Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Segítség! Olajszivattyú.

Segítség! Olajszivattyú.

Sürgős szakmai segítségre van szükségem!
Micra K11, CG10-es motor, 1993.

Amióta megvettem (2 hónapja, de kb. 2 hete üzemel) volt egy jellegzetes "döglött-csapágy" hang a blokk baloldalán. Tipikusan, mintha a generátor-csapágy halott lenne. De nem. Sőt, a vízpumpa sem.

Tehát maradt az olajszivattyú, mert már csak az van ott.
Emellett szól, hogy kissé könnyezik a főtengelyszimmering.
De a legaggasztóbb, hogy pár napja indítás után 1-2mp-ig nem jött meg az olajnyomás!
Azóta rendben van, de továbbra is szól - mondjuk van amikor kicsit elhallgat.

Nézegettem a robbantott ábrát, de elég kevés az infó.
- Jól látom, hogy az olajszivattyú nem külön egység, hanem a főtengelyen van?
- Hogyan lehet hozzáférni? Ahogy látom nem a karter felől, hanem valahogy a blokk oldalát kell lebontani. Ugye nem kell kivenni az egész motort?
- Mekkora az a szimmering, ami ott van?
- Tényleg okozhatja ez a nyöszörgést? Mi szólhat benne? Csapágyat nem látok ott, ez a hang tipikusan olyan kiszáradt csapágyhang.
- Mennyire lehet súlyos az ügy?

Minden segítséget előre is köszönök!

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Segítség! Olajszivattyú.

Olajszivattyúban nincs csapágy olajfilmen futó csúszófelületek vannak legalábbis a nissan pumpák 99% ban biztos (illetve lehet csúszócsapágy de annk oljajzottnak kell lennie). Az olapumpát nissanoknál általában a főtengelyre szerelik közvetlenül a szíjtárcsák oldaláról. Ha az olajszivattyúdnak van olyan hangja akkor véleményem szerint nagy a baj. De azon az oldalon van még a vízpumpa is általában és a szíjfeszítő görgő is (nem tudom micra motor szíjas vagy láncos). Az olajpumpa csere általában a vezérlés megbontásával jár mert az előtte lévő összes szíjtárcsát le kell venni.

bbetyar írta:

Sürgős szakmai segítségre van szükségem!
Micra K11, CG10-es motor, 1993.

Amióta megvettem (2 hónapja, de kb. 2 hete üzemel) volt egy jellegzetes "döglött-csapágy" hang a blokk baloldalán. Tipikusan, mintha a generátor-csapágy halott lenne. De nem. Sőt, a vízpumpa sem.

Tehát maradt az olajszivattyú, mert már csak az van ott.
Emellett szól, hogy kissé könnyezik a főtengelyszimmering.
De a legaggasztóbb, hogy pár napja indítás után 1-2mp-ig nem jött meg az olajnyomás!
Azóta rendben van, de továbbra is szól - mondjuk van amikor kicsit elhallgat.

Nézegettem a robbantott ábrát, de elég kevés az infó.
- Jól látom, hogy az olajszivattyú nem külön egység, hanem a főtengelyen van?
- Hogyan lehet hozzáférni? Ahogy látom nem a karter felől, hanem valahogy a blokk oldalát kell lebontani. Ugye nem kell kivenni az egész motort?
- Mekkora az a szimmering, ami ott van?
- Tényleg okozhatja ez a nyöszörgést? Mi szólhat benne? Csapágyat nem látok ott, ez a hang tipikusan olyan kiszáradt csapágyhang.
- Mennyire lehet súlyos az ügy?

Minden segítséget előre is köszönök!

Nissan Silvia CA18ET
Nissan Sunny 1.6 SR

peet
Törzsgárda tag
useravatar
416 hozzászólás

Nem tudom mi adhatja a hangot, az biztos - ahogy írtam is - hogy nem generátor, nem vízpumpa és nem feszítőgörgő. Tehát semmi külső, mert ékszíjak nélkül is szól.

Egyébként erre gondoltam én is, hogy száraz csapágy a blokkban nem lehet.
De esetleg valami lemez beleér valamibe, aminek nem kéne. Vagy felszívott valamit az olajszivattyú...

Ajaj. Valakinek ötelet?

Ha leveszem az ékszíjtárcsát, kiveszem alóla a szimmeringet nem láthatok többet?

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

bbetyar írta:

Nem tudom mi adhatja a hangot, az biztos - ahogy írtam is - hogy nem generátor, nem vízpumpa és nem feszítőgörgő. Tehát semmi külső, mert ékszíjak nélkül is szól.

Egyébként erre gondoltam én is, hogy száraz csapágy a blokkban nem lehet.
De esetleg valami lemez beleér valamibe, aminek nem kéne. Vagy felszívott valamit az olajszivattyú...

Ajaj. Valakinek ötelet?

Ha leveszem az ékszíjtárcsát, kiveszem alóla a szimmeringet nem láthatok többet?

Lehet hogy a vezémű tengelyeid járnak szárazon.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

NISSAN16V írta:

Lehet hogy a vezémű tengelyeid járnak szárazon.

Vakvágány. Annyira azért nem durva a helyzet.
Belülről nem is nagyon hallani. Alapjárat felett abszolúte nem (tehát fordulattal nem erősödik a zaj).
A motor egyébként tökéletesen indul, szépen jár, keveset fogyaszt - ja és brutál erős.

A százból egyetlen alkalom volt, hogy kicsit késett az olajnyomás.
Inkább ilyen lemezhang-jellegű, mint egy komplett csapágy járna szárazon.

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

No, monologizálok akkor még egy kicsit.

Tehát továbbra is valahol ott sejtem a hibát, és a szerelési könyvet nézegetve (köszi!!!!!) arra jutottam, hogy le tudom venni az "első" motorfedelet, ebben lesz a szivattyú. (gondolom azért hívja elsőnek, mert az lenne, ha rendesen keresztbe lenne beépítve a motor...)
Talán meg a kartert sem kell levenni.
Az első (vagyis szemből bal) motortartó bakot kibontom, motort leengedem, ékszíjtárcsát lehúzom (háromkarúval?), a fedelet ezek után le tudom emelni és belelátok.
Ráadásul kicserélem a rossz szimeringet is, így már nem fog könnyezni.

Ez így működhet, vagy van valami buktató?

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

nekem is csinálta ezt amikor könnyezett a szimering, ugyanis az olaj rá tudott kerülni a generátor ékszíjra. Amíg le nem kopott indításkor róla a motyó, volt is ''zene-bona'' bőven! Csikorgott az egész útca. :d kicseréltem, azóta jó.

Dzsordzsoo
Törzsgárda tag
useravatar
273 hozzászólás

Dzsordzsoo írta:

nekem is csinálta ezt amikor könnyezett a szimering, ugyanis az olaj rá tudott kerülni a generátor ékszíjra. Amíg le nem kopott indításkor róla a motyó, volt is ''zene-bona'' bőven! Csikorgott az egész útca. :d kicseréltem, azóta jó.

Az a baj, hogy nekem ékszíj nélkul is csinálja...

Készítettem egy videót:

http://www.youtube.com/watch?v=DYxs41Pqb4A

A gázelvételnél érdemes hallgatózni. Ott szólal meg egy pillanatra.

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

bbetyar írta:

Dzsordzsoo írta:

Készítettem egy videót:

csapágy gyanús a hang akkor szokott igy becsörögni. tapasztalat sad

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

NISSAN16V írta:

bbetyar írta:

Dzsordzsoo írta:

Készítettem egy videót:

csapágy gyanús a hang akkor szokott igy becsörögni. tapasztalat sad

Videóról akár még lánc csörgés is lehetne.

Nissan Silvia CA18ET
Nissan Sunny 1.6 SR

peet
Törzsgárda tag
useravatar
416 hozzászólás

lehet az első dugattyú csapágya is, az a hang is onnan jön

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Csapágy lesz az ha gáz elvételkor csörren be.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Nem akarom megem ismételni
"De a legaggasztóbb, hogy pár napja indítás után 1-2mp-ig nem jött meg az olajnyomás! " Utána meg nem csinálta szerintem átfordult az a csapágy, de igy nehéz megsaccolni le kell kapni a moci alját és megnézni.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

NISSAN16V írta:

Nem akarom magamat áltatni, de nem. Nem jellemzően gázelvételre csörög. Inkább jellemzően alapjáraton szokott nyüszögni. Felette gondolom már elnyomja a motorhang.
Ilyen olajnyomás-gondom volt már újszerű Opellel is. Ráadásul, ha a szimmering rossz, az magyarázat erre is, mert simán elengedheti ott a nyomást álló helyzetben. Utána pedig logikus, hogy kell 1mp amíg újra feltölti.

Ha tényleg főtengelyes, akkor nagy a baj, a zasszony meg fog ölni, hogy megint sikerült egy használhatatlan autót vennem...
Mivel ez nem olyan, mint a golyóscsapágy, a gépmunka ára kb. meghaladná egy másik motor árát. Tehát - ha ez van - akkor egyenlőre így fog járni.
Persze veszek szimmeringet és a hétvégén kicserélem. Legalább látom mi van ott...

A legjobb lenne személyesen megmutatni valakinek. De a legközelebbi ember - akiről tudom, hogy látott már motort - az Győrben van. Szóval vele legkorábban hétvégén tudunk összefutni amikor suliba megyek...

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

bbetyar írta:

NISSAN16V írta:

Nem akarom magamat áltatni, de nem. Nem jellemzően gázelvételre csörög. Inkább jellemzően alapjáraton szokott nyüszögni. Felette gondolom már elnyomja a motorhang.
Ilyen olajnyomás-gondom volt már újszerű Opellel is. Ráadásul, ha a szimmering rossz, az magyarázat erre is, mert simán elengedheti ott a nyomást álló helyzetben. Utána pedig logikus, hogy kell 1mp amíg újra feltölti.

Ha tényleg főtengelyes, akkor nagy a baj, a zasszony meg fog ölni, hogy megint sikerült egy használhatatlan autót vennem...
Mivel ez nem olyan, mint a golyóscsapágy, a gépmunka ára kb. meghaladná egy másik motor árát. Tehát - ha ez van - akkor egyenlőre így fog járni.
Persze veszek szimmeringet és a hétvégén kicserélem. Legalább látom mi van ott...

A legjobb lenne személyesen megmutatni valakinek. De a legközelebbi ember - akiről tudom, hogy látott már motort - az Győrben van. Szóval vele legkorábban hétvégén tudunk összefutni amikor suliba megyek...

Valószínűleg a szimmering is azért ereszt mert lóg a főtengely. nem riogatni akarlak de jobb mielőbb megnézetni, mert még egy sima csapágycserével megúszhatod. Szimmeringnél nem tud elmenni az olajnyomás, de a cspágynál igen.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sajnos elvileg nagyon is elképzelhető, amit írsz. A női tulajok nem nagyon szoktak az olajszinttel bíbelődni - még Ausztriában sem.
Ezzel a gond az, hogy ez nem egy kerékcsapágy: ha cserélni kell, akkor az gépmunkát jelent gépműhelyben. Az pedig nem lesz ingyen és főleg nem lesz gyorsan.
De meglátjuk, reggel itt beszéltem egy kollégával, aki azzal biztatott - amit én is gondolok - hogy a főtengely-csapágynak azért nem egészen ilyen hangja szokott lenni, az inkább mélyebb, dübörgősebb.
Ez konkrétan olyan, mintha egy lemez szélét bizergálnád.
Még nem tudom a megoldást, nem egyszerű egy ilyet organizálni sad
Az elmúlt két hétben mindenesetre (amióta használom) nem lett roszabb, tehát pár napot még kibír. Addig megmutatom még néhány embernek.

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

bbetyar írta:

Sajnos elvileg nagyon is elképzelhető, amit írsz. A női tulajok nem nagyon szoktak az olajszinttel bíbelődni - még Ausztriában sem.
Ezzel a gond az, hogy ez nem egy kerékcsapágy: ha cserélni kell, akkor az gépmunkát jelent gépműhelyben. Az pedig nem lesz ingyen és főleg nem lesz gyorsan.
De meglátjuk, reggel itt beszéltem egy kollégával, aki azzal biztatott - amit én is gondolok - hogy a főtengely-csapágynak azért nem egészen ilyen hangja szokott lenni, az inkább mélyebb, dübörgősebb.
Ez konkrétan olyan, mintha egy lemez szélét bizergálnád.
Még nem tudom a megoldást, nem egyszerű egy ilyet organizálni sad
Az elmúlt két hétben mindenesetre (amióta használom) nem lett roszabb, tehát pár napot még kibír. Addig megmutatom még néhány embernek.

Akkor mikor már nagyon kerepel akkor már a főtengelynek is vége sad tavaly óta 2 motort dobtam i a kocsiból. Ha időben elkapod akkor nem kell gépmunka. De ha nyüstölöd, akkor főtengelyt is köszörörülni kell, feltéve ha nem reped meg a hibás csapágynál a csap. A főtengely csapágy nem szokott kerepelni, de a hajtó kar csapágy annál inkább

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

NISSAN16V írta:

...A főtengely csapágy nem szokott kerepelni, de a hajtó kar csapágy annál inkább

Nekem azért gyanús, hogy ha olajhiány is van, a hajtókar csapágynak hamarabb ki kellene könyökölnie, nem?
De tegyük fel tényleg egy vagy több főtengelycsapágy döglött.
Ha leveszem a kartert, lecsavarozom a rögzítőket látni fogom, ki a ludas?
Mivel ilyet még nem csináltam, a következő kérdés, hogy ha biztonság kedvéért kicserélném, hová menjek csapágyért?
Gondolom ilyet sem a Start/Bárdi/Láng stb. boltokban, sem SKF csapágyboltban nem kapni... Ki forgalmaz siklócsapágyat Nissanhoz?

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

Szia

látni fogod nyugi. csak garniturában lehet kapni főtengely és hajtókarcsapágyszettet, ACL-t érdemes megvenni, szakáll-metál nál nézelődjél.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Köszi a segítséget, hétvégén nekiállok. Addig is igyekszem keveset használni...

94 Micra K11, CG10

bbetyar
Új tag
useravatar
41 hozzászólás

bbetyar írta:

onnan fogod látni hogy tré a csapágy el lesz színeződve a széle közepe esetleg az egész. szürkének kell lennie. A főtengelyen a csapokat is alaposan át kell nézni. Minimális elszíneződés karc esetén fel kell köszörültetni és túl méretes csapágyakat kell hozzá venni, tehát ne vedd meg előre.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Van lanchang is boven. Az viszont tud olyant amit irsz, hogy lemez csattog. A lanc verodik a feszitokhoz, fedelhez. Ha nagyon meg van nyulva vagy a feszito nem mukodik jol. Amikor raugrasz a gazpedalra akor az megfesziti a lancot viszont amikor elveszed meg lazul es ossze vissza "csapkod" .  Nezd meg a feszitot (asszem ebben is 2 lanc van) hogy all, jol mozog-e, mennyire van megnyulva a lanc.

NISSAN16V írta:

bbetyar írta:

onnan fogod látni hogy tré a csapágy el lesz színeződve a széle közepe esetleg az egész. szürkének kell lennie. A főtengelyen a csapokat is alaposan át kell nézni. Minimális elszíneződés karc esetén fel kell köszörültetni és túl méretes csapágyakat kell hozzá venni, tehát ne vedd meg előre.

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32451
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
56

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Két barát beszélget:
- Te, képzeld, én azt álmodtam, hogy úttörő vagyok!
- Én meg azt, hogy két nővel vagyok!
- De szemét vagy! Miért nem hívtál át?
- Én hívtalak, de anyád azt mondta, hogy Csillebércen vagy.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Adok-veszek (Primera) (1239)
Beküldő: Blo107 
2018.11.17 00:05:18
 Általános Almera topic (7174)
Beküldő: Jaca 
2018.11.16 12:16:20
 Nissan Almera fordulati problémák (92)
Beküldő: deco 
2018.11.13 18:03:45
 Általános kérdések (Primera) (5203)