva zárjam be és lynakor vegyem le az aksit majd 20 perc mulva vissza és nyissam ki hát azóa szinte azonnal elkezd nagyon gyorsan villogni 5 percen át

boldilacos
Tag
useravatar
126 hozzászólás

boldilacos írta:

Ismerősöm 99. évj. P11 is hasonlót produkált, de neki csak kb. 1percig villogtak + időnként riasztó is vinnyogott, nem részletezem, de neki a kulcs újrakódolás oldotta meg a problémát.
Nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, de sajnos  már nem tudom melyik kartárs írta le nekem a kulcs behangolás lépéseit,  de megosztom hátha bejön neked is. 
- 6x gyújtást ráadni (programba belépés)
- villan az index (2x)
- (Nem kell kivenni a kulcsot!!!)
- távirányítón (P11-144-nél a kulcson) nyitó gombot folyamatosan lenyomni + 3x záró gomb
- villan az index (1x)
- 1x gyújtást ráadni (programból kilépés)
- villan az index (2x)

Remélem segít.

Zsolty17 írta:

tgee85 írta:

Zsolty17 írta:

Hali

Asszem én voltam, és valóban az űjrahangolás megoldhatja a gondot, de ha teheted előtte 48 órára vedd le az akkusarut hogy törlödjön az esetleges hibakód (ez fontos!). Ha az autót használni akarod közben akkor vedd ki a NATS egységet 48 órára, ez műszerfal alatt van a kormány környékén. De ezzel nem tudod majd nyitni - zárni a kocsit.

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Kipróbáltam a leírtak szerint  hogy ráadom 6x és a többi, lent volt a saru több mint 48 órát és kipróbáltam az egyik kulccsal de az régebben rossz volt nem zárta be a kocsit és most se zárta be gondoltam megint tönkre ment a kulcs így beleraktam a másikat is azzal is végigjátszottam ugyanezt és most azzal se lehet bezárni a kocsit. Mi történt itt?

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Zsolty17 írta:

Kipróbáltam a leírtak szerint  hogy ráadom 6x és a többi, lent volt a saru több mint 48 órát és kipróbáltam az egyik kulccsal de az régebben rossz volt nem zárta be a kocsit és most se zárta be gondoltam megint tönkre ment a kulcs így beleraktam a másikat is azzal is végigjátszottam ugyanezt és most azzal se lehet bezárni a kocsit. Mi történt itt?

Totálisan elhangoltál mindent mindentől. wink

Annó itt írtam le a lépéseket, rövidítve: P11-144 riasztó. Ezeket a lépéseket pontosan kell végrehajtani!

Felraktam a részletes leírást IDE.

Hajrá, lehet próbálkozni!

Üdv, SAti (Primera P11-144 HB, QG18DE, 2001)

SAti
useravatar
958 hozzászólás

megvolt a 6xi elforgatás de nem volt jelzőfény és onnastól nem zárt.
most levettem az aksisarut ha visszateszem betudom zárni a kocsit? vagy most teljesen elhangolódott a renszer?

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Zsolty17 írta:

most levettem az aksisarut ha visszateszem betudom zárni a kocsit? vagy most teljesen elhangolódott a renszer?

Magátol nem fog visszajönni a kódolás. Végig kell menni a hangoláson hogy minden stimmeljen.

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

Zsolty17 írta:

Bocs ,de annyit szeretnék hozzá tenni , hogy csak akkor villan fel az index ha az ajtó be van csukva egyébként nem fog működni és nem is lehet programozni! Legalábbis engem ezzel szivatott!

Mozee07
Új tag
useravatar
40 hozzászólás

tegnap nem sikerült megcsinálni levettem a sarkot róla ma vissza 24 órát állt, be voltak csukva az ajtók elforgattam 6x index villantott 2x, ekkor megnyomtam a nyitást közbe 3x a zárást erre nem reagált semmit azóta nem lehet bezárni

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Amennyiben Eger környékén laksz, szívesen ránézek.

Zsolty17 írta:

tegnap nem sikerült megcsinálni levettem a sarkot róla ma vissza 24 órát állt, be voltak csukva az ajtók elforgattam 6x index villantott 2x, ekkor megnyomtam a nyitást közbe 3x a zárást erre nem reagált semmit azóta nem lehet bezárni

boldilacos
Tag
useravatar
126 hozzászólás

boldilacos írta:

Amennyiben Eger környékén laksz, szívesen ránézek.

Békés megyei vagyok de azért köszi
Ma viszem márkaszervízbe

Zsolty17
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Tudja valaki hogyan lehet kivillogni mire riasztott a kocsi? P11 GT

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3056 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32422
eheti hozzászólások:
6
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
102

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Hogy hívják az arab ügyeletes orvost?
- ???
- Koffein Ampullah

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7148)
Beküldő: Jaca 
2018.10.17 07:45:53
 Primera P12 (1099)
Beküldő: Vlad 
2018.10.16 19:35:17
 Villamosság (355)
Beküldő: 1laciapu 
2018.10.14 20:07:40
 Maxima (532)
Beküldő: palidevarga 
2018.09.26 21:16:54
 Rejtett hibák, azaz okuljunk egymás tapasztalataib... (88)
Beküldő: Igabor74 
2018.09.23 20:04:11