Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Kulcs kód

Kulcs kód

Helló!

Van egy N13-as Sunny-m, sajna a kesztyűtartón a kulcs kódos matrica már nincs meg , voltam márkaszervizben azt mondák, hogy túl öreg a kocsi ahhoz, hogy megmondják nekem a kódot.

Valakinek valami ötlet, hogy hogy szerezhetném meg a kódot az autóhoz?

Köszi,
Marci

NissanMarci
Új tag
useravatar
15 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Kulcs kód

NissanMarci írta:

Helló!

Van egy N13-as Sunny-m, sajna a kesztyűtartón a kulcs kódos matrica már nincs meg , voltam márkaszervizben azt mondák, hogy túl öreg a kocsi ahhoz, hogy megmondják nekem a kódot.

Köszi,
Marci

Ize milyen kodot szeretnel? Ezekben meg nem volt immo szerintem, (90 elott) sot a P10-es ekben sem (90-96 ig).  Vagy latszik  a transzponder a kulcsban? Ha nem siman masoltass egyet a sarki koszorusnel es jo lesz.
udv
mvp

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

mvp írta:

NissanMarci írta:

Helló!

Köszi,
Marci

Ize milyen kodot szeretnel? Ezekben meg nem volt immo szerintem, (90 elott) sot a P10-es ekben sem (90-96 ig).  Vagy latszik  a transzponder a kulcsban? Ha nem siman masoltass egyet a sarki koszorusnel es jo lesz.
udv
mvp

azt javítanám hogy a p10-ben nincs immo.lehet van amibe nincs,de a legtöbben van úgy tudom.az enyémben is van és fateréban is van.96-os mindkettő

Zsotti824
Veterán tag
useravatar
1020 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Zsotti824 írta:

mvp írta:

NissanMarci írta:

Helló!

Köszi,
Marci

udv
mvp

azt javítanám hogy a p10-ben nincs immo.lehet van amibe nincs,de a legtöbben van úgy tudom.az enyémben is van és fateréban is van.96-os mindkettő

Ezt viszont én javítom mert csak a 95 utániba van .

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

Nekem azért kell a kulcs szám (minden Nissannak van, immotól függetlenül), mert eredeti Nissan kulcspréssel, eredeti Nissan nyerskulcsból szeretnék kulcsot csináltatni, nem másoltatni szeretnék, hanem kulcsot préseltetni.

NissanMarci
Új tag
useravatar
15 hozzászólás

Kellene egy kis segítség. A távirányítóm nem kommunikál az autóval, csak a kulccsal tudom nyitni zárni az autót. Raktam uj elemeket a távkütyübe, de nem akarja az igazságot. keresgéltem a neten, hogy lehetne összetanítani a riasztóhoz a távirányítót, találtam is több helyen ezt írták:
http://www.scribd.com/doc/18550432/Auto … ogramozasa
NISSAN
RENDSZERLEÍRÁS

A központi ajtózár a multi-távirányítás ellenõ+rzõ+rendszer által felügyelt, amely ellenõ+rzi az ajtózárást, az ajtó szuperzárást és a vészhelyzet emlékeztetõ¼t. Amikor az ajtókat kinyitjuk, illetve bezárjuk, az egység jelzõOfénye 1-szer villan bezáráskor, 2-szer nyitáskor.
Max. 4 távirányító programozható.
ALMERA
ALMERA TI NO
PRIMERA
MAXIMA
MICRA
SERENA
VANETTE CARGO
TERRANO II

Ellenõerizd, hogy minden ajtó nyitva van.

1. Fordítsd a gyújtáskapcsolót 0 pozícióból ON pozícióba 6-szor 10 mp-en belül.
2. Majd fordítsd a gyújtáskapcsolót OFF állásba. Hagyd a kulcsot a gyújtáskapcsolóban.
3. 2 mp múlva a rendszerprogramozás módba lép és a figyelmeztetõòfény 2-szer felvillan.
4. Figyelem: a programozás törlõdik: 1: Ha a gyújtást lekapcsolja
                                                                2: Ha 120 sec belül nem folytatja a folyamatot
                                                                3: Ha 4-nél több távvezérlõ^t programozz!
5. Nyomd meg és tartsd nyomva a távirányító UNLOCK gombját.
6. Amíg nyomva tartod az UNLOCK gombot, nyomd meg a LOCK gombot 3-szor.
7. Engedd el az UNLOCK gombot.
8. A figyelmeztetõfény 1-szer felvillan jelezve a sikeres programozást.
9. Ismételd meg a 4-7. lépést max. 4 távirányítóig.
10. Ha befejezted, fordítsd a gyújtáskapcsolót ON állásba, és a figyelmeztetõRfény 2-szer
felvillan.
11. Vedd ki a kulcsot és ellenõ2rizd minden távirányító mû2ködését.
M egj egyzés: A programozás mód véget ér, ha vagy a gyújtáskapcsolót ON állásba kapcsolod,
vagy 4 távirányítót programoztál vagy 120 mp-en belül nem érkezik bemeneti jel sem a
gyújtáskapcsolótól, sem a távirányítótól

Ezt végig is csináltam, többször is, oda vissza már az agyam is kiugrik a helyéről a sok gyujtásozás miatt, de semmi. Nekem az autó sem jelez hogy programozási modba lép vagy mi, nem csinál semmit a 6x gyujtás ráadás után sem.. KIBORULOK! big_smile
Probáljátok már ki ti is hogy  ez működik-e nálatok, vagy csak én vok béna, vagy más a hiba?
P11 99'es Primerarol van szó, Siemens 433,92 Mhz es 5WK4-601 riasztoval. (Gyári!)

PLEASE HELP ME! smile

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

J@ni írta:

Kellene egy kis segítség. A távirányítóm nem kommunikál az autóval, csak a kulccsal tudom nyitni zárni az autót. Raktam uj elemeket a távkütyübe, de nem akarja az igazságot. keresgéltem a neten, hogy lehetne összetanítani a riasztóhoz a távirányítót, találtam is több helyen ezt írták:
NISSAN
RENDSZERLEÍRÁS

A központi ajtózár a multi-távirányítás ellenõ+rzõ+rendszer által felügyelt, amely ellenõ+rzi az ajtózárást, az ajtó szuperzárást és a vészhelyzet emlékeztetõ¼t. Amikor az ajtókat kinyitjuk, illetve bezárjuk, az egység jelzõOfénye 1-szer villan bezáráskor, 2-szer nyitáskor.
ALMERA
ALMERA TI NO
PRIMERA
MAXIMA
MICRA
SERENA
VANETTE CARGO
TERRANO II

2. Majd fordítsd a gyújtáskapcsolót OFF állásba. Hagyd a kulcsot a gyújtáskapcsolóban.
3. 2 mp múlva a rendszerprogramozás módba lép és a figyelmeztetõòfény 2-szer felvillan.
10. Ha befejezted, fordítsd a gyújtáskapcsolót ON állásba, és a figyelmeztetõRfény 2-szer
felvillan.
M egj egyzés: A programozás mód véget ér, ha vagy a gyújtáskapcsolót ON állásba kapcsolod,
vagy 4 távirányítót programoztál vagy 120 mp-en belül nem érkezik bemeneti jel sem a

Ezt végig is csináltam, többször is, oda vissza már az agyam is kiugrik a helyéről a sok gyujtásozás miatt, de semmi. Nekem az autó sem jelez hogy programozási modba lép vagy mi, nem csinál semmit a 6x gyujtás ráadás után sem.. KIBORULOK! big_smile
Probáljátok már ki ti is hogy  ez működik-e nálatok, vagy csak én vok béna, vagy más a hiba?
P11 99'es Primerarol van szó, Siemens 433,92 Mhz es 5WK4-601 riasztoval. (Gyári!)

PLEASE HELP ME! smile

Szia ez a programozás P11/144 es nél működik lehet a tiedhez más kellene.

Sr20det

ervin27
Megszállott tag
useravatar
568 hozzászólás

J@ni írta:

NISSAN
RENDSZERLEÍRÁS

ALMERA
ALMERA TI NO
PRIMERA
MAXIMA
MICRA
SERENA
VANETTE CARGO
TERRANO II

felvillan.

PLEASE HELP ME! smile

Szia!

Nekem is 99-es P11-es Primerám van. Az autót úgy vettem, hogy nem működött a távirányító. Kicseréltem az elemet, utána én is a fenti lépésekkel próbálkoztam. Elsőre valamiért nem történt semmi amikor a távirányítót nyomogattam, de egy második alkalommal már elfogadta és működik. De a lényeg, hogy a programozás módba elsőre is belépett, először idáig kellene eljutni.
Amikor rá van adva a gyújtás (tehát égnek a visszajelző lámpák a műszerfalon), és visszafele kapcsolsz, akkor csak 1 kattanásig fordítod el a kulcsot? Mert arra tudok gondolni hogy túl sokat fordítasz a kulcson és teljesen lekapcsol.
Tehát amikor én szórakoztam a kulccsal akkor:
1. gyújtás ráad (műszerfalon lámpák égnek)
2. kulcs 1 kattanásig vissza fordít (lámpák elalszanak)
3. Ismétlés (Összesen 6x történjen meg, nem kell kapkodni sok az a 10másodperc smile  )

Így sem villan fel az irányjelző? (azaz belép a programozás módba) Ha így sem, én még megpróbálnám levenni az akksi sarut majd vissza.. hard reset big_smile

Enforcer
Új tag
useravatar
19 hozzászólás

Enforcer írta:

Szia!

Nekem is 99-es P11-es Primerám van. Az autót úgy vettem, hogy nem működött a távirányító. Kicseréltem az elemet, utána én is a fenti lépésekkel próbálkoztam. Elsőre valamiért nem történt semmi amikor a távirányítót nyomogattam, de egy második alkalommal már elfogadta és működik. De a lényeg, hogy a programozás módba elsőre is belépett, először idáig kellene eljutni.
Amikor rá van adva a gyújtás (tehát égnek a visszajelző lámpák a műszerfalon), és visszafele kapcsolsz, akkor csak 1 kattanásig fordítod el a kulcsot? Mert arra tudok gondolni hogy túl sokat fordítasz a kulcson és teljesen lekapcsol.
3. Ismétlés (Összesen 6x történjen meg, nem kell kapkodni sok az a 10másodperc   )

Így sem villan fel az irányjelző? (azaz belép a programozás módba) Ha így sem, én még megpróbálnám levenni az akksi sarut majd vissza.. hard reset

És nyitva vagy csukva voltak az ajtóid? Az enyémben van motorháztető nyitás érzékelő is, gyárilag, a riasztoval van összekötve, ha lezárt állapotban felnyitom a géptetőt, vinnyog mint állat. Annak milyen helyzetben kell lenni? a csomagtérajtot is ki kell nyitni? vagy mindd zárva? Írd már le légyszi részletesen hogy csináltad, mert nekem sehogy nem akarja.

(Ja és a kerekek már nincsenek meg sad , de az autó se )

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

J@ni írta:

Enforcer írta:

Szia!

3. Ismétlés (Összesen 6x történjen meg, nem kell kapkodni sok az a 10másodperc   )

Így sem villan fel az irányjelző? (azaz belép a programozás módba) Ha így sem, én még megpróbálnám levenni az akksi sarut majd vissza.. hard reset

És nyitva vagy csukva voltak az ajtóid? Az enyémben van motorháztető nyitás érzékelő is, gyárilag, a riasztoval van összekötve, ha lezárt állapotban felnyitom a géptetőt, vinnyog mint állat. Annak milyen helyzetben kell lenni? a csomagtérajtot is ki kell nyitni? vagy mindd zárva? Írd már le légyszi részletesen hogy csináltad, mert nekem sehogy nem akarja.

(Ja és a kerekek már nincsenek meg sad , de az autó se )

Hali!

Én minden ajtót becsuktam, motorháztető, csomagtartó is lecsukott állapotban volt. A jobb1 ajtó nyitására alapból nem kezd el égni a belső világítás, tehát akaratom ellenére sem tudtam volna nyitott állapotra bírni az összes ajtót.
Szóval összes ajtó becsukva, de nem zártam le a központi zárral. Remélem segítettem valamit.

Enforcer
Új tag
useravatar
19 hozzászólás

Sziasztok!
Én is hasonló problémával küzdök, egy Nissan P11-144 hez szeretnék hangolni egy használtan vásárolt Nissan központi zár távirányítót (http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f … 36906.html) és próbáltam a fent leírtak szerint eljárni, de még addig sem sikerült eljutnom, hogy az autó szerviz menübe lépjen.Próbáltam 6 x elforgatni többször is a kulcsot, de semmi.
Van valami ötletetek?

üdv:Gábor

november13
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Szia!

Az egy dolog hogy hozzá szeretnéd hangolni.. smile
A fentiek alapján működnie kell a p11-144-el!
Kérdés, hogy a gyári riogató vezérli e a központi zárat, mert ha nem, mint pl. nekem egy utólagos beépítésű riasztó, és annak csak kettő gyári távirányítója van, ahhoz már másikat nem tudok hozzá hangolni.
Azért ezt jó lenne tudni hogy gyári e a vezérlés..

november13 írta:

Sziasztok!
Én is hasonló problémával küzdök, egy Nissan P11-144 hez szeretnék hangolni egy használtan vásárolt Nissan központi zár távirányítót (http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f … 36906.html) és próbáltam a fent leírtak szerint eljárni, de még addig sem sikerült eljutnom, hogy az autó szerviz menübe lépjen.Próbáltam 6 x elforgatni többször is a kulcsot, de semmi.
Van valami ötletetek?

roli
Debrecen, Tóci
Megszállott tag
useravatar
655 hozzászólás

Az a bajom, egyelőre el sem jutok addig, hogy megpróbáljam szinkronizálni, mert a kocsi nem kapcsol szerviz módba( irányjelző villogás, stb.).A kocsi előző gazdája nem említette hogy bármit is módosított volna rajta elektronikailag (riasztó, stb)
Azt honnan tudnám megállapítani, hogy gyári-e a vezérlés?

roli írta:

Szia!

Az egy dolog hogy hozzá szeretnéd hangolni.. smile
A fentiek alapján működnie kell a p11-144-el!
Kérdés, hogy a gyári riogató vezérli e a központi zárat, mert ha nem, mint pl. nekem egy utólagos beépítésű riasztó, és annak csak kettő gyári távirányítója van, ahhoz már másikat nem tudok hozzá hangolni.
Azért ezt jó lenne tudni hogy gyári e a vezérlés..

november13 írta:

Sziasztok!
Van valami ötletetek?

november13
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

november13 írta:

Van valami ötletetek?

Figyelj!
Bonsd le a műszerfal (kormány) alatti alsó burkolatot, 3 csavar, 2 patent. Ha megvan akkor találsz ott egy kis fekete dobozt, SIEMENS felirattal, esteleg County Unit jelzéssel. 3 csatllakozó megy bele. 1széles egy keskenyebb, 1 az antenna. Húzd ki az összes csatit. Várj 72 órát, dugd vissza. (azért kell, mert van vmi memóriájuk, és ha sok próbálkozással nem ment, utána törlődik és menni fog) addig simán kulcsokkal kell lezárnod az ajtókat. Nos ha letelt a 3 nap, dugd vissza. Ülj be csukd be az ajtót. És csináld végig a beprogramozást. figyelj oda hogy a 6x ráadom a gyujtást-ból az elsőnél várd meg mig kialszik a Mil lámpa (check engine), hogy jelzi neked hogy felismerte a kulcsot. És figyelj oda, hogy ne fordísd 1x sem lock ba, mert akkor nemmegy. 10másodperc bőven elég hogy kapkodás nélkül végigcsináld. Utána menni fog! ha felprogramoztad a távirányítókat (azt is ujra kell amivel már megy) csak utána adj rá gyujtást. le fogja neked okézni, villanással. Sok sikert. Ha valamiben elakadsz hívj fel bátran, segítek. nullahatharmincnyolchetvenhatnullahétnullakilenc.

Üdv: J@ni

JDM Primera GT, SR20DE

J@ni
useravatar
822 hozzászólás

Köszönöm szépen a tippet, amint lesz rá időm kipróbálom, és megírom hogy sikerült smile

J@ni írta:

november13 írta:

Van valami ötletetek?

Figyelj!
Bonsd le a műszerfal (kormány) alatti alsó burkolatot, 3 csavar, 2 patent. Ha megvan akkor találsz ott egy kis fekete dobozt, SIEMENS felirattal, esteleg County Unit jelzéssel. 3 csatllakozó megy bele. 1széles egy keskenyebb, 1 az antenna. Húzd ki az összes csatit. Várj 72 órát, dugd vissza. (azért kell, mert van vmi memóriájuk, és ha sok próbálkozással nem ment, utána törlődik és menni fog) addig simán kulcsokkal kell lezárnod az ajtókat. Nos ha letelt a 3 nap, dugd vissza. Ülj be csukd be az ajtót. És csináld végig a beprogramozást. figyelj oda hogy a 6x ráadom a gyujtást-ból az elsőnél várd meg mig kialszik a Mil lámpa (check engine), hogy jelzi neked hogy felismerte a kulcsot. És figyelj oda, hogy ne fordísd 1x sem lock ba, mert akkor nemmegy. 10másodperc bőven elég hogy kapkodás nélkül végigcsináld. Utána menni fog! ha felprogramoztad a távirányítókat (azt is ujra kell amivel már megy) csak utána adj rá gyujtást. le fogja neked okézni, villanással. Sok sikert. Ha valamiben elakadsz hívj fel bátran, segítek. nullahatharmincnyolchetvenhatnullahétnullakilenc.

Üdv: J@ni

november13
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Most volt időm nekiállni, de mikor lebontottam a kormány alatt a burkolatot , kicsit elbizonytalanodtam, honnan húzzak le vezetéket smile
Lefotóztam:
https://picasaweb.google.com/1149325891 … directlink
Egy napig nem volt akkumulátor a kocsiban , mert lemerült, ekkor villogott is kettőt az irányjelző, de ezt sajnos direkt még nem sikerült előidéznem smile

november13
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Sziasztok!

Hétvégén megszabaditottak az egyik kulcsomtól, és lőttem mér az ebay-en gyári chipest, úgyhogy a pótlás úton.
A kérdés hogy a NATS hogy tudja elfogadni az új kulcsot? Van erre módszer vagy csak márkaszerviz?
N15 a kicsike...

e85almera.blog.hu

Almera 1,6SR
Új tag
useravatar
72 hozzászólás

Almera 1,6SR írta:

Sziasztok!

Hétvégén megszabaditottak az egyik kulcsomtól, és lőttem mér az ebay-en gyári chipest, úgyhogy a pótlás úton.
A kérdés hogy a NATS hogy tudja elfogadni az új kulcsot? Van erre módszer vagy csak márkaszerviz?
N15 a kicsike...

Consult kell hozza meg program. Tehat markaszerviz. Menj az ESG hez, (Virag Benedek u. a Szepvolgyi folytatasanal) ok mar nem markaszerviz de van nekik muszeruk. kb. 2500Ft-ert megcsinaljak.

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

mvp írta:

Consult kell hozza meg program. Tehat markaszerviz. Menj az ESG hez, (Virag Benedek u. a Szepvolgyi folytatasanal) ok mar nem markaszerviz de van nekik muszeruk. kb. 2500Ft-ert megcsinaljak.

ESG-t ismerem, vettem már náluk féltengely szimeringeket, pár apróságot.
Ugyan vidéki vagyok, de megoldom, ha legközelebb pestre megyek.

Amúgy conzult interfészem még csak van, de mi ez a progi? smile

e85almera.blog.hu

Almera 1,6SR
Új tag
useravatar
72 hozzászólás

Almera 1,6SR írta:

mvp írta:

ESG-t ismerem, vettem már náluk féltengely szimeringeket, pár apróságot.
Ugyan vidéki vagyok, de megoldom, ha legközelebb pestre megyek.

Amúgy conzult interfészem még csak van, de mi ez a progi? smile

A gyari szoftver ami kommunikal a ecuval imoval stb. Az immo sorszama alapjan kernek egy pinkodot ami kell az osszehangolashoz. Elvileg az uj autokhoz odaadjak ezt a kodot.

mvp
Megszállott tag
useravatar
577 hozzászólás

Felhivom az ESG-t, de ilyen kódom nekem nincs :S
Héten érkeznek angliából a nyers kulcsok, aztán lépek az ügyben.

Köszi!

e85almera.blog.hu

Almera 1,6SR
Új tag
useravatar
72 hozzászólás

Én Pécsen egy kulcsnagykerben csináltattam másolatot a kulcsról, a csipet is megrendelték és hozzáhangolták egy készülékkel, mindezt tizen párezer forintért.

november13
Új tag
useravatar
23 hozzászólás

Almera 1,6SR írta:

Sziasztok!

N15 a kicsike...

Igaz, hogy nem Almera hanem P11(nem 144), már tudom melyik kartárs írta, de szerintem érdemes megpróbálni, nekem eddig működött (sajna valamiért pár havonta "elmászik" a kulcsaim kódja)
Idézem:
Ha valakinek "elmászik" a két gyári slusszkulcs egymástól, leírom a slusszkulcs behangolás lépéseit P11-144-hez.
Naszóval:
- 6x gyújtást ráadni (programba belépés)
- villan az index (2x)
- (Nem kell kivenni a kulcsot!!!)
- nyitó gombot folyamatosan lenyomni + 3x záró gomb
- villan az index (1x)
- másik távirányítót elővenni
- nyitó gombot folyamatosan lenyomni + 3x záró gomb
- 1x gyújtást ráadni (programból kilépés)
- villan az index (2x)
Remélem segít.

boldilacos
Tag
useravatar
126 hozzászólás

Sima kulcs NATS chip-el, semmi taviranyito gomb, ugyhogy nalam ez nem jatszik :S de azert koszi!

e85almera.blog.hu

Almera 1,6SR
Új tag
useravatar
72 hozzászólás

november13 #
Tizesbol jon ket gyari chipes nyers kulcs. Ha az ESG egy otosert megcsinalja a ket kulcs "tanitasat" akkor egy szavam sem lesz, de azert k..va anyjat annak aki egyeb mas cucokkal egyutt ezt is ellopta a baratom kocsijabol...

e85almera.blog.hu

Almera 1,6SR
Új tag
useravatar
72 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32313
eheti hozzászólások:
9
Felhasználó infó:

felhasználók:
3716
legújabb felhasználó:
TibuszHun
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
6

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Miért van az, hogy az 50 év feletti férfiak nagyon izzadnak az első és a második szex közben?
- ???
- Mert a kettő között eltelik a nyár.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7094)
Beküldő: Mozee07 
2018.05.20 17:06:17
 Általános kérdések (Primera) (5197)
Beküldő: Biriboy 
2018.05.13 16:19:28
 Primera alkatrészek (1810)
Beküldő: Biriboy