Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Almera, Sunny, Tino Nissan Almera fordulati problémák

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Nissan Almera fordulati problémák

Nissan Almera fordulati problémák

Sziasztok!
Remélem valaki tudna segíteni egy Nissan problémában!big_smile
Utána olvastam egyéb fórumokon és sok helyen találkoztam azzal a problémával, mely az én autómon is tapasztalható.
Amikor elindítom hidegen akkor ugrál a fordulatszámmérője és ha elindulok vele akkor rángat elég rendesen.
A motorhiba visszajelzője nem világít a műszerfalon tehát akkora probléma szerintem nem lehet. Kitakarítottam a pillangószelepet, mert olvastam hogy az is lehet a baja a korom miatt, tiszta korom volt, kitakarítottam, de nem jelentett megoldást.
Olvastam olyat is, hogy a vezérműlánc csere jelent megoldást, mert a megnyúlt lánc gyújtáseltolódást okozhat, de ez egy elég drága művelet.
A fordulatszámmérő addig ugrál ameddig a hőfokmérő óra meg nem mozdul és el nem kezd melegedni a motor. Esetleg a főtengely jeladó is problémás lehet vagy az alapjárati léptetőmotor a hibás?
Elég sok dolgot találni de nem tudom, hogy mi jelentheti a megoldást.
Ezért kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm! Alex_8

Alex_8
Új tag
useravatar
87 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Nissan Almera fordulati problémák

Alex_8 írta:

Sziasztok!
Utána olvastam egyéb fórumokon és sok helyen találkoztam azzal a problémával, mely az én autómon is tapasztalható.
Amikor elindítom hidegen akkor ugrál a fordulatszámmérője és ha elindulok vele akkor rángat elég rendesen.
A motorhiba visszajelzője nem világít a műszerfalon tehát akkora probléma szerintem nem lehet. Kitakarítottam a pillangószelepet, mert olvastam hogy az is lehet a baja a korom miatt, tiszta korom volt, kitakarítottam, de nem jelentett megoldást.
Olvastam olyat is, hogy a vezérműlánc csere jelent megoldást, mert a megnyúlt lánc gyújtáseltolódást okozhat, de ez egy elég drága művelet.
A fordulatszámmérő addig ugrál ameddig a hőfokmérő óra meg nem mozdul és el nem kezd melegedni a motor. Esetleg a főtengely jeladó is problémás lehet vagy az alapjárati léptetőmotor a hibás?

Itt csak Nissan problémában tudunk segíteni smile
Ha a pillangószeleped kormos akkor tényleg nagy a baj big_smile big_smile big_smile
Ám figyu minden kérdést a saját topic-jába kell írni, ha annyi fórumot olvastál, tudhatnád smile

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

J@ni írta:

Alex_8 írta:

Sziasztok!

Itt csak Nissan problémában tudunk segíteni smile
Ha a pillangószeleped kormos akkor tényleg nagy a baj big_smile big_smile big_smile
Ám figyu minden kérdést a saját topic-jába kell írni, ha annyi fórumot olvastál, tudhatnád smile

Értettem igenis az Almera topic-ba írtam márbig_smile jójó látom szarul fogalmaztam CSAK A NISSAN! smile hát igen elég kormos volt de kitakarítottam és a probléma továbbá is fennál:S! Úgyhogy egyenlőre tanácstalan vagyok!

Alex_8
Új tag
useravatar
87 hozzászólás

Nekem is olyat csinál hogy hidegen rángat egy kicsit ha folyamatosan nyomom a gázt,1-2-3-ba húz 4ezerig utánna kicsit megtorpan és lassan megy felfelé,5-dik sebességbe jobban húz mint 4-be!olyat is szokott csinálni hogy ha meleg a motor és leállítom,kis idő múlva elindítóm és indításkor elindul,de leesik a fordulat mintha lefulladna de elindul,és beáll normális alapjáratra!gyertyákat cseréltem benne NGK 1 polosu,de 2 polosú volt benne,melyik ajánlott bele?Mondták hogy húzzam le a légtömegmérőt és nézzem meg úgy,de nem ír ki hibát,érdemes kipróbálni?Ha tud valaki ilyet,és neki is volt,megköszönöm a segítséget!

Sniper
Új tag
useravatar
35 hozzászólás

Sniper írta:

Nekem is olyat csinál hogy hidegen rángat egy kicsit ha folyamatosan nyomom a gázt,1-2-3-ba húz 4ezerig utánna kicsit megtorpan és lassan megy felfelé,5-dik sebességbe jobban húz mint 4-be!olyat is szokott csinálni hogy ha meleg a motor és leállítom,kis idő múlva elindítóm és indításkor elindul,de leesik a fordulat mintha lefulladna de elindul,és beáll normális alapjáratra!gyertyákat cseréltem benne NGK 1 polosu,de 2 polosú volt benne,melyik ajánlott bele?Mondták hogy húzzam le a légtömegmérőt és nézzem meg úgy,de nem ír ki hibát,érdemes kipróbálni?Ha tud valaki ilyet,és neki is volt,megköszönöm a segítséget!

Üdv!
Az én autómmal is most ez a gond! Létre is hoztam egy címet ezzel kapcsolatosan. A lényeg, hogy az enyém már le is állt menet közben és a motordiagnosztikai lámpa is ég. Nem tudom mi lehet a baj.
Üdv: zoli

freegopa
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Sziasztok,

nekem múlt hétig hasonló problémáim voltak N16-al, ugyan hidegen jó volt az alapjárat de melegen leesett az alapjárat gáz-adáskor. Volt már pillangószelep tisztítás, Consultos beállítás de visszajött a hiba. Aztán múlt héten hirtelen el kezdett rázni a motor, majd munkából haza 2x felvillant a check engine. Szervizbe kiolvastattam a hibát, 2 henger gyújtáskimaradás .... tehát gyújtótrafó csere, azóta olyan mint újkorába...

Levike33
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

Sziasztok!
Az én kocsimat holnap nézik ugyanezzel a problémával, majd megírom mi volt a baja.

Üdv.

freegopa
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Sziasztok!
Akkor ahogy ígértem a következő volt a probléma, egy egyszerű kis főtengely jeladó ment tönkre. Nem vezérműlánc, nem gyújtótrafó, nem az alapjárati motor, hanem csak a jeladó. Csere volt 20 ezerért és már megy is a kis masina. És , ha valakinek ugrál a fordulatszámmérője és szaggat a motor főleg hidegen gázadásnál, akkor annak ez az oka.
A pillangó szelep ha kormos, az a gázpedál akadozását idézi elő, mindjárt a benyomásakor. Akad a pedál és hirtelen beesik.
Hát ennyi, remélem tudtam tanácsot adni, akinek szüksége van rá.

Üdv.

freegopa
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

freegopa írta:

Sziasztok!
Akkor ahogy ígértem a következő volt a probléma, egy egyszerű kis főtengely jeladó ment tönkre. Nem vezérműlánc, nem gyújtótrafó, nem az alapjárati motor, hanem csak a jeladó. Csere volt 20 ezerért és már megy is a kis masina. És , ha valakinek ugrál a fordulatszámmérője és szaggat a motor főleg hidegen gázadásnál, akkor annak ez az oka.
A pillangó szelep ha kormos, az a gázpedál akadozását idézi elő, mindjárt a benyomásakor. Akad a pedál és hirtelen beesik.
Hát ennyi, remélem tudtam tanácsot adni, akinek szüksége van rá.

Üdv.

Értjük, ahogy több ügyfelemmel is kicseréltették, kb 2 napig volt jó majd jött hiba megint. Lánc inkább gyanúsabb, jeladó ritkán megy tönkre. Milyen motor hány km?

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

QG18DE és 184 ezer km van benne. Hát remélem csak a jeladó volt a baj.

Üdv.

freegopa
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Sziasztok. Remélem jó topicba írok! A problémám,hogy szét kellett szednem a műszerfalat. Izzó miatt,a mutatókat is beleértve. Viszont mikor összeraktam akkor nem az igazat mutatta egyik mutató sem. Ezek beállítására van lehetőség? Nissan Almera N16 2006.09. van szó
És a másik ledes műszerfal világítás,ez hogyan oldható meg,képet valaki tudna mutatni az összerakásáról?
Köszönöm

dobzi
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

dobzi írta:

Sziasztok. Remélem jó topicba írok! A problémám,hogy szét kellett szednem a műszerfalat. Izzó miatt,a mutatókat is beleértve. Viszont mikor összeraktam akkor nem az igazat mutatta egyik mutató sem. Ezek beállítására van lehetőség? Nissan Almera N16 2006.09. van szó
És a másik ledes műszerfal világítás,ez hogyan oldható meg,képet valaki tudna mutatni az összerakásáról?
Köszönöm

Nem egyszerű de nyagyjábol a helyére lehet tenni a fordulat ot alapjáraton teszed fel azt lehet tudni hogy kb 1000 alatt egy kicsivel a tankot tele tanknál a legegyszerűbb sebesség egy kicsit veszélyesebb én menet közbe tettem vissza az M7 bevezetőn a kanyarba elég pontos a kihelyezett mérő de van több is(:vagy GPSre hivatkozva se rossz a hőfokot szintén meleg motornál jó vissza tenni.

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

Köszi. Megpróbálom majd. A hőfokmérő szerintem kb jót mutat az középen áll mikor felmelegedett a motor.  Az üzemanyag kicsit csal.(kevesebbet mutat,mint ami benne van).
A ford/kmh megnézem még.
smile

dobzi
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Sziasztok.
A következö problémár keressük a megoldás Almera N16 2003 ingadozik az alapjárat 500 ra vagy 2- 300 leesik, valamikor le is áll mondjuk 1 kereszteződésbe ,vagy ha kiszálok 2 percre és azt veszem észre le is állt.Nissan -nál beállították az alapjáratot kitakarították a folytó szelep házat,2 napig minden oké aztán ugyan ez jelenség.A motorba 122430 km van és nem, volt buherálva ,mivel nem rég vettem ,ESETLEG BELEBUHERÁLTAK VOLNA VALAMIBE AMIBE NEM KELLETT VOLNA?szervizkönyves az autó ,minden gyári papírja szervize rendesen van vezetve.Kérdésem az lenne hogy mit kéne megnézni ami fontos ,motorcsekk 1 szer villant fel
azzal a kóddal hogy "a keverék összetétel túl szegény",valakinek van valami ötlete?
Köszönöm a válaszokat

deblade0112
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

láncot nézd meg

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sziasztok!
Az Almera N16 2003 gépemnél a hideg idő beállta után indítási gondom lett. A hideg motor pöccre beindul, majd azonnal majdnem nullára ejti a fordulatot (ha teljesen hideg a motor le is áll), majd fel kb. 1500-2000-re, és ezt játssza kb. 5 másodpercig, ezután beáll a fordulat stabilra, és teljesen normálisan megy. Ha meleg a motor akkor indításkor semmi hiba nem jelentkezik!
Hibakódot jelez, P0340 vezérműtengely szenzor hiba. A szenzort kicseréltem, de nem változott semmi.
A pillangószelepet kitisztítottam, a légtömegmérő patyolat tiszta.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.
         Lajos

Csillajos
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

láncod van megnyúlva

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Köszi, tényleg a lánc volt megnyúlva. Csere után olyan jól megy mint új korában!
Lajos

Csillajos
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

már többet le sem írom mert kiröhögnek ez miatt.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Csillajos írta:

Köszi, tényleg a lánc volt megnyúlva.

QG15 vagy QG18 motor?

NISSAN16V írta:

már többet le sem írom mert kiröhögnek ez miatt.

Aki szerint ez vicces, biztosan nem került még olyan helyzetbe, hogy vezérlést kelljen cserélnie/cseréltetnie egy nyilvánvaló és közismert QG típushiba miatt. Ennyi.

Primera P12 1.8 Elegance
Sunny N14 2.0 GTI SR20VE+R (Eaton M62 supercharged)

k0ri
useravatar
1300 hozzászólás

15 18 tök mindegy a lánc ugyan az a sz** van benne. Az 16 18 nál már a szívó oldalon, változó a szelepvezérlés ergo más a fogaskerék, de a többi egy sz**. Az a vérlázítü hogy akármelyikben cseréltem csak a lánc volt elnyúlva fogaskerekek, vezetők stb kopás mentesek voltak. Illetve a feszítő patron is kaki, mert nem reteszelt, és meg tudja tréfálni az embert, amikor ellenőrzi, ezért írtam hogy körbe kell forgatni.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Tisztelt urak,megvan a hiba forrása ,lambdaszonda ,nem a lánc meg,stb egyenlőre.Gyári szondákat kapott elöl fűtött,hátul sima.3 napja hajtom éjjel nappal ,eddig nem állt le,a szonda miatt kb 13literes fogyasztás volt.Szóval ha valaki ilyen jelenséggel találkozik,szondákat ,láncot ,és légtömegmérőt érdemes elsősorban kivizsgálni.Valamint a kitakarítani pillangó szelepet ,mert a rengeteg üzemanyagtól amit beállított neki az agy,meg miegymás.

deblade0112
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy 2003-as benzines Almeram. Olajcsere alkalmával kitissztították a fojtószelepet is.
Azóta az alapjárat 1000 és 1500 között van. Lámpánál megállva pedig a két érték között ingadozik. Hétfőn viszem szervízbe az autót. Volt már valakinek hasonló problémája?
Egyszerű bentanításra számíthatok, vagy esetleg tönkrement a fojtószelep?
A tisztítás előtt rendesen működött.
Köszi a segítséget!

lzsolt88
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Üdvözletem!
Segítségeteket kérem a következő problémában! Nissan Almera 1.5 N16 90LE Autómnál az alábbi hiba lépett fel. Amikor hidegen próbálom indítani, a motor tökéletesen beindul, viszont annyira visszaesik a fordulat hogy nemes egyszerűséggel lefullad. sad Egyetlen módon tudom fent tartani az alapjáratot ha kicsit rugdosom a gázpedált és utána 500-600 környékén elég alacsonyan, de tartja. Az alapjárati motor alapból halott volt, zárlatos lett a szelep és leolvasztotta a csatlakozót, mindkettőt most cseréltem ki azzal nem lehet baj de a jelenség továbbra is él. Akksi is újnak mondható 3 hónapja vettem bele. A fojtószelep okozhat ilyen problémát? Vagy más megoldás is létezhet? Válaszokat előre is köszönöm!

Daveey
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Daveey írta:

Üdvözletem!
Segítségeteket kérem a következő problémában! Nissan Almera 1.5 N16 90LE Autómnál az alábbi hiba lépett fel. Amikor hidegen próbálom indítani, a motor tökéletesen beindul, viszont annyira visszaesik a fordulat hogy nemes egyszerűséggel lefullad. sad Egyetlen módon tudom fent tartani az alapjáratot ha kicsit rugdosom a gázpedált és utána 500-600 környékén elég alacsonyan, de tartja. Az alapjárati motor alapból halott volt, zárlatos lett a szelep és leolvasztotta a csatlakozót, mindkettőt most cseréltem ki azzal nem lehet baj de a jelenség továbbra is él. Akksi is újnak mondható 3 hónapja vettem bele. A fojtószelep okozhat ilyen problémát? Vagy más megoldás is létezhet? Válaszokat előre is köszönöm!

Légtömegmérő

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32449
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3727
legújabb felhasználó:
siragnoebrad
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
63

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Miért jobb az Alzheimer kór a Parkinson kórnál?
- ???
- Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, mint hogy kilötyögtessem.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Nissan Almera fordulati problémák (92)
Beküldő: deco 
2018.11.13 18:03:45
 Általános Almera topic (7173)
Beküldő: Gyarmati_ 
2018.11.10 12:49:26
 Általános kérdések (Primera) (5203)
Beküldő: Blo107 
2018.11.07 21:41:17
 Primera P12 (1099)