Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

'02 Pick Up D22 (YD25) rángat

'02 Pick Up D22 (YD25) rángat

Sziasztok!

Úgy tűnik engem ért a megtiszteltetés, hogy megkezdjem ezt a topikot (bár ne kellett volna).
Leírom a körülményeket bár egyre inkább azt gondolom, hogy nincs összefüggés a dolgok között.

A helyzet az, hogy múlt héten pestről vidékre húztam egy lószállítót. Az üzemanyag fogyóban volt, így mikor megérkeztem leakasztottam a futót és elmentem kutat keresni. Útközben a kút felé egyszer csak el kezdett rángatni (olyasmi jelenség volt mint mikor nem kap folyamatos üzemanyag ellátást a motor). Hál'istennek nem fogytam ki, így adtam neki enni. Sejtettem, hogy ha már rángatott akkor vagy levegős lett a rendszer vagy felszívott a tankból valami ismeretlen eredetű, idegen anyagot. smile
Persze ez tankolás után sem múlt el, sőt a hazaút után sem (cca. 200km) Vettem egy gázolaj szűrőt, kicseréltem de a tünet még mindig fennáll...

Azt vettem észre, hogy csak 3. és 4.-ben csinálja alacsony fordulatról és nagyobb gázadásnál. 1.-2. és 5.-ben semmi baja az ég világon. Sőt hidegen sem jelentkezik a probléma.
Mintha kihagyna a motor vagy a turbo és csak pillanatokra térne észhez, de egyébként meg csak erőlködik. Van úgy, hogy 1-2 napig semmi baja.
Talán még a terheléssel lehet összefüggésben mert ha klímát használok akkor szinte mindig előjön a probléma, de akkor sem azonnal. Arra gondoltam még, hogy a vontatáshoz lehet-e valami köze és nem is az üzemanyaghoz.

Valami tipp vagy hasonló ügyben tapasztalat?

Köszönöm előre is!

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: '02 Pick Up D22 (YD25) rángat

hilfigers írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik engem ért a megtiszteltetés, hogy megkezdjem ezt a topikot (bár ne kellett volna).
Leírom a körülményeket bár egyre inkább azt gondolom, hogy nincs összefüggés a dolgok között.

A helyzet az, hogy múlt héten pestről vidékre húztam egy lószállítót. Az üzemanyag fogyóban volt, így mikor megérkeztem leakasztottam a futót és elmentem kutat keresni. Útközben a kút felé egyszer csak el kezdett rángatni (olyasmi jelenség volt mint mikor nem kap folyamatos üzemanyag ellátást a motor). Hál'istennek nem fogytam ki, így adtam neki enni. Sejtettem, hogy ha már rángatott akkor vagy levegős lett a rendszer vagy felszívott a tankból valami ismeretlen eredetű, idegen anyagot. smile
Persze ez tankolás után sem múlt el, sőt a hazaút után sem (cca. 200km) Vettem egy gázolaj szűrőt, kicseréltem de a tünet még mindig fennáll...

Azt vettem észre, hogy csak 3. és 4.-ben csinálja alacsony fordulatról és nagyobb gázadásnál. 1.-2. és 5.-ben semmi baja az ég világon. Sőt hidegen sem jelentkezik a probléma.
Mintha kihagyna a motor vagy a turbo és csak pillanatokra térne észhez, de egyébként meg csak erőlködik. Van úgy, hogy 1-2 napig semmi baja.
Talán még a terheléssel lehet összefüggésben mert ha klímát használok akkor szinte mindig előjön a probléma, de akkor sem azonnal. Arra gondoltam még, hogy a vontatáshoz lehet-e valami köze és nem is az üzemanyaghoz.

Valami tipp vagy hasonló ügyben tapasztalat?

Köszönöm előre is!

Szia!

A gyújtást érdemes átnézni gyertya, kábel elosztófedél. Lehet üzemanyagpumpa, be kellene szerelni egy nyomás mérőt menet közbe kiderül.

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

Haliho hasonló tünetei voltak az enyémnek is.Aztán mivel szilikon cső van az adagoló előtt látható is volt, ahogyan melegedet a rendszer egyre több levegő volt a csőben mindent megnéztem bilincseket kicseréltem mert lehet hogy ott szív levegőt semmi változás ugyanúgy bubis maradt és rángatott az adagoló kerepelt majd a verda megáltt ha kihült elsőre elindult megint ment míg fel nem melegedet.A MEGOLDÁS az űzemanyagszürő o gyürüje mellet szívott levegőt kicseréltem a rendszer lelégtelenítette magát azota semmi gond.

setye78
Új tag
useravatar
15 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Üzemanyagszűrőt cseréltem, azzal kezdtem az egészet. Semmi nem változott. De könnyen lehet, hogy falsot szív csak akkor valahol máshol...
Végignéztem a csöveket, nekem mindenhol vastag gumicső van. Nem láttam sehol szilikoncsövet. Egyébként leállni még sosem akart. Alacsony fordulaton szépen dolgozik, 2000-től kezd szarakodni és csak melegen...

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Szia!

A gyújtást érdemes átnézni gyertya, kábel elosztófedél. Lehet üzemanyagpumpa, be kellene szerelni egy nyomás mérőt menet közbe kiderül.

Dízel az autó smile de az AC probléma nekem is megfordult a fejemben...honnan lehet ilyen nyomásmérőt szerezni?

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

hilfigers írta:

Szia!

Dízel az autó smile de az AC probléma nekem is megfordult a fejemben...honnan lehet ilyen nyomásmérőt szerezni?

Bocs igen utólag én is rájöttem. Én sima nyomás mérő órából csináltam. Itt kerestem olyan 6Bár ig mérőt, a glicerin folyadékkal töltöttek azok nem rángatóznak.Rátettem egy T elosztót  meg egy félméter csövet hogy menetközbe lássam. http://www.vatera.hu/listings/index.php … 1sm%E9r%F5

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

hilfigers írta:

Szia!

Az YD motornál nincs semmiféle szivattyú, vagy AC. Nyomást nem tudsz mérni, mivel nyomás csak az adagoló után van. Hol van a kocsi?

TASEK
Új tag
useravatar
60 hozzászólás

TASEK írta:

Az YD motornál nincs semmiféle szivattyú, vagy AC. Nyomást nem tudsz mérni, mivel nyomás csak az adagoló után van. Hol van a kocsi?

Pesten, (XIII.ker)

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

hilfigers írta:

TASEK írta:

Pesten, (XIII.ker)

Óbudán dolgozom, ha felhívsz tudok segíteni.
06 70 940 3919.

TASEK
Új tag
useravatar
60 hozzászólás

TASEK írta:

Óbudán dolgozom, ha felhívsz tudok segíteni.
06 70 940 3919.

Írtam pü-t

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Sziasztok! Nemrég vettem egy 2001-es 2.5 tdi navarát d22-es motor kóddal.,problémám az, hogy nem rég futóval mentem és azt tapasztaltam, hogy kb. 2000 -es fordulat fölé és 85 km/h fölé nem tudom biztatni a kicsikét. Először dugulásra gondoltam mert mintha menni is akarna meg nem is ,azóta kicseréltem a szűrőt de a probléma megmaradt továbbra is.Érdekes, hogy alacsonyabb fokozatban tovább kipörög a motor de úgy is 3200-as fordulatnál olyan mintha leszabályozna az adagoló, és néha 2000-nél néha max. 3000.nél feljebb nem megy ,és általában meleg motornál. Segítsetek mi lehet a baj!!

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

kodacso írta:

Sziasztok! Nemrég vettem egy 2001-es 2.5 tdi navarát d22-es motor kóddal.,problémám az, hogy nem rég futóval mentem és azt tapasztaltam, hogy kb. 2000 -es fordulat fölé és 85 km/h fölé nem tudom biztatni a kicsikét. Először dugulásra gondoltam mert mintha menni is akarna meg nem is ,azóta kicseréltem a szűrőt de a probléma megmaradt továbbra is.Érdekes, hogy alacsonyabb fokozatban tovább kipörög a motor de úgy is 3200-as fordulatnál olyan mintha leszabályozna az adagoló, és néha 2000-nél néha max. 3000.nél feljebb nem megy ,és általában meleg motornál. Segítsetek mi lehet a baj!!

A D22 nem a motorkód, hanem a típuskód. smile
Műszerfal bal oldalán van egy kapcsolód "Heat" felirattal?

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Szerintem nincs de mindjárt megnézem.

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Megnéztem nincs ilyen kapcsoló, egyébként ha lenne mit kapcsolna? Esetleg  úgymond kézi gázt érted mikor hideg a motor rá húzzuk és hamarabb bemelegszik. Motorkód TD25

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Valami ilyen funkciója lehet. Vagy esetleg csörlőhasználatnál jöhet jól, nem tudom. Azt csinálja, hogy ha üresben van az autó, akkor megemeli az alapjáratot 1000-re. Ennek a kapcsolónak van egy érzékelője a váltó tetején ami nálam kikopott és 3-4-ben csinálta ugyan ezt amit neked. Lehúztuk a csatit és azóta is tökéletes. De ha ilyen neked nincs akkor nem tudom mi lehet, bár gyanúsan ugyan az a probléma...

hilfigers
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

hilfigers írta:

Valami ilyen funkciója lehet. Vagy esetleg csörlőhasználatnál jöhet jól, nem tudom. Azt csinálja, hogy ha üresben van az autó, akkor megemeli az alapjáratot 1000-re. Ennek a kapcsolónak van egy érzékelője a váltó tetején ami nálam kikopott és 3-4-ben csinálta ugyan ezt amit neked. Lehúztuk a csatit és azóta is tökéletes. De ha ilyen neked nincs akkor nem tudom mi lehet, bár gyanúsan ugyan az a probléma...

Kösz ,majd megnézem és jelzek hogyan alakultak a dolgok!

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

hilfigers írta:

Megnéztem nincs elektromos csatlakozó a váltón ,viszont a terepváltó hátuljánál van kett de szerintem nem az. Ma mentem vele és gondolt egyet és 130 km/h és 3500-4000 fordulatot is produkált a kicsike. Szerintem valami dugulás

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Sziasztok! 2007-es Navarám indításkor gyakran lefullad, leáll, horkol, az alapjárata ingadozik. Nem tudjátok véletlenül mi lehet a probléma oka?

tikka
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

2.4-es benzines, sima hátsó kerekes 1990-es gyártású autómata pickupom van, és a fogyasztása egyik napról a másikra drasztikusan megugrott. alapból 10-11 liter volt, de ez  most felment kb 15-16-ra. a motorban 60000 mérföld van és makulátlanul működik ezt a problémát leszámítva. már mindent megnézhettem ami lehetséges, de sajnos senki nem jött rá a hiba okára. van valakinek tapasztalata, ötlete esetleg szerelője akihez fordulhatnék? Budapesten vagyok!
kösz.

cameroon
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Sziasztok! Nem motor probléma tudom,de valaki D22 -es nissan pickup 2.5 tdi hátsó sárvédő jobb vagy bal javító ívet vagy sárvédőt tud valaki eladót vagy hol lehet venni mert a net nem dob fel semmit

kodacso
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

valami hasonló kocsiét kell nézni és zt ráfaragni.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3055 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32411
eheti hozzászólások:
1
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
51

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

A gazdaság a szakadék szélén áll, de jövőre egy nagy lépést teszünk előre.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Primera P12 (1097)
Beküldő: NISSAN16V 
2018.09.18 07:07:52
 Általános Almera topic (7142)
Beküldő: Jaca 
2018.09.12 20:07:48
 Primera alkatrészek (1812)
Beküldő: NISSAN16V 
2018.08.30 16:23:27
 Micra-problémák (366)