Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Almera gázüzemben

Almera gázüzemben

Üdv mindenkinek!

Most hallom, hogy október közepétől immáron teremgarázsba is álhatnak a biztonsági szeleppel ellátott
gázos autók (rendelet szerint).

Nekem ez adta meg a végső lökést, hogy átálljak (a 400 Ft-os benzintől eltekintve). Biztos nem vagyok
egyedül... Ezért gondoltam itt gyűlhetnének a gázos tapasztalatok.

Elsőnek jöhet is az alapkérdés: Lehet gázzal? A neten terjengenek pletyók, hogy nem mindegyik benzinest
lehet átszerelni. Pl. állítólag a Primera egyik motorja sem tolerálja a gázosítást hosszútávon.
Ha jól olvasom, akkor ez valami németföldi információ és semmivel sincs alátámasztva.

Ha beszerelés, akkor hol érdemes? A gázos forumokon sincs elsöprő pozitív visszhangja az átalakításnak.

Minden saját tapasztalatnak örülök,
zs

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Almera gázüzemben

A "saját tapasztalat" alatt a saját bőrön tapasztalt dolgokat értem, nem
az urban legendeket...

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

zsokor írta:

Pl. állítólag a Primera egyik motorja sem tolerálja a gázosítást hosszútávon.
Ha jól olvasom, akkor ez valami németföldi információ és semmivel sincs alátámasztva.

Ha beszerelés, akkor hol érdemes? A gázos forumokon sincs elsöprő pozitív visszhangja az átalakításnak.

Minden saját tapasztalatnak örülök,
zs

Először is a primera sr20-as motorjának semmi de semmi baja nem lesz a gázosítástól. 116Le helyett mondjuk csak 105Le lesz. Hangyányit erősebb a benzinnel és ennyi. 160e-s korában raktam bele és rendszeresen autókat húztam fix segédeszközzel. Így terhelés is volt de semmi baja sincsen azóta sem. Vannak téveszmék, hogy más olaj kell a gázos motorba.....az is egy nagy barom aki ezt kitalálta. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Több mint 20e km-t mentem el fél év alatt vele és csak a beindításhoz és az első 2percben jár benzinnel. Utána átváltom gázra. (ez még régi rendszer és nem igényli a hőfokot csak egy bizonyos fordulatot és átvált automatikusan)
Soroksár Gázautócentrum. Őket ajánlom mert profik, gyorsak, gépre rakják a vasat és úgy lövik be a fogyasztást és egyebeket.......sok a kókler és gőzük sincsen arról, hogy a szegény keverék kinyírja a kocsit...de ez a benzinnel ugyan így van.....ha birizgálják ez ecut vagy rosszul progiznak egyből helló van a motornak.
Ismerősnek van honda 1.6 VTI-je és kb 10éve használja gázzal.....pedig az bazi egy hegyezett cucc.....semmi gondja.
Hondaforum.hu-n van külön gázos topic........az új autókkal sajna nem lehet annyit spórolni mint egy általam használt régi központi injektorossal.
Az oka egyszerű: az új ecuk nagyon érzékenyek és bazi nehéz összehangolni a gázzal. Ugyanis folyamatosan adnak hozzá egy kis benzint........sőt valamelyik autónál teljes át is vált gázról benzinre.......de ez már egy másik szakma ami nem az enyém így okoskodni sem akarok csak azt írom le amit írtak egy tapasztaltabb fórumon.

Egyenlőre ennyi mert ha túl hosszan írok senki sem fogja elkezdeni sem olvasni. big_smile

4gen civic D15B2, 6gen civic VTI, 8gen civic 1.8 sport. Honda flotta. smile
Nissan P10 SR20 X2db, +egy alkatrésznek. Nissan gyűjtemény. smile
Nem, sem én sem az asszony nem autóbuzi........ big_smilebig_smile

Totya
Új tag
useravatar
41 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

A mélygarázsokból való kitíltás szokásos magyar hülyeség volt, az autógáz biztonsági cuccai miatt biztonságosabb, mint a befecskendezős benzines rendszerek. Részemről sosem zavart ez a korlátozás, de volt, aki emiatt leszedte az LPG matricát.

Aki sokat megy, annak nagyon megéri az autógáz (így nekem is), mert olcsó. Ráadásul sokkal kisebb a szennyezése a motornak gázzal.

Emellet tudni kell, hogy az autógázzal azzért van pár gond. (A Honda VTI ebből a szempontból rossz példa volt, mert a teljesítménye ellenére nagyon robosztus, strapabíró motor).
- A gáz halmazállap miatt nincs kenése és nem is tartalmaz minimális kenőanyagot sem, mint a benzin. Ezért a szelepfészkek fokozott kopásnak vannak kitéve. Így a gázautóknál a szelephézag növekedése helyett idővel a szelephézag eltűnik. Ha hidrotőkés a konstrukció, akkor az utánaállítja, de így is nő a szelepzárási hibáknak a kozkázata. Az autógáz tele van finom kréta-szerű porral, aminek a többségét kiszűri ugyan a gázszűrő (cserélni, ill. tisztítani rendszeresen!), de egy része rátapad a szepepekre, gyorsítva a kopást. Korom helyett, kemény fehér réteg alakul ki a szelepen. Ha nem hidrotőkés (pl. GA16, QG16, QR20), akkor kell rendszeresen ellenőrizni a szelephézagot, mert annak eltűnésére nem figyelmeztet semmi, ill. ha már érezhető a teljesítmény csökkenése, akkor már beégtek a szelepek, mehetnek a kukába. Ez elkerülhető a szepephézag időnkénti mérésével és beállításával, vagy felsőkenő rendszer beépítésével, mely kismennyiségű finom olajat juttat a beszívot levegőbe, így kenve a szelepeket. Az, hogy benzinnel indulsz és röviden mész benzinnel az önmagában nem biztosít elég kenést!

- További különbség, hogy gáz esetén simán el tudsz járni szegény keverékkel, mert jó kopogást tűrő üzemanyag. De melegedni fog jobban a motor, a melegedés terheli az alkatrészeket. Sőt önmagában is magasabb az égés hőmérséklete, mert itt nincs a benzin elpárolgásakori hőelvonás.

- Másik fontos dolog, amit tudni kell, hogy a komprimált gáz-levegő keveréknek jobb a szigetelő tulajdonsága, mint a benzin-levegő keveréknek. Ezért megnő a gyújtófeszültség, ami miatt előbb elhasználódik az autó gyújtási rendszere (gyújtás kábelek átégnek, trafó hal el) Persze erre is van megoldás, erősebb trafó, új gyújtáskábel. Vagy Iridum gyújtógyertya használata, melynek kisebb a gyújtófeszúltsége. Ill. még lehet csökkenti a gyertya szikraközt is.

Hogy milyen tapasztalatot szerzel a gázrendszerrel, az nagyban függ a beépített rendszer minőségétől (a jó rendszerek igen drágák) és a beépítők által elvégzett munkától (sajnos sok a kókler). Elérhető az is egy jó beépítéssel, hogy a fenti jelenségek kiküszöbölődnek, valamint a fogyasztásban és a teljesítményben sincs érezhető különbség a benzines módhoz képest.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Köszönöm az információkat. Mégis mennyi időközönként érdemes szelephézagot állítani?

A kérdés, hogy ki a kókler. Én a gk centerre gondoltam (gkcenter.hu), mint lehetséges beszerelőre.
Ha valaki tud róluk nyilatkozni, akkor szóljon. A soros négyes, központi befecskendezéses motorokat
olyan 150-200 ezer között szerelik át - ez többé-kevésbé érvényes ár a több szerelőre is.

Még októberben meg akarom csináltatni, de még van előtte szerelni ezt-azt.

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

Ga motor hengerfeje, 80-100e km alatt kuka, leömlővel, lambdaszondával együtt, ettől még megéri a dolog, csak így érdemes számolni.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

Sziasztok!

Én júniusban alakíttattam át az almerámat LPG-s üzeműre! Azóta járom a szervizeket, folyamatosan p0171(szegény keverék) hibát kapok. Már próbálták összehangolni a  két rendszert, nem történt változás. Most már benzines üzemmódban is kapom a hibát! Mi lehet gond? Vettem egy bontott lambdaszondát, mert nem akartam egyből újat venni, mert nem voltam biztos benne hogy azzal lehet a baj. A másik szondánál is előjött a hiba! Ha újraindítom a rendszert az almérában(aksi saru lehúzással) akkor sem áll be a normális állapot kb.: 9-10 literes benzin fogyasztás. Ha kigyullad a chek lámpa akkor még több lesz a fogyasztás.  Ha valakinek van tapasztalata gázos üzemről, vagy már találkozott ezzel a hibával kérem segítsen!!!!

köszi!

lpgalmera
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

lpgalmera írta:

Sziasztok!

Én júniusban alakíttattam át az almerámat LPG-s üzeműre! Azóta járom a szervizeket, folyamatosan p0171(szegény keverék) hibát kapok. Már próbálták összehangolni a  két rendszert, nem történt változás. Most már benzines üzemmódban is kapom a hibát! Mi lehet gond? Vettem egy bontott lambdaszondát, mert nem akartam egyből újat venni, mert nem voltam biztos benne hogy azzal lehet a baj. A másik szondánál is előjött a hiba! Ha újraindítom a rendszert az almérában(aksi saru lehúzással) akkor sem áll be a normális állapot kb.: 9-10 literes benzin fogyasztás. Ha kigyullad a chek lámpa akkor még több lesz a fogyasztás.  Ha valakinek van tapasztalata gázos üzemről, vagy már találkozott ezzel a hibával kérem segítsen!!!!

köszi!

Milyen motor, milyen gázrendszer, hol szerelték?

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

dokeee írta:

lpgalmera írta:

Sziasztok!

köszi!

N16-os modell 2004-es évjárat QG15-ös motor. Landirenzo rendszer, Pécsen szerelték!

lpgalmera
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

lpgalmera írta:

dokeee írta:

lpgalmera írta:

Sziasztok!

köszi!

N16-os modell 2004-es évjárat QG15-ös motor. Landirenzo rendszer, Pécsen szerelték!

Nekem Ga motorban van LR gázszettem, de ez így a szerviz sara, akár a gázrendszer hibája is lehet, ne nyugodj bele, Bp-en tudok egy korrekt srácot aki foglalkozik Landival, de mondom gari időn belül ez a beszerelő dolga, be lehet azt állítani rendesen.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

Hi,

Most beszéltem a Kontor autóval (ajánljátok őket? fent vannak a gazzalmegyek.huün)beszerelés ügyben,
azt állítják, hogy a gáztartály szintjelzője nagyon pontatlan. Nem ajánlják a kijelző beszerelését.
Ti hogyan tudjátok meg, hogy fogytán már a gáz??? Minden 400 km után mindíg töltés? Ha olyan pontatlan, akkor
minek rendelik meg egyáltalán. A kölünböző magazinok tesztjei sem említik ezt a tényt...

Azt is hallom, hogy beszerelés utáni 12 hónapban le kell vizsgáztatni az autót gázra. Akkor ezek szerint nem kell most
azonnal szerelés után? Az mondjuk jó hír lenne.

üdv,
ZS

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

zsokor írta:

Hi,

Most beszéltem a Kontor autóval (ajánljátok őket? fent vannak a gazzalmegyek.huün)beszerelés ügyben,
azt állítják, hogy a gáztartály szintjelzője nagyon pontatlan. Nem ajánlják a kijelző beszerelését.
Ti hogyan tudjátok meg, hogy fogytán már a gáz??? Minden 400 km után mindíg töltés? Ha olyan pontatlan, akkor
minek rendelik meg egyáltalán. A kölünböző magazinok tesztjei sem említik ezt a tényt...

Azt is hallom, hogy beszerelés utáni 12 hónapban le kell vizsgáztatni az autót gázra. Akkor ezek szerint nem kell most
azonnal szerelés után? Az mondjuk jó hír lenne.

üdv,
ZS

Hello,

Én az asszony Volvo S40-esét szereltettem át gázosra (kb. 1 hónapja).
A szintjelzőt nekem sem ajánlották, mert a gáztartályban nincsenek olyan "lötyögést csökkentő" lemezek, mint a benzintartályban, ezért tényleg elég pontatlan.
Én onnan tudom hogy kifogyott (eddig mindössze kétszer), hogy átkapcsol benzinre.  cool
A vizsgát elvileg 1 hónapon belül kell megcsináltatni, az átépítési engedély érvényes 1 évig.
Nem érdemes kivárni vele az 1 évet, mert jövőre (már csak az áfa miatt is) drágább lesz a vizsgáztatás, meg a rendőr is szórakozhat, ha olyan kedve van.
Ma egyébként ezzel a Volvóval megyek a talira, úgyhogy akit érdekel meg is tudom mutatni, hogyan csinálták meg.

Üdv:
Primera_P11
Maxima A33 V6 3.0 24V LPG
http://www.modelljeim.hu/

Primera_P11
useravatar
419 hozzászólás

Nem kell vizsgáztatni amennyiben van rá tipusengedélyí vagy mifene akkor csak szemlére kell vinni ami pár e ft.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3047 hozzászólás

Üdv.
Nekem speciel BMW-ben volt gáz,de még nem az injektoros,hanem a régi,keverő fejes cucc,tökéletesen működött vele a 35i(M30B35),igaz ez a motor a cég,legjobb,leg masszívabb konstrukciója.
Csak jelzem,hogy az autógáz lényegesen lassabban ég,ezért jellemzően magasabb fordulaton egyszerűen nem éri utol a lángfront a dugattyú tetőt,és elgyengül a gép,ez a BMW-nél nagyjából 5000rpm-től volt érezhető.Akármennyit állítottam rá,ugyanúgy elgyengült,és nem kiszegényedett.Zúgatásra ott a benzin üzem....
Még annyit,hogy az autógáz égéséhez kevesebb levegő kell/elég,ezt a keverő fejes cuccnál a beömlő oldalon szűkítéssel kellett/lehetett megoldani,az injektoros holminál ezt az elektronika megoldja,de ha elkezded pörgetni,ott is bebutul,mert azt hiszi,hogy eldúsul a éambda adatok alapján,pedig csak nem ég el az lpg a feljebb említett lassab égése miatt.A szerény véleményem szerint 4500rpm alatt tökéletesen el lehet krúzolni,ha oda kell vágni a szecskát neki,akkor meg át kell váltani benzinre.80 000km körül tettem bele gázzal,nem nagymamis gázpedál használattal,pár nappal azután,hogy eladtam(én vadbarom),megfőzte a hülyéje,mert kilyukadt egy vízcső,én javítottam meg,semmilyen kopás,fehér por,egyéb elváltozás nem volt látható a motorban,szép tisztán,korom mentesen ég az lpg,10 000km után olyan volt benne az olaj,mint mikor bele töltöttem,szépen eltűnt a fekete lerakódás a motor belsejéből,újszerű látványt nyújtott benne minden.

csij
Cashel
Új tag
useravatar
15 hozzászólás

Helló,

Már lassan 1000km-t tettem bele a nemrég elgázosított Almerába. A GK centerben szerelték be a gázt, AC gyártmányú szett, de a reduktor az Tomasetti.
A pótkerék helyére 43 literes tartály fért, de ebbe kb. 34 liter gáz megy.

A menetteljesítményekben nem érzek változást, bár elmondom, hogy nem merem 4500 fölé pörgetni, ha gázzal megyek. Ez 5.-ben kb. 150 km/ó sebesség.
140-150 utazótempóval kb. 10.3 literes fogyasztást mértem 5 személlyel a fedélzeten. Benzinnel ez kb. 8.5 liter volt mostanában, így a fogyasztásnövekedés több,
mint 20%. Más üzemmódot még nem tudtam lemérni, de gyanítom, hogy nem lesz sokkal jobb. Lehet, hogy az adagoló túlságosan bőven adja a gázt... Azért jó lenne, ha lemennék olyan 10%-os többletre, nem mintha így nem érné meg.

Viszont ahogyan azt feljebb is olvastam, nem érdemes vehemensen kigyorsítani, mert a lendület gyorsan megtorpan és a teljesítmény visszaesik. Remélem ez normális, és
nem valami hibás gyújtás okozza. A gyújtótrafóknak még bírniuk kéne, most vagyok 134.000 km-nél.

A teremgarázs használatot illetően, bár a törvény már engedi, a szerelő szaki mégsem tanácsolja...

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

Hát én is csak 6e km tapasztalatát tudom leírni. Nem mindegy hol tankol az ember, hal pl. a drága mol-nál tankolok érdekes hogy 10-et kér a gázból (a héten lementem 9re) ha más kúton tankolok 11-12 a minimum.  Menet teljesítményben jobbnak érzem gázüzemben mint benzinnel, és van hogy megpörgetem rendesen,pl tegnap erősködött egy tag a sz**os mondeojával muszáj voltam helyre rakni big_smile A kocsi P10 Sr20Di (totya exprimerája)

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3047 hozzászólás

dokeee írta:

Ga motor hengerfeje, 80-100e km alatt kuka, leömlővel, lambdaszondával együtt, ettől még megéri a dolog, csak így érdemes számolni.

dokee, es 30000-kent volt szelephezag allitas/ellenorzes? Vagy ezt "karbantartas" nelkul tudta a hengerfej?

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

Hi,

5000km -nél tartok, megerősítem, nem MOL-os (J&T) gázzal +1.5 literes fogyasztást tapasztalok. Érdekes, hogy a gáztartály kapacitása bővül :}}.
A kezdetben max. 33 liter után most már 36 is belemegy. Van 2-3 kút, ahol tankolok, minden helyen egyre több gáz megy bele...

Eddig totál megéri gázzal járni. 10.000km használat urán lesznek szűrőcserék meg olajcsere is. A szaki szerint a gáznyomásom kicsi, ezért döglik  bele az
erőlködésbe az Almera kigyorsításkor. Végülis mindegy, nem szoktam kigyorsítgatni, viszont az érdekelne, hogyan lehetne a benzinfogasztáshoz képest
2 liter fogyasztástöbbletet lecsökkenteni.

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

minnél hidegebb van annál több megy bele big_smile

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3047 hozzászólás

mvp írta:

dokeee írta:

dokee, es 30000-kent volt szelephezag allitas/ellenorzes? Vagy ezt "karbantartas" nelkul tudta a hengerfej?

A másodiknál már igen, de egyszerűen porózusra ég a szelepfészek.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

dokeee írta:

mvp írta:

dokeee írta:

Javithatatlan? Tehat  a magasabb egeshot nem birja? Gondolom a belso hutes (parolgas) hianyabol fakadoan is.  Habar ezt mindket szelepnel vagy csak a kipufogonal eg ki a szelepfeszek?

udv
mvp

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

mvp írta:

dokeee írta:

mvp írta:

dokeee írta:

Javithatatlan? Tehat  a magasabb egeshot nem birja? Gondolom a belso hutes (parolgas) hianyabol fakadoan is.  Habar ezt mindket szelepnel vagy csak a kipufogonal eg ki a szelepfeszek?

udv
mvp

Javítható lenne az, de egész olcsón komplett motort lehet venni, nekem a leömlő öntvény is repedt volt, a lambda szonda is kukás,  nem érte meg a bajlódást.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

Helló,

Jövő héten megyek hatósági műszaki vizsgára. Meg tudja valaki mondani, hogy mennyi időt vesz igénybe és mi fog történni?
Van valami trükk, amit érdemes bevetni, stb...?

A tervezést jóváhagyták, van egy kartonnyi papírom. Mit kell még itt ellenőrizni a gázrendszeren?
Érdemes teli tankolni gázzal vagy üresen beállítani? Vagy hullamindegy?

zsokor
Új tag
useravatar
55 hozzászólás

zsokor írta:

Helló,

Jövő héten megyek hatósági műszaki vizsgára. Meg tudja valaki mondani, hogy mennyi időt vesz igénybe és mi fog történni?
Van valami trükk, amit érdemes bevetni, stb...?

A tervezést jóváhagyták, van egy kartonnyi papírom. Mit kell még itt ellenőrizni a gázrendszeren?
Érdemes teli tankolni gázzal vagy üresen beállítani? Vagy hullamindegy?

Hello,

Én tavaly vizsgáztattam az asszony autóját (szintén gázbeépítés miatt). A gázos rendszerből legjobban a tartály sorozatszáma érdekelte őket, amit le is fényképeznek, illetve hogy fel legyen ragasztva az LPG matrica. Gázra még csak át sem kellett kapcsolni, sőt kérték, hogy benzin üzemmódba működjön az autó. Egy normál vizsgára számíts és mondd el minden ügyintézőnek, hogy gáz átalakítás miatt jöttél (a későbbi félreértések elkerülése miatt). Menni kell majd az okmány irodába, hogy a forgalmiba is beírják a gázüzemet.

Üdv:
Primera_P11
Maxima A33 V6 3.0 24V LPG
http://www.modelljeim.hu/

Primera_P11
useravatar
419 hozzászólás

Sziasztok! Ma döntöttem a beszerelés mellett, Törökbálinton a Turányi & Turányi műhelynél kaptam korrekt ajánlatot, és belátható időn belüli időpontot. Nissan Almera Tino 1,8 2001-es autóm van. Az autó 80 ezer Km-rel került hozzám, most 160 ezerhez közeledik. Eddig a rendszeres olaj és szűrő cserén kívül semmit nem kért, egyedül attól tartok, hogy ez a fajta megbízhatósága elveszhet az átalakítással. Mi a véleményetek? Minden témába vágó tapasztalatnak, információnak örülnék, amire érdemes odafigyelni így az elején.
Köszi!

Hocila
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
234
szavazás:
1
hozzászólás:
32357
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
142

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Egy egyetemi osztályban pályázatot hirdettek. Az volt a feladat, hogy írjanak egy rövid értekezést, ami az alábbi elemeket tartalmazza:
1. Vallás
2. Királyság
3. Szex
4. Rejtély

A díjnyertes esszé ez lett: "Úristen! - kiáltott fel a királynő. - Terhes vagyok! De vajon kitől?"

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Villamosság (353)
Beküldő: agisanci 
2018.07.14 13:47:54
 Általános Almera topic (7113)
Beküldő: zoli11 
2018.07.13 15:36:55
 Nissan Primera P12 2.0 /2004/ alapjárat (0)
Beküldő: Gyurka973 
2018.07.12 10:42:58
 Adok-veszek (Almera, Sunny, Tino) (1424)
Beküldő: sr20detfan 
2018.07.02 08:18:41
 Általános kérdések (Primera) (5200)
Beküldő: Mozee07 
2018.06.28 15:57:55