Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Almera, Sunny, Tino Nissan Almera fordulati problémák

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Nissan Almera fordulati problémák

Re: Nissan Almera fordulati problémák

zsozso25 írta:

Sziasztok!

Egy Nissan Almera 2001, 1.5 90 LE 178.000 km, eddig amit tudok (örökölt darab):
az alapjárati motor cserélve volt.
légtömegmérő cserélve volt
- a korábbi probléma, hogy az alapjárat ugrál, a gázadáskor rángat, erőtlen, de furcsán, mert 4-ben gyengébben húz mint 5-ben.
- ha sikerül is felpenelni 100-ra, utána rimánkodni kell a 110-115-ig, utána megint el kezd "húzni" de csak szerényen.
- hibakód: vezérműtengely-helyzet érzékelő, utána oxigén szenzor hibát ír, a korábbi eltünt, jelenleg az oxigén folyamatosan van és a sárga lámpa is világít.
angliából kaptam egy lambda szondát előre, de ez a típus 4 polusú és szögletes csatis, nem az én 3 polusú soros (kék) fajta.
tanács kellene , de sok, merre meddig, a diagnosztikás cég eddig 3szor "szerelgette és állította be", de 2-3 nap és minden visszaáll.

Vezérmű láncod nyúlt meg. 90-100 köröl tudom orvosolni vizpumpa olaj fayálló olajcserével, gyári lánccal

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Sziasztok!

Szakértői tanácsotokat szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.
Adott egy 2004-es 1.5 benzines almera, 98 lovas. Kb 140 ezer km van benne.
Télen hidegen nagyon sz** hangja volt a motornak amíg be nem melegedett, szakszervízbe a vízpumpa szíj csere megoldotta, de mivel láncra gyanakodtam (egy másik szerelő szerint az volt....), azt is megnézték előtte, így tudom, hogy kb 50%-os a lánc.
A probléma maga:
Tavaly nyáron kezdte azt a furcsaságot, hogy a meleg motor nem sokkal miután leállítottam és újraindítottam lefulladt. Kis gázfröccsel orvosolható, de bosszantó. A vízpumpa csere alkalmával rá is kérdeztem, de azt mondta a szervízvezető (hivatalos nissan szakszervíz), hogy valami szerzor (nem emlékszem pontosan a nevére...) a motorban, cserélni rohadt drága, tisztítással meg lehet rosszabb lesz. Úgyhogy ez annyiban is maradt, együtt lehet élni ezzel.
Ma viszont a nagy melegben légkondiztam és csak akkor amikor a légkondi megy és elveszem a gázról a lábam, vagy motorfékről kinyomom a kuplungot, nagyon leesik a fordulatszám az alapjátat alá. Kb 300 körülire, majd szépen visszaáll. Lefulladni nem fullad le. Légkondi nélkül is tapasztalható, de épphogycsak megmoccan a mutató, ergo jelentéktelen... viszont klímával nagyon zavaró.

Még annyi, hogy az akksi gyenge, egy hete megvettem már hozzá az újat, de még nem cseréltem ki.

Mi lehet a baja szerintetek?

Bence
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Sziasztok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy N16 Almerát 1.5 benzin, 98 lovas Visia AC sedan a típusa.2005-ös évjárat. Helyben elég soknak tűnt a fogyasztása /10l körül/ gondoltam kitisztítom a légtömegmérőt és a fojtószelepet. Féktisztítóval lefújtam a légtömegmérőt és kitörölgettem némi koszt a fojtószelepből. Utána kifújogattam, hagytam megszáradni összeraktam a gumikat, visszatettem a csatlakozókat. Azokat befújtam chip kontaktsprayvel. Lehet nem kellett volna, mert azóta az alapjárat hidegen 2000 körül van, melegen 1600. terhelve /klíma, szervó, lámpa kicsit több. Nagyobb fordulat után kétszer-háromszor felpörög és utána áll be 1500-1600 rpm-re. Mi árthatott meg neki, ill. lehet-e valahogyan orvosolni a problémát? Ebben kérném a segítségeteket, ha valaki találkozott már ilyennel. Egyébként 2000 fordulat felett szépen megy, nincs vele probléma, húz is rendesen, egyenletesen jár a motor. Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni !!!!!!

nalmi
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Szia!
A folytószelep tisztítása okozza a magasabb alapjáratot. A szelep most is annyira zár be mint amikor ott volt a kosz az útjában, így marad egy kis rés, több levegőt kap a motor, magasabb az alapjáratod. Az Almera nem tanulja meg magától az alapjáratot x km után ha módosítás van, csak a Nissan-os eszközzel lehet neki betanítani, hogy mennyie kell zárnia a szelepet az új (kosz nélküli) helyzetben.
Javaslom, hogy menj el egy márkaszervízbe, gyorsan megoldják, nekem is ott tudtak segteni.

nalmi írta:

Sziasztok mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy N16 Almerát 1.5 benzin, 98 lovas Visia AC sedan a típusa.2005-ös évjárat. Helyben elég soknak tűnt a fogyasztása /10l körül/ gondoltam kitisztítom a légtömegmérőt és a fojtószelepet. Féktisztítóval lefújtam a légtömegmérőt és kitörölgettem némi koszt a fojtószelepből. Utána kifújogattam, hagytam megszáradni összeraktam a gumikat, visszatettem a csatlakozókat. Azokat befújtam chip kontaktsprayvel. Lehet nem kellett volna, mert azóta az alapjárat hidegen 2000 körül van, melegen 1600. terhelve /klíma, szervó, lámpa kicsit több. Nagyobb fordulat után kétszer-háromszor felpörög és utána áll be 1500-1600 rpm-re. Mi árthatott meg neki, ill. lehet-e valahogyan orvosolni a problémát? Ebben kérném a segítségeteket, ha valaki találkozott már ilyennel. Egyébként 2000 fordulat felett szépen megy, nincs vele probléma, húz is rendesen, egyenletesen jár a motor. Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni !!!!!!

lzsolt88
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Izsolt88 köszönöm szépen, akkor megpróbálom.
Üdv!
Esetleg tudnátok ajánlani olyan személyt, vagy szervizt, aki orvosolja a hibát, lehetőség szerint Bp XIII, Bp. IV., Dunakeszi, Vác esetleg Fót, Mogyoród vonalon? szóval Dunakeszi környékén, mivel ott lakom?
Köszönöm szépen!

nalmi
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Szia, valószínűleg a vezérműlán csere a megoldás. A holtpont jeladók nem állnak pozícióban.

sinko82
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Igaza van az előttem szólónak, ez tipikus Nissan rákfene, ha megnyúlik a vezérműláncod, hihetetlen dolgokat produkál a motor. Nem jelez ki kellő pontossággal hibát, csak tapogatózni tud aki még nem találkozott ilyennel...tehát vezérműlánc, egyértelmű.

sinko82
Új tag
useravatar
7 hozzászólás

Sziasztok!
Elkellene egy kis segítség 1 hónapja boldog tulajdonosa lettem egy 2000 évjáratú 1.4 n15 Almerának
Az eredeti tulajt a szerviz is megerősítette, hogy 50 e kilométer van benne. Eddig egy hibát produkált de nincs egyenlőre megoldás. Üzemmeleg állapotban motorfék után ha kuplongot nyomok a motor leáll. Újraindítás után ok amig motorfék után nincs kuplung.
Ötletek kellenének merre induljunk. Előre is köszönöm.

Igabor74
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Igabor74 írta:

Sziasztok!
Elkellene egy kis segítség 1 hónapja boldog tulajdonosa lettem egy 2000 évjáratú 1.4 n15 Almerának
Az eredeti tulajt a szerviz is megerősítette, hogy 50 e kilométer van benne. Eddig egy hibát produkált de nincs egyenlőre megoldás. Üzemmeleg állapotban motorfék után ha kuplongot nyomok a motor leáll. Újraindítás után ok amig motorfék után nincs kuplung.

Szia!

Nekem is ez a típus, évjárat van (200000Km) és a probléma is adott. Gyanítom hogy elektromos hiba lehet mert ha világítás be van kapcsolva akkor nem áll el csak nagyon ingadozik az alapjárat. Ezért mindig be van kapcsolva a tompított.
Kollégám Hyundaiának volt ilyen gondja. Akku csere után meg szűnt a hiba.
Én is hamarosan kicserélem az akkut de ha neked meg lesz a megoldás kérlek szólj.

samu
Új tag
useravatar
4 hozzászólás

samu írta:

Igabor74 írta:

Sziasztok!

Szia!

Nekem is ez a típus, évjárat van (200000Km) és a probléma is adott. Gyanítom hogy elektromos hiba lehet mert ha világítás be van kapcsolva akkor nem áll el csak nagyon ingadozik az alapjárat. Ezért mindig be van kapcsolva a tompított.
Kollégám Hyundaiának volt ilyen gondja. Akku csere után meg szűnt a hiba.
Én is hamarosan kicserélem az akkut de ha neked meg lesz a megoldás kérlek szólj.

Szia. Úgy néz ki megoldódott!
Folytószelep kiszerelés teljes kitakarítás.
A szerelő elmondása alapján. De a lényeg most jó!

Igabor74
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Sziasztok!
Megosztom a tapasztalatom. 2000-es, 1.6-os, N15-ös almera. Nekem is folyton leállt, nem volt alapjárat.
Leszedtem a légszűrőházat, hogy kitakarítsam a szelepet alatta. Észrevettem, hogy az a gumicső ami összeköti a légszűrőt a szeleppel meg volt nyúlva, nem szorosan ment rá a szelepre. Járó motornál ha mozgattam a szűrőházat, falsot szívott és ingadozott az alapjárat. Tettem a gumicsőre egy szorítóbilincset és megszűnt a baj! Nem ingadozott, csak alacsony volt az alapjárat. Azért a biztonság kedvéért befújkáltam a szelepbe kontakt tisztítóval és tekertem az alapjáratcsavaron egy felet. Tökéletes lett. Lassan két hete járok vele, azóta nem állt le. Szóval egy nyomorúlt gumicső szivatott! big_smile

TibuszHun
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Üdv!

Adott egy 2000.12. havi 1.5 90LE N16. Ma volt egy komplett vezérlés csere, miután jeladó, trafó és gyertya csere már megvolt és nem birtak rájönni a hibára, Nissan szalonban, mert a gép sem mutatta az alábbi hiba okát, ami vezérlés csere után is fent áll.

A kocsi hidegen nem produkálja, bemelegedve, vissza indítás után, 2000-es fordulatig erőteljesebb gázpedál lenyomásra rángat, fullad, nem akar menni, erősen balesetveszélyes így, mivel néha kereszteződésből sem tudok vele indulni.

Nincs több pénzem rá, akinek van ötlete, az egy sörre a vendégem ha megjavul tőle, főleg, hogy ezzel kellene menni nyaralni. 167K km van benne.

matiszg
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Üdv Mindenkinek

Az autó egy 2003-as Nissan Almera N16 (98Le), amelynek 2017 augusztusa óta vagyok tulajdonosa. Eddig semmi probléma nem jelentkezett azonban nemrég kigyulladt a check engine és elég erőtlenné vált. Diagnosztika főtengely jeladóra (P0335) panaszkodott. Megrendeltem, kicseréltem, hibakódot kitöröltem. Szépen vette a fordulatot, gyorsít ahogy szeretném. Azonban másnap "hidegindítás" után a fordulatszám néhány pillanatig erőteljesen ingadozik (kb 8-900 és 1200-1300 ford/min között) majd beáll az emelt fordulatszámra ami a motor melegedésével csökken. Az alapjárat is stabil. Menet közben finom gázadásnál rángat/torpan kissé, egyéb rendellenességet nem tapasztaltam, check engine nem világít.
Az eddig olvasott tapasztalatok/megoldások alapján:
0. hibakód olvasás
1. légtömegmérő ellenőrzés/tisztítás
2. főtengely és vezérműtengely jeladó (mindkettőre lennie kellene hibakódnak)
3. lambdaszonda  (hibakód illetve feszültség mérés - OBD - élő adatkiolvasás)
4. vezérműlánc nyúlás (ezzel bajban vagyok, sajnos nem tudom mikor cserélték  - Le tudom valahogy ellenőrizni a pillanatnyi állapotát? Ha cserére érett melyik gyártót részesítsem előnyben?)

Előre is köszönöm a segítséget!

gyomber01
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

gyomber01 írta:

Üdv Mindenkinek

Az autó egy 2003-as Nissan Almera N16 (98Le), amelynek 2017 augusztusa óta vagyok tulajdonosa. Eddig semmi probléma nem jelentkezett azonban nemrég kigyulladt a check engine és elég erőtlenné vált. Diagnosztika főtengely jeladóra (P0335) panaszkodott. Megrendeltem, kicseréltem, hibakódot kitöröltem. Szépen vette a fordulatot, gyorsít ahogy szeretném. Azonban másnap "hidegindítás" után a fordulatszám néhány pillanatig erőteljesen ingadozik (kb 8-900 és 1200-1300 ford/min között) majd beáll az emelt fordulatszámra ami a motor melegedésével csökken. Az alapjárat is stabil. Menet közben finom gázadásnál rángat/torpan kissé, egyéb rendellenességet nem tapasztaltam, check engine nem világít.
0. hibakód olvasás
4. vezérműlánc nyúlás (ezzel bajban vagyok, sajnos nem tudom mikor cserélték  - Le tudom valahogy ellenőrizni a pillanatnyi állapotát? Ha cserére érett melyik gyártót részesítsem előnyben?)

Annyival kiegészíteném, hogy második alkalommal találok (a főtengely jeladó csere óta) P0340 kódú Camshaft position sensor nevű hibát a tárolóban....
Elképzelhető, hogy ez is a halálán van vagy tévútra próbálnak vezetni ezek a jeladót?

gyomber01
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

gyomber01 írta:

gyomber01 írta:

Üdv Mindenkinek

0. hibakód olvasás

Annyival kiegészíteném, hogy második alkalommal találok (a főtengely jeladó csere óta) P0340 kódú Camshaft position sensor nevű hibát a tárolóban....

Elképzelhető, hogy ez is a halálán van vagy tévútra próbálnak vezetni ezek a jeladót?

Szia!
Én megnézném a vezérműlác állapotát.

katarak
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Üdv mindenkinek!
Nemrég vásároltam egy NISSA Alméra 1,5 N 16 2003 évjáratú autót.
Rövid használat után bejelzett a motorchek lámpa és katalizátor hibát rögzített.
Az autó 3000 fordulat fölött egyszerűen belejön egy morgó hang  megtorpant és nem gyorsult tovább.
Kicseréltük a hátsó katalizátort.
Az autó valamivel jobb lett .
Nagyon gyenge. Mátra fölfelé 3. fokozat 50-60 full.
Autópályán simán ment 140 -et , most a Gödöllői part lefelé padló és épp hogy eléri.
Szeretném megkérdezni hogy milyen irányba keresgéljünk mivel 100 km után ismét kiírta a katalizátor hibát.
Gyertyát és levegőszűrőt cseréltem
Köszönettel

zoli65
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

zoli65 írta:

Üdv mindenkinek!
Nemrég vásároltam egy NISSA Alméra 1,5 N 16 2003 évjáratú autót.
Rövid használat után bejelzett a motorchek lámpa és katalizátor hibát rögzített.
Az autó 3000 fordulat fölött egyszerűen belejön egy morgó hang  megtorpant és nem gyorsult tovább.
Kicseréltük a hátsó katalizátort.
Az autó valamivel jobb lett .
Nagyon gyenge. Mátra fölfelé 3. fokozat 50-60 full.
Autópályán simán ment 140 -et , most a Gödöllői part lefelé padló és épp hogy eléri.
Szeretném megkérdezni hogy milyen irányba keresgéljünk mivel 100 km után ismét kiírta a katalizátor hibát.
Gyertyát és levegőszűrőt cseréltem
Köszönettel

N16 ban csak torok katalizátor van.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sziasztok!
Egy hete volt gyertyacsere (NGK), és folytószelepház tisztításon az Almi. Ami miatt tisztítást kértem, az, hogy üzemmeleg motornál pl. piros lámpánál a fordulatszám lejjebb ment. Közel volt a lefulladás, de egyszer sem fulladt le még így. Azért ilyenkor rátettem a ventit az első fokozatra, az megemelte a fordulatszámot és jobb lett. Most viszont a tisztítás után indításkor felbőg a motor, de néhány másodperc alatt lejjebb megy a fordulatszám. Még csak hideg sincs kint, 16 fok körül és nem állt sokat, csak másfél órát. Kis kosz volt a szelepházban állítólag, de nem volt vészes. Ez normális? 145000 km van a motorban egyébként. (Reggel a fűtött garázsból indulva is felbőg.)
Köszi!
deco

Almera N15 ('98) ...:: fotók: http://delif.hu/almera/index.html

deco
Pécs
Törzsgárda tag
useravatar
401 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32459
Alvó:
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719