Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Fórum Típusspecifikus dolgok Primera Primera P11 fedélzeti számítógép

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Primera P11 fedélzeti számítógép

Primera P11 fedélzeti számítógép

Helló!

Segítséget kérnék.
P11 Nissan Primera 1.6 QG
Következő a hiba: Kormánykapcsolón nem lehet állítani a fedélzeti számítógépet, pl fogyasztás stb. Ugyanakkor a hátsó ablaktörlőm sem működik. Én a kormánykapcsolóra gyanakszom, de lehet, hogy valami közös relé?

Akinek sejtése van kérem ossza meg velem.

Köszönettel.

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Primera P11 fedélzeti számítógép

Ezért nem kellet volna egy új topicot nyitni, ott van az általános Primera topic oda pont beillik.

sandokan írta:

Helló!

Segítséget kérnék.
P11 Nissan Primera 1.6 QG
Akinek sejtése van kérem ossza meg velem.
Köszönettel.

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

igazad lehet...de még sose fórumoztam  sehol...így remélem megbocsájthatósmile

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

Én vagy kontakt hibára,  kapcsoló, vagy biztosítékra  gyanakodnék.Vagy a motor ment tönkre.
Itt az autónak a szerviz manuálja.
Eddig egyébként működött?
Nem mindegyik autón lehet állítani a hőmérsékletet, a fogyasztást...stb.
Felszereltség kérdése. Ha eddig működött aszal a kapcsolóval lehet állítani ami a fordulatszám mérőnél van, ha jól tudom.

sandokan írta:

igazad lehet...de még sose fórumoztam  sehol...így remélem megbocsájthatósmile

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás

Egyébként ami neked van QG16  motoros primera az nem 99 utáni modell?
Mert ha igen, akkor az P11-144 és ahoz meg  EZ doksi kell.

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás

roli írta:

Egyébként ami neked van QG16  motoros primera az nem 99 utáni modell?
Mert ha igen, akkor az P11-144 és ahoz meg  EZ doksi kell.

De igen...2002. a modell. 2 hete vettem, csak pont ezeket nem néztem annyira el voltam foglalva a motorral és azokkal amiket a vételnél az ember nézni szokott...ez a full kivitel ami nekem van, szóval gyanítom, hogy lehet lesni a fogyasztást

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

Ejhh, akkor az pont a P11-144. Ebben én nem tok segíteni, nekem sima P11 van 97es.
Abba a fordulatszám mérőnél lévő kis "rudacskával" lehet az órát, a stb. állítani.
Vannak most fent a fórumon, hátha valaki ír valamit..
Természetesen lehet nézni a fogyasztást, az Ecu kiszámolja, még azt is kb. mennyi benya van a tanba és meddig elég..

sandokan írta:

De igen...2002. a modell. 2 hete vettem, csak pont ezeket nem néztem annyira el voltam foglalva a motorral és azokkal amiket a vételnél az ember nézni szokott...ez a full kivitel ami nekem van, szóval gyanítom, hogy lehet lesni a fogyasztást

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás

roli írta:

Ejhh, akkor az pont a P11-144. Ebben én nem tok segíteni, nekem sima P11 van 97es.
Abba a fordulatszám mérőnél lévő kis "rudacskával" lehet az órát, a stb. állítani.
Vannak most fent a fórumon, hátha valaki ír valamit..
Természetesen lehet nézni a fogyasztást, az Ecu kiszámolja, még azt is kb. mennyi benya van a tanba és meddig elég..

sandokan írta:

igen, én úgy olvastam, hogy a jobboldali kormánykapcsoló végén lévő gombot kell nyomogatni és úgy adja be a kívánt adatokat

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

minden biztosíték jó, és a hátsóablaktörlőhöz is eljut a villany...a lehet a kormánykapcsoló sz**...a végén a kapcsoló

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

sandokan írta:

minden biztosíték jó, és a hátsóablaktörlőhöz is eljut a villany...a lehet a kormánykapcsoló sz**...a végén a kapcsoló

Szia! A kapcsolók szoktak kontakt hibásak lenni meg kell póbálni egy másikat vagy szétszedni általába látszik a hiba.

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

Szia!
ahogy látom Ervin is arra gondolt amit én első körben írtam.
Több mint valószínű, hogy a kapcsoló. (kontaktos)
Lehet kapni bontott kapcsolót, nem drágán, meg kell próbálni.
Sok sikert a szétbontáshoz, és majd az összeszereléshez.. !smile
Amit feljebb linkeltem szerviz manuált nagy segítségedre lehet1.

sandokan írta:

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás

roli írta:

Helloka, nekem van ilyen bajuszkapcsolom, pont ami neked kell. Kerress meg ha érdekel 0630-nyolchetven6-nullahét-0kilenc, vagy Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Ám attól még hogy fullos lehet az 1.6-osban még nincs fogyasztásmérő. Sima P11 ben az ECU nem számolja (GA motoros), hiába raktam bele a GT műszerfalat 0.0 km/l-t jelzett. Egyszerüen nincs beleprogramozva.  Nem tudom hogy 4 évvel idősebb 1.6os P11-144 már tud e ilyet... smile

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

J@ni írta:

roli írta:

Helloka, nekem van ilyen bajuszkapcsolom, pont ami neked kell. Kerress meg ha érdekel 0630-nyolchetven6-nullahét-0kilenc, vagy Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Ám attól még hogy fullos lehet az 1.6-osban még nincs fogyasztásmérő. Sima P11 ben az ECU nem számolja (GA motoros), hiába raktam bele a GT műszerfalat 0.0 km/l-t jelzett. Egyszerüen nincs beleprogramozva.  Nem tudom hogy 4 évvel idősebb 1.6os P11-144 már tud e ilyet... smile

Köszi az infót...ezen nem csak a fogyasztás mérő nem megy hanem semmi, hiába nyomogatom...de szerintem a rossz hátsó ablaktörlőmotorom bezavar, mert ahogyan néztem egy csatiban van a komputerrel a kormánykapcsolón

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

sandokan írta:

de szerintem a rossz hátsó ablaktörlőmotorom bezavar

Ejj ha smile Van ám hátsó ablaktörlő motorom is, meg bajuszkapcsolo is. 2-t együtt olcsobban adom smile

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

J@ni írta:

sandokan írta:

de szerintem a rossz hátsó ablaktörlőmotorom bezavar

Ejj ha smile Van ám hátsó ablaktörlő motorom is, meg bajuszkapcsolo is. 2-t együtt olcsobban adom smile

motor érdekelne...a kapcsoló is ha tényleg hibás

sandokan
Új tag
useravatar
24 hozzászólás

sziasztok!
Nemrég vásároltam egy 99-es Primera P11 1.6-ost és az után érdeklődnék, hogy valahogy bele lehet e tenni a fedélzeti cuccot, hogy írja a fogyasztást stb..? Ha igen akkor, hogyan keressek rá az alkatrészre mert fedélzeti computerként nem dobott ki semmi értelmeset. Előre is köszönöm!

1989bobo
Új tag
useravatar
50 hozzászólás

1989bobo írta:

sziasztok!
Nemrég vásároltam egy 99-es Primera P11 1.6-ost és az után érdeklődnék, hogy valahogy bele lehet e tenni a fedélzeti cuccot, hogy írja a fogyasztást stb..? Ha igen akkor, hogyan keressek rá az alkatrészre mert fedélzeti computerként nem dobott ki semmi értelmeset. Előre is köszönöm!

Amennyiben P11 144 tehát a 99'.-től gyártott, akkor km óra és jobb oldali bajuszkapcsoló cserével,  viszont ha 99'.-ig gyártott széria akkor sehogy.

P11-144
p11@t-online.hu
Tag
useravatar
125 hozzászólás

P11-144 írta:

1989bobo írta:

sziasztok!

Amennyiben P11 144 tehát a 99'.-től gyártott, akkor km óra és jobb oldali bajuszkapcsoló cserével,  viszont ha 99'.-ig gyártott széria akkor sehogy.

Nem a bajuszkapcsoloba van épitve ez a funkcio, hanem a müszercsoportba, de az ecu külön jele alapján van vezérelve. Szóval nem elég ha kicsieréled a kilométerorát egy olyanéra ami számolja (ezt csináltam én is: Ga16de -be sr20DE gt km ora = 0,0 fogyasztást ir ki, mert nem kap jelet) szoval nem lesz sehogy fogyasztásmérőd...

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

J@ni írta:

P11-144 írta:

1989bobo írta:

sziasztok!

Nem a bajuszkapcsoloba van épitve ez a funkcio, hanem a müszercsoportba, de az ecu külön jele alapján van vezérelve. Szóval nem elég ha kicsieréled a kilométerorát egy olyanéra ami számolja (ezt csináltam én is: Ga16de -be sr20DE gt km ora = 0,0 fogyasztást ir ki, mert nem kap jelet) szoval nem lesz sehogy fogyasztásmérőd...

igen ez vonatkozik az 1.-es P11.-re, de a 144.nél bele van építve az ecuba.Ezért kell neki a vezérlő kapcsolót és a az órát cserélni.Te ugye hiába cserélted,ha az ecu nem tudja.
Lényeg,hogy egy erre alkalmas óra,és egy kapcsoló, utóbbi nem biztos,de van rá esély és működni fog neki.

P11-144
p11@t-online.hu
Tag
useravatar
125 hozzászólás

P11-144 írta:

1989bobo írta:

sziasztok!

1999. 7. hó ban gyártották. lehet külön km órát cserélni vagy csak az egész műszerfalat egyben?

1989bobo
Új tag
useravatar
50 hozzászólás

1989bobo írta:

P11-144 írta:

1989bobo írta:

sziasztok!

1999. 7. hó ban gyártották. lehet külön km órát cserélni vagy csak az egész műszerfalat egyben?

Figyelj, 99-ben gyártottak P11-et (P11/1) és P11-144-et (P11/2) is, ráadásul párhuzamosan, hogy nagyobb legyen a katyvasz. hmm Ezeknek az órái, műszerfalai nem cserélhetők fel.
Dobj már fel egy linket/képet a kocsidról, mert lövésünk sincs melyikről beszélünk.
A gyártási évet és hónapot honnan olvastad?

Üdv, SAti (Primera P11-144 HB, QG18DE, 2001)

SAti
useravatar
958 hozzászólás

Cím róla lenne szó! Bocsi ha értetlen vagyok de nissanom eddig még nem volt és szeretnék mindent megtudni róla mert úgy néz ki, hogy én is nissan fan leszek.

1989bobo
Új tag
useravatar
50 hozzászólás

1989bobo írta:

Cím róla lenne szó! Bocsi ha értetlen vagyok de nissanom eddig még nem volt és szeretnék mindent megtudni róla mert úgy néz ki, hogy én is nissan fan leszek.

a gyártási év és hónap a forgalmiból van

1989bobo
Új tag
useravatar
50 hozzászólás

1989bobo írta:

1989bobo írta:

a gyártási év és hónap a forgalmiból van

No para, no problem. wink

Ez egy ráncfelvarrás előtti P11 (P11/1-nek is mondják). Ebbe nem lehet belerakni a P11-144-es (ezt meg P11/2-nek) műszercsoportját.
Másképp mondom: mindent meg lehet csinálni, de ebbe nem érdemes belefogni, szvsz nem ér annyit a fogyasztásmérő. wink Nekem van, sose nézem.

Egyébként jól néz ki a gép, gratulálok hozzá. Nekem is volt ilyenem, szerettem. smile
Arra már nem emlékszem, hogy a P11 valamelyik kiadásában volt-e fogyasztásmérő, de mintha a fehér számlapos P11 GT-ben lett volna.

Más. A forgalmiban nincs benne a gyártás, csak a forgalomba helyezés dátuma.
Az enyémben is az van a B és I szekcióban, hogy 2001.02.08, pedig tudom, hogy 2000 júniusában jött le a szalagról.

Üdv, SAti (Primera P11-144 HB, QG18DE, 2001)

SAti
useravatar
958 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32419
mai hozzászólás:
1
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
57

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Mi a királyfi utolsó mondata?
- ???
- Süsü, gyanús vagy nekem! Te ittál? Lehelj rám!

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7146)
Beküldő: Jaca 
Ma 07:50:37
 Villamosság (355)
Beküldő: 1laciapu 
2018.10.14 20:07:40
 Primera P12 (1098)
Beküldő: Wzsolt 
2018.10.04 13:04:32
 Maxima (532)
Beküldő: palidevarga 
2018.09.26 21:16:54
 Rejtett hibák, azaz okuljunk egymás tapasztalataib... (88)
Beküldő: Igabor74 
2018.09.23 20:04:11