Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Tuning és szerelés Tuning és szerelés Világítástechnika, gyári xenon fényszóró, utólagos HID xenon beépítés

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Világítástechnika, gyári xenon fényszóró, utólagos HID xenon beépítés

Világítástechnika, gyári xenon fényszóró, utólagos HID xenon beépítés

CsTom írta:

Sajna egy ügybuzgó rendőr elvette a forgalmimat a xenon lámpa miatt (6 éve használom, eddig nem fájt senkinek, de a szabály az szabály, még ha hülyeség is.),

Hi, ez szomorú. sad És mikor adják vissza?
Gondolom mindvégig tudtad hogy addig jár a korsó a kútra amíg ... meg nem d*gják a vízhordólányt smile Tény hogy az utólagos xenonnak is iszonyat fénye van, viszont automatikus szintállítás hiányában a szembejövőket totál elvakítja. Eléggé rühellem a "xenonszettes" autókat, főleg amikor éjszaka szemből vagy mögöttem jönnek.
Ha a normál halogénnel tompán világít a fényszóró, akkor le van mattulva a foncsor, venni kell egy pár új fényszórót és lőn világosság - a xenon szett árából általában ki is jön(ne). smile

Primera P12 1.8 Elegance
Sunny N14 2.0 GTI SR20VE+R (Eaton M62 supercharged)

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Világítástechnika, gyári xenon fényszóró, utólagos HID xenon beépítés

Ez jó big_smile Egy xarul beállított gyári halogén is kiégeti a retinádat...nem kell ahhoz xenon. A xenon akkor égeti ki ha nincs beállítva (de akkor nagyon).
Sajnos a régi suzuki swift-ekbe is berakták a 10000Ft-os tesco-s xenon szettet (meg a többi hasonló gépbe is)...na ott beállítani nem lehet meg a búra sem "tiszta" így szórja égbe világba és a kisagyadat is megperzseli...Szerencsére a zsaruk vadásznak a xenonra így mindenki kivette...Yeah big_smile lol Jah meg ha megpakolják a gép hátúlját akkor aztán xenonnal az a halál....anno én is állandóan tekergettem...de már erre nincs szükség lol
Először nekem is villogtak, de állítottam a lámpákon (igaz, nem automatikus, de legalább elektromosan állíthatók). Ekkor nem villogott senki. Aztán megint visszatettem "nullásba" és megint elkezdtek villogni. Aztán vissza ahol volt és nem villogtak. (ennek már lassan 5 éve). Most is xenon van bent, de egyáltalán nem vakít, mivel, hogy "lefele" világít az ék alakú ültetés miatt. lol Bár ezen jövőhéten változtatunk, de -8cm-es ültetéssel fogadni mernék, hogy nem fog senkit sem vakítani. Meg nem mind1, hogy milyen xenon van benne, mármint hogy 8000K, 6000K  vagy 4300K, de a legjobb a 4300K...8000K már nagyon kék...bár láttam már olyan elmebeteget akinek 12000K volt bent, és nem volt beállítva...

k0ri írta:

Gondolom mindvégig tudtad hogy addig jár a korsó a kútra amíg ... meg nem d*gják a vízhordólányt smile Tény hogy az utólagos xenonnak is iszonyat fénye van, viszont automatikus szintállítás hiányában a szembejövőket totál elvakítja. Eléggé rühellem a "xenonszettes" autókat, főleg amikor éjszaka szemből vagy mögöttem jönnek.

Slow
Veterán tag
useravatar
1277 hozzászólás

Slow írta:

Ez jó  Egy xarul beállított gyári halogén is kiégeti a retinádat...nem kell ahhoz xenon. A xenon akkor égeti ki ha nincs beállítva (de akkor nagyon). Sajnos a régi suzuki swift-ekbe is berakták a 10000Ft-os tesco-s xenon szettet (meg a többi hasonló gépbe is)...na ott beállítani nem lehet meg a búra sem "tiszta" így szórja égbe világba és a kisagyadat is megperzseli...Szerencsére a zsaruk vadásznak a xenonra így mindenki kivette...Yeah

Szerencsére vadásznak ja, habár ennek most szegény CsTom nem annyira örül...
Az a fő gond hogy legtöbben csak bepattintják a xenonszettet és elfelejtik utána beállítani a fényszórót, azzal azért lehetne enyhíteni a melléhatásokat. Meg ugye megpakoltságtól függően a kocsi orra emelkedik, ahhoz is állítani kell, pont erre való az elektromos/bowdenes fényszórómagasság állítás, de az átlag júzer erre ritkán figyel oda.
Úgy tudom a gyári xenonok automatikus szintállítása nem a komplett fényszórótestet állítja, hanem csak a xenon fénycső foglalatát, és ezt minden egyes indításkor megteszi. Ja és majdnem elfelejtettem: fényszórómosó szerkezet nélkül az egész semmit sem ér, a piszkos búrán megtörik a fény.

Primera P12 1.8 Elegance

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

Bár off itt, de röviden: Sajnos az előírás nem az, hogy jól legyen beállítva és megfelelő vetítési képe legyen, hanem ha HID, akkor automatikus szintállítás + mosó. Sajna az elterjedt H4-es izzóknál a dupka izzószál miatt csak kompromisszumos megoldás van HID-re, de szerintem a H1/H7 HID pont olyan jó lehet vetítési képre is, mint a halogén izzó. Nálam H4 van az offos autómban, mosó nincs, kézi magasságállítás van. Nem is szoktak jelezni, hogy zavaró lenne...
Ha pedig az új foncsoros halogén izzóra azt mondod, hogy nem rosszabb, mint egy HID-es világítás, akkor még nem láttad autóból, hogy milyen is a HID...  wink

k0ri írta:

Ha a normál halogénnel tompán világít a fényszóró, akkor le van mattulva a foncsor, venni kell egy pár új fényszórót és lőn világosság - a xenon szett árából általában ki is jön(ne). smile

Toyo: http://images.spritmonitor.de/411288_5.png
SX: http://images.spritmonitor.de/411289_5.png

Adamo_sx
Budapest
useravatar
549 hozzászólás

Adamo_sx írta:

a pedig az új foncsoros halogén izzóra azt mondod, hogy nem rosszabb, mint egy HID-es világítás, akkor még nem láttad autóból, hogy milyen is a HID...

Persze hogy láttam, a HID brutális, ég és föld a halogénhez képest. wink Csak arra céloztam hogy ha valaki nem lát éjjel, a rendőri hajtóvadászat miatt xenon helyett kifizetődőbb venni egy pár új fényszórót.

Primera P12 1.8 Elegance

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

k0ri írta:

Szerencsére vadásznak ja, habár ennek most szegény CsTom nem annyira örül...
Az a fő gond hogy legtöbben csak bepattintják a xenonszettet és elfelejtik utána beállítani a fényszórót, azzal azért lehetne enyhíteni a melléhatásokat. Meg ugye megpakoltságtól függően a kocsi orra emelkedik, ahhoz is állítani kell, pont erre való az elektromos/bowdenes fényszórómagasság állítás, de az átlag júzer erre ritkán figyel oda.
Úgy tudom a gyári xenonok automatikus szintállítása nem a komplett fényszórótestet állítja, hanem csak a xenon fénycső foglalatát, és ezt minden egyes indításkor megteszi. Ja és majdnem elfelejtettem: fényszórómosó szerkezet nélkül az egész semmit sem ér, a piszkos búrán megtörik a fény.

Jaja gondolom, hogy nem lehet túl jó ha elveszik a forgalmit.sad
Na akkor egyre gondoltunk.smile Igen a fényszórómosót ki is felejtettem, hogy az is kell.smile

Slow
Veterán tag
useravatar
1277 hozzászólás

k0ri írta:

Persze hogy láttam, a HID brutális, ég és föld a halogénhez képest. wink Csak arra céloztam hogy ha valaki nem lát éjjel, a rendőri hajtóvadászat miatt xenon helyett kifizetődőbb venni egy pár új fényszórót.

Ez igaz, de akkor ha kap.sad Én is akartam újat venni mert a gyári eléggé gyengusz.sad Elvileg Sentra-ból át lehet pakolni de azok egyáltalán nem tetszettek. Abban még projektoros is volt de rendkívül gagyi kínai vacak. Ha lenne N15-höz gyári projis, xenonos cucc akkor már vettem volna.  Szóval a HID egy köztes de sajna illegális megoldás...de sok életet mentett már meg mert nagyon sokat mentem éjszaka. Falun keresztül...kivilágítatlan biciklisek meg az út közepén lődörgő hülyék. Lassan mentem, de korom sötétben, a fekete ruhát nem lehet észrevenni gyári világítással. Xenonnal észrevettem és kikerültem...Meg volt hogy egy autó keresztben állt a külső sávon (autóúton), este, ősszel a csúszós úton...ismét a xenon mentett meg, no meg az ABS és a jó gumik. Sőt tegnap este is mentem és egy kivilágítatlan hülye állat biciklistát is megláttam a xenonnal! Anélkül simán elcsaptam volna (bár nem mentem gyorsan, de akkor sem lett volna jó lekocolni a kocsit)....

winkwinkwink

Slow
Veterán tag
useravatar
1277 hozzászólás

Íme az új topic. wink

Primera P12 1.8 Elegance

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

Sziasztok!
Látom nem csak engem érint/érintett a téma. A kocsit levizsgáztattam, tulajdonképpen annyi volt a büntetés, hogy 25 napig nem volt használható az autó. Ebből 18 napot utazott a forgalmi hivatalról hivatalra. Na ez az igazi büntetés.
Természetesen megpróbáltam a 6 év alatt ésszel használni a xenont, azaz miníg ügyeltem, hogy jól legyen beállítva, sőt egy kicsit alább, mint a normál izzóval, és a tisztaság is fontos, hogy ne szórja a kosz a nagy fényt. Teljesen jók a foncsorok, mégis ég és föld a különbség, főleg, ha esetleg vizes a környezet. Azt nem is ecsetelem, hogy mennyivel joban látsz, inkább azt mondom, ha jól be van állítva, akkor nem vakít.
Az egész dologban két dolog zavart.
Az egyik maga az eljárás menete, hogy helyben elveszik a forgalmit, ennyire azért nem életveszélyes az autó. Szerintem valahogy másképp is megoldható, hogy pl. két heted legyen levizsgázni, különben kivonják a forgalomból, vagy valami...
A másik dolog, ki hallott már olyanról, hogy vakító, rosszul beállított fényszóró esetében intézkedett volna a rendőr, esetleg bevonja a forgalmit. Ha azt vesszük, akkor egy rosszul beállított hallogén is balesetveszélyes, ezért nem felel meg a követelményeknek, stb... Akkor nemcsak az utólagos Xenon-t kellene vadászni a rendőröknek, hanem a házszámokat világító autókat függetlenül az izzó működésétől, illetve szerintem ugyan ilyen veszélyes a besötétített hátsó lámpa esete is. Én azoltól is bevonnám a forgalmit.

Kérdés: szerintetek használható-e a ködlámpa un. "nappali fényként" ?
Ugye jó pár olyan autó van, amelyik gyárilag el van látva ilyennel. Na már most öszintén, ha én az első ködlámpát bekapcsolaom, akkor az is ugyan ezt a célt szolgálhatja. Tud valaki valami előírást, szabályt ezzel kapcsolatban?

Sziasztok: CsTom

CsTom
Primera 2.0 SLX
(A legszebb fajtából: P11)

CsTom
Új tag
useravatar
57 hozzászólás

Nem használhatsz elvileg csak a ha látási viszonyok indokolják.A xenon nem nagyon szokott zavarni, de a ködlámpát indokolatlanul használó köcsög  jaszkarik szoktak idegesíteni, meg hogy esőben is mindnek be van kapcsolva a hátsó, csak az utolsónak kéne a sorba(ködzárófény) Azért a postást még várhatod egy szép csekkel. A szomszéd is azt hitte hogy a vizsgával és a forgalmi visszaszerzéssel le van zárva a dolog, aztán jött még egy 100.000ft-os csekk is.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3056 hozzászólás

Menetfénynek nem szabad használni a ködlámpát, tényleg rendeset büntetnek érte, de lehet venni azt a led-csikot (párban persze), ami el van látva gyárilag E-jellel, és nappali menetfényként használható. Nem tudom mit világit az utra, de jól néz ki smile

tpmatyi
Új tag
useravatar
54 hozzászólás

NISSAN16V írta:

Nem használhatsz elvileg csak a ha látási viszonyok indokolják.A xenon nem nagyon szokott zavarni, de a ködlámpát indokolatlanul használó köcsög  jaszkarik szoktak idegesíteni, meg hogy esőben is mindnek be van kapcsolva a hátsó, csak az utolsónak kéne a sorba(ködzárófény) Azért a postást még várhatod egy szép csekkel. A szomszéd is azt hitte hogy a vizsgával és a forgalmi visszaszerzéssel le van zárva a dolog, aztán jött még egy 100.000ft-os csekk is.

Szia!

Ennél azért okosabb vagyok, természetesen a hátsó ködlámpa nem ég, amikor arra gondolok, hogy az első ködlámpa nappali fénynek megfelel-e vagy sem. Ha azt mondod, hogy az kizárólag csak ködben világíthat, akkor milyen alapon használják az újabb divat szerint kanyarfénynek. Akkor most az ködlámpa, vagy kanyarfény? Esetleg ez egy kombinált lámpa? Ha így van, akkor miért nem lehet egyben nappali fény is? Ha nincs így, akkor miért világíthat - ráadásul csak az egyik - kanyarodáskor? Szóval elég tisztázatlan még ez a dolog.
A postás már megjött, de szerencsére csak olyan borítékot hozott, amelyben most csak figyelmeztettek, hogy a jövőben óvakodjak az engedély nélküli átalakítástól, mert akkor már csekk is lesz a borítékban. Most még nem volt.

Jó utat és üdv mindenkinek:

CsTom
Primera 2.0 SLX
(A legszebb fajtából: P11)

CsTom
Új tag
useravatar
57 hozzászólás

Szerencséd volt. Örülök neki.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3056 hozzászólás

NISSAN16V írta:

Nem használhatsz elvileg csak a ha látási viszonyok indokolják

Indokolatlanul használtam a ködlámpát, és ezért 3000 magyar forintra bűntettek. Csak lakott területen kívül és csak rossz látási viszonyok esetén használható. A kérdés a helyszínen bennem is felmerült, hogy akkor mi a helyzet a nappali menet fénnyel?? De csöndben maradtam, egy szót sem szólhatok JDM lámpáimmal, eleve bal oldali forgalomra gyártották. Beállítással ezt is lehet szépen korrigálni, Ennek viszont az a következménye hogy én nem látok annyira jól. Ezért én is tervezem a xenont de max 5000Kelvinfokig, hogy ne tűnjön ki. ja és ezeket a lámpákat lehet kapni gyári xenonosan is! ha utolag berakom már rosszfiu leszek?...

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Minden ami utólagos azt nem szeretik a sünök...vagyis szeretik mert pénz hajtanak be "szabálytalanságért". 5000K-t szerintem felejtsd el. 4300K és a kutyának nem fog feltűnni.wink smile De szerintem a JDM lámpákkal, hiába van átállítva ki fogod égetni a szembejövők hipotalamuszát is. lol Mondjuk eléggé lent van az autód így talán nem fog vakítani. Lehet hogy már most sem vakít? smile
Mert pl. az enyém sem vakít pedig 4300K Bi-xenon van bent...

J@ni írta:

(...) Beállítással ezt is lehet szépen korrigálni, Ennek viszont az a következménye hogy én nem látok annyira jól. Ezért én is tervezem a xenont de max 5000Kelvinfokig, hogy ne tűnjön ki. ja és ezeket a lámpákat lehet kapni gyári xenonosan is! ha utolag berakom már rosszfiu leszek?...

Slow
Veterán tag
useravatar
1277 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy N16-os 2000-es Almerám, a digitális kijelzőbe milyen szám és betűjelű izzó való?(3 db ha jól tudom) Valamint a műszerfalizzók is ilyenek vagy azok másfajták ? (valamint a műszerfalizzókból hány db van?)

Köszönettel: Alex

Alex_8
Új tag
useravatar
87 hozzászólás

Sziasztok szeretnék segítséget kérni mivel van egy NISSAN SUNNY 1989-es gépkocsim és az első lökhárítóba ködlámpát szeretnék be rakni csak nem tudom még hogyan kell bekötni hogy normálisan működjön. Aki tudja és van 5 perce az írja már meg nekem ide vagy az e-mail címemre. KÖSZÖNÖM MINDÖRÖKKÉ NISSAN...
e-mail címem: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Menyuska
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Ha az a kérdés, hogy hova lell felszerelni, akkor itt van, hogy gyárilag hiva rakták:
B12
N13
Ha meg az elektromos bekötés a kérdés, akkor nagyobb áramú kapcsolóval akár közvetlenül is lehet kapcsolni őket, vagy lehet relét is használni. A táp, amit kapcsolsz annak a fényszóróknak a tápjának kellene lennie, így nem fogod rajtafelejteni. A negatív pólus meg lehet maga a test, a karosszéria.

Menyuska írta:

Sziasztok szeretnék segítséget kérni mivel van egy NISSAN SUNNY 1989-es gépkocsim és az első lökhárítóba ködlámpát szeretnék be rakni csak nem tudom még hogyan kell bekötni hogy normálisan működjön. Aki tudja és van 5 perce az írja már meg nekem ide vagy az e-mail címemre. KÖSZÖNÖM MINDÖRÖKKÉ NISSAN...
e-mail címem:
</script><script language='JavaScript' type='text/javascript'>
<!--
var prefix = 'm&#97;&#105;lt&#111;:';
var suffix = '';
var attribs = '';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy70154 = 'm&#101;ny&#117;s92' + '&#64;';
addy70154 = addy70154 + 'c&#105;tr&#111;m&#97;&#105;l' + '&#46;' + 'h&#117;';
document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy70154 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
document.write( addy70154 );
document.write( '<\/a>' );
//-->
</script></script><script language='JavaScript' type='text/javascript'>
<!--
document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
//-->
</script>Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
</script><script language='JavaScript' type='text/javascript'>
<!--
document.write( '</' );
document.write( 'span>' );
//-->
</script>

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Van itt valakinek P11-144 -ese gyári xenon-al? Hogy működik az automata fényszóró állítás? Alsó lengőkarokon vannak az érzékelők? Esetleg egy robbantott ábrás rajzot tud vki a futóműről? Ja és van ennek valami "ECU" ja, vezérlése?
Sima P11- be átszerelhető? Esetleg bont vki P11-144-et?

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Hali
Én bontottam egy xenonost hátul a hidon van az egyik érzékelő elől meg a jobbos lengőkaron és egy kis ecu vezerli, ami az A oszlop alatt van. Sztem minden további nélkül be lehet építeni mert a lampa állító motor ugyan az, meg az alváz is ugyan olyan. 

J@ni írta:

Van itt valakinek P11-144 -ese gyári xenon-al? Hogy működik az automata fényszóró állítás? Alsó lengőkarokon vannak az érzékelők? Esetleg egy robbantott ábrás rajzot tud vki a futóműről? Ja és van ennek valami "ECU" ja, vezérlése?

Mozee07
Új tag
useravatar
40 hozzászólás

Mozee07 írta:

Hali
Én bontottam egy xenonost hátul a hidon van az egyik érzékelő elől meg a jobbos lengőkaron és egy kis ecu vezerli, ami az A oszlop alatt van. Sztem minden további nélkül be lehet építeni mert a lampa állító motor ugyan az, meg az alváz is ugyan olyan. 

J@ni írta:

Esetleg megvannak még ezek az alkatrészek?

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Az ecu megvan még, az érzékelőket sajnos elfelejtettem leszedni mielőtt elvittem a méhbeSad. Utána eszembe jutott, de már késő volt. Van még esetleg lámpamosó kapcsolom ami kelhet hozzá. Együtt a kettőt 3000-ért odaadom ha kellSmile

Mozee07
Új tag
useravatar
40 hozzászólás

xenonnak más az állitó motor elektronikája mint a manuális.é.
Én sajátba épitettem be gyári xenon.t,manuális motorokkal lámpa mosókkal mert ugye xenonhoz kőtelező. Emlékszem hogy folyamatosan ment a motor, nem volt határoló.
Majd szétszedtem a motort, és teljesen más a két panel,de a házak egyformák.
Tehát 2db panelem maradt, első-hátsó érzékelőm is van, és az első érzékelő gyári helyét javitanám, stabilizátor rudon van rajta, a két gumiszilent közt alul.

P11-144
p11@t-online.hu
Tag
useravatar
125 hozzászólás

Sziasztok!

1991-es Nissan Maxima 3000 V6 tulajdonosa édesapám. Az autó két hónapig nálam van, keresek olyan embert, aki Pest környékén villamosságilag tudna segíteni. Utólag felszerelt ködlámpák voltak az autón, melyek tönkrementek, vettem két újat, ezek felszereléséhez kellene a segítség. Az új ködlámpából egy kábel jön ki, de a régibe kettő ment bele, ezek most ott lógnak a kocsi elején(természetesen leszigetelőszalagozva), ráadásul más a csúszósaru is. Két új furat is kell a kasztnira, mert a régi ködlámpa csavarjai átmérőre kisebbek és az új ködlámpa szélesebb is, tehát nem férne el, ha ugyanoda tenném fel őket. A legnagyobb problémám az, hogy semmilyen célszerszámom nincs a művelethez.... Előre is köszi
Tibi
https://farm8.staticflickr.com/7592/16559531123_b23e8e7f1a_o.jpg

STi-2009
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Tudja valaki hogyan lehet kiszedni a fényszóróállító motort? Feszegettem de nem mertem erősebben nehogy eltörjem. Fényszórót cseréltem (bontottat), de az "újnak" más a csatlakozója. Forrasztani nem akarok ha nem muszáj...
Köszönöm!

robin27
Új tag
useravatar
22 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32422
eheti hozzászólások:
6
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
29

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Az autóvezetésben az a legszörnyűbb, hogy vakon kell bíznod a szemedben.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7148)
Beküldő: Jaca 
2018.10.17 07:45:53
 Primera P12 (1099)
Beküldő: Vlad 
2018.10.16 19:35:17
 Villamosság (355)
Beküldő: 1laciapu 
2018.10.14 20:07:40
 Maxima (532)
Beküldő: palidevarga 
2018.09.26 21:16:54
 Rejtett hibák, azaz okuljunk egymás tapasztalataib... (88)
Beküldő: Igabor74 
2018.09.23 20:04:11