Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Nissan 200SX S14a projektem

Nissan 200SX S14a projektem

Május óta nézegettem 300zx-ket és 200sx-ket, végül augusztus elején sikerült beszerezni egy szép megkímélt s14 koukit, német országból. Az autó kifogástalan állapotban van, a fényezés szinte tökéletes, egy két kavics felverődés volt csak rajta. Motorikusan annyi baja volt, hogy nyári autónak volt használva, nem nagyon volt hajtva, egy öreg "bácsi"-é volt, első tulajdonos. 1997-ben vásárolta újan. Szervízkönyv vezetve, minden aprósághoz meg volt még a számla is... (ablaktörlő lapáthoz is)... Tehát beleültem, és érezhető volt hogy nem adja le a 200lovat, elvittem egy ismerősömhöz, lemértük a turbonyomást 0,3-0,5bar körül mozgott, ami kevéske volt. Napról napra, úgy éreztem mintha jobban menne, azt hittem csak szokom a gyengébb kocsihoz.. (előtte wrx sti-t vezettem). Mire elvittem egy szerelőhöz hogy nézzük át a kocsit, újra lemértük, 0,7bart töltött...tehát szépen beállt, ógyhogy megnyugottam.
Fokozatosan építgetem, amolyan átmenet lenne drift verseny autó és utcai autó között. már a gyári viszkós sperr difivel is elég szépen lehetet vele adni a köröket... bár a 200 ló kicsit kevéske
A terv:
Eddig ami megvan,
-az egyedi nyitott kipuf. rendszer, leömlővel együtt, turbo egy kicsit meg lett piszkálva+ lefújószelep.
-Ngk laser platinum gy.gyertyák pfr8b-9.
- 35mm ültetőrugók
- Bride fehér 18" verseny felnik
Még a napokban :
-Kaaz 2 utas állítható sper difi ( már megjött, de sajnos fennakadt a vámkezelésen a reptéren mert az usabol rendeltem... most próbálok valami megoldást találni, hogy ne kelljen kifizetni a 30%-t az alkatrészre...)
-LinkEcu típus specifikus motorvezérlő computer, napokban kellene megérkeznie..
-Hidraulikus kézifék
-erősebb szilentek
ezek remélhetőleg meg lesznek a szlovák pályanapra, jó lenne már az erősebb autóval kimenni smile

Jövőnyár felé tervben lenne egy szép bodykit, sportfutómű, illetve a kuplung amíg bírja hagyom gyárin, utána verseny kuplung..
képeket nemsokára töltök fel.
Gondolom megosztom , hogy állok vele, várom a véleményeket észrevételeket

silviafan
Új tag
useravatar
23 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Nissan 200SX S14a projektem

üdv itt smile
gratulálok a géphez és örülök, hogy vannak még akik ápolgatják a régebbi japán gépeket. smile képeket kíváncsian várom(várjuk).smile

Slow
Veterán tag
useravatar
1277 hozzászólás

silviafan írta:

Igen jól hangzó projekt! Szemmel láthatóan komolyan gondolod és tudod is hogy mit csinálsz. A vámkezelés sajnos lutri, nekem anno a könnyített Cr-Mo lendkerék akadt fenn a vámon, mehettem be az Orczy téri nemzetközi postára ügykezelni, mert csak ott lehet (sóhivatal, készülj fel a raktárosak kissé tahók).
Megoldás ügyben van egy bevált tippem, küldöm privátban.
Reméljük a motorvezérlőd elkerüli a vámtisztek ragacsos mancsát wink
Nagyobb injektorok + ic + turbó is lesz?
Helyedben a platina gyertyák helyett iridiumot vettem volna, talán tartósabb, és nem sokkal drágább.

Primera P12 1.8 Elegance
Sunny N14 2.0 GTI SR20VE+R (Eaton M62 supercharged)

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

k0ri írta:

silviafan írta:

Igen jól hangzó projekt! Szemmel láthatóan komolyan gondolod és tudod is hogy mit csinálsz. A vámkezelés sajnos lutri, nekem anno a könnyített Cr-Mo lendkerék akadt fenn a vámon, mehettem be az Orczy téri nemzetközi postára ügykezelni, mert csak ott lehet (sóhivatal, készülj fel a raktárosak kissé tahók).
Megoldás ügyben van egy bevált tippem, küldöm privátban.
Reméljük a motorvezérlőd elkerüli a vámtisztek ragacsos mancsát wink
Nagyobb injektorok + ic + turbó is lesz?
Helyedben a platina gyertyák helyett iridiumot vettem volna, talán tartósabb, és nem sokkal drágább.

Le is maradt köszi, injektorok tervben vannak, intercoolerrel úgy állok hogy 50-50% pénz függő... turbo egy ideig még biztos nem lesz. Apróságok amik lemaradtak az eddigi "tuningokból", sport légszűrő, új benzin szívattyú és szűrő, olaj szűrő, verseny motorolaj. A gyertyát szerelő tanácsával rendeltem ezt, ha már ezt rendeltette meg velem, remélem jó lesz... Az elektronika angliából jön, nem lesz gond Eu-n belüli kereskedemnél.

silviafan
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Helló, tudok segíteni új (vagy akár használt) japán tuningalkatrészek beszerzésében... - sőt megkezdtük a Mishimoto radiátorok, intercoolerek forgalmazását is: www.mishimoto.co.uk

Nissan Silvia Street Legal - S12 Grand Prix, CA18DET swap, Skyline DR30 LSD, Erfolgkei coilovers, 5 lug hubs, 300ZX brakes, 17" RAYS wheels.
Nissan Silvia S12 Race - Grand Prix body kit, roll cage, FJ20DET swap, 6 speed seq.trans., Cusco LSD, coilovers, 5 lug hubs, Brembo brakes, 17" Slicks.
www.kamikazeee.eu

kamikazeee
Tag
useravatar
234 hozzászólás

kamikazeee írta:

Helló, tudok segíteni új (vagy akár használt) japán tuningalkatrészek beszerzésében... - sőt megkezdtük a Mishimoto radiátorok, intercoolerek forgalmazását is: www.mishimoto.co.uk

Na ha esetleg tudsz jó áron side feed injektorokat sr20det-hez, vagy benzinhídat+top feed injektorokat+szabályzót, akkor érdekelhet a dolog! smile

silviafan
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Sziasztok

Egyik ismerősőm vett egy S14-et és elég sok alkatrészre szüksége lenne.
Mint pl műszerfal órák, bajuszkapcsoló, meg sok egyéb apróság.
Kicsit lyukra futott az autóval, Németországból hozta az autót, nem olcsón, és sok hibája van.
Köszi előre is a segitséget, tippeket.

Bopat
Új tag
useravatar
2 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Üdv. Én csak tuningcuccok beszerzésében tudok segíteni.

Bopat írta:

Sziasztok

Egyik ismerősőm vett egy S14-et és elég sok alkatrészre szüksége lenne.
Mint pl műszerfal órák, bajuszkapcsoló, meg sok egyéb apróság.
Kicsit lyukra futott az autóval, Németországból hozta az autót, nem olcsón, és sok hibája van.
Köszi előre is a segitséget, tippeket.

Nissan Silvia Street Legal - S12 Grand Prix, CA18DET swap, Skyline DR30 LSD, Erfolgkei coilovers, 5 lug hubs, 300ZX brakes, 17" RAYS wheels.
Nissan Silvia S12 Race - Grand Prix body kit, roll cage, FJ20DET swap, 6 speed seq.trans., Cusco LSD, coilovers, 5 lug hubs, Brembo brakes, 17" Slicks.
www.kamikazeee.eu

kamikazeee
Tag
useravatar
234 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32449
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3727
legújabb felhasználó:
siragnoebrad
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
44

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Mi az, amit senki sem szeretne szex közben hallani?
- ???
- Drágám, megjöttem!

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Nissan Almera fordulati problémák (92)
Beküldő: deco 
2018.11.13 18:03:45
 Általános Almera topic (7173)
Beküldő: Gyarmati_ 
2018.11.10 12:49:26
 Általános kérdések (Primera) (5203)
Beküldő: Blo107