Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Bluebird

Bluebird

Mivel Bluebird nem szerepel a fórumban, ide a primerához írom.

Egy 90-es Nissan Bluebird SGX tulajdonosa lettem. Az ezeredetileg keresett jó állapotú kombi Bluebird keresését feladva végül itthon egy olcsó 5 ajtósat vettem (utánfutózni fogok). Most csak leraktam, nincs időm foglalkozni vele, de a nyári felújítás után le fogja váltani a Mitsu-t.

Az autóró állapota: A karoszsériájával kell majd a legtöbbet foglalkozni. Egy helyen van csak rozsda a hátsó ajtónál (ott át is lyukadt), az ajtó alatati íven. A bíbor/lila fényezése nagyon jó lenne, ha nem lennének rajta mély karistok. A tükrök és a hátsó lámpák is láttak jobb napokat. Belül a vezető ülés szivacsa adta meg a harcot az idővel, de a huzata még jó. A műszerfal burkolat itt-ott meg van repedve, a nap kiöregítette. De a lényeg, szerkezetileg nagyon jó állapotban van, erős motor, jó váltó, jó futómű, új gumik, elöl-hátul tárcsafék, az összes elektromos cucc működik rajta. Jó kupplung, ennyire kis erővel működő kupplunggal még nem találkoztam (pedig ugyanakkorra kupplung van benne, mint az én eGT-mben, csak hidraulikus).

Paraméterei: CA18DE motor 129 lóerővel, 4 elektromos ablak, elektromos sibeda, elektronikusan fefújódó derék és oldaltámasz (mókás dolog), elhalványuló belső világítás (először azt hittam égve maradt a belső világítás), átkapcsolható üzemanyag (normál, super), stb. Jó masszív szerkezet, ezért aztán 1270 kg az önsúlya. Nehezebb, mint a P10 eGT-m, merevebb is a karosszériája. Az 1.8-as motor kell a nehéz kasztnihoz, alacsony fordulaton is viszi az autót, de inkább fordulaton fúz jobban. Kényelmes, nagyon jó az úttartása.

A tervem szerint autógáz lesz beépítve majd (hengerenkénti). Ha időm és az anyagiak megengedik, akkor egy német keveset futott donorból fogom megoldani a hiányosságok pótlását, ill. a tartalék alkatrészforrást. Majd meglátjuk.

Ez az SGX változat elég ritka, 89 és 90 között gyártották. A mechanikus alkatrészek beszerzése kicsit nehezebb, mint a P10-hez, de nem probléma. Talán a CA18DE specifikus alkatrészek a problémásabbak. És persze a karosszéri elemek beszerzése rázósabb, habár ugyis csak a használt karosszéria alkatrészek lesznek beípítve.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Bluebird

Én már láttam is big_smile

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3049 hozzászólás

Gratulálok az autóhoz!
Az én szívemhez közel áll a Bluebird, mert ez volt az első autóm és az első Nissanom is. Az enyém 2.0 dízel volt (talán 65 lóerővel) 1987-es évjáratú kevés extrával, de nagyon szerettem. Ja és kombi! Ha találnék egy ugyan ilyet én is beneveznék rá. cool

Üdv:
Primera_P11
Maxima A33 V6 3.0 24V LPG
http://www.modelljeim.hu/

Primera_P11
useravatar
419 hozzászólás

Várjuk a képeket!

menyus írta:

Egy 90-es Nissan Bluebird SGX tulajdonosa lettem.

Toyo: http://images.spritmonitor.de/411288_5.png
SX: http://images.spritmonitor.de/411289_5.png

Adamo_sx
Budapest
useravatar
549 hozzászólás

Nem is említetted telefonban! Gratula!

100nx & Wp12

VerteNX
useravatar
322 hozzászólás

Adamo_sx írta:

Várjuk a képeket!

menyus írta:

Egy 90-es Nissan Bluebird SGX tulajdonosa lettem.

Gratula smile
micunissi-t lecserélted? smile

Almera n16 2002 qg15 +E85

sanyka
useravatar
494 hozzászólás

VerteNX írta:

Nem is említetted telefonban! Gratula!

Ja igen, még nekem is elég új.

Igen, a Mitsunisi nyugdíjba fog vomulni, átadja a helyét a fiatalnak (1987 -> 1990). De addig még elég sok feladat vár rám. Valaki szabadidejében golfozik, én speciel a Bluebird-öt fogom szerelni.

Képeket majd rakok fel, mert nem biztos, hogy a fiatalok közül mindenkinek bevillan, hogy ez milyen szerkezet. És akik az Almerákkal küzdenek, láthatják, hogy régen (az Almera korszak előtt) milyenek voltak ezek a strapabíró jellegzetes Nissanok.

Van szervíz leírásom is a Bluebirdh-öz. Sajnos a CA motoros szkennelt leírást Minszben adták ki és ékes orosz (belarusz?) nyelven íródott, ciril betükkel. A képeket lehet nézegetni legfeljebb, ahogy néztem az én britt Haynes könyvemnek a fordítása ez. Van még rendes szervíz leírásom is a KA24 motoros változatokról is, ami az USA és Ausztrál picra került. Mivel mást nem nagyon érdekelhet, így nem hiszem, hogy lenne értelme feltölteni a szerverre.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Gratulálok Menyus az ˝új˝ járgányhoz. Remélem mihamarabb elkészülsz vele. Kiváncsi vagyok rá, hogy milyen állapotban van. Ha ráérsz a hétvégén elugorhatok majd, mert kb 2 óra meló lenne a számodra. Az enyémet kellene leellenőrizni. Egyben megtekinteném a szerzeményed is.
Udv: Feri

autójavítás, lakatolás, épület lakatos munkák.
http://www.youtube.com/watch?v=wSPNIFCciN0

NISSAN
Megszállott tag
useravatar
663 hozzászólás

Azért mert a Golf nem Nissan hanem Volkswagen még vannak akik foglalkoznak vele. lollollol
Gratulálok! Kitartást hozzá.

menyus írta:

De addig még elég sok feladat vár rám. "Valaki szabadidejében golfozik" én speciel a Bluebird-öt fogom szerelni.

Nissan Silvia CA18ET
Nissan Sunny 1.6 SR

peet
Törzsgárda tag
useravatar
416 hozzászólás

Az első Nissan amihez közöm volt, az fater 87-es Bluebirdje volt.
Még a jó öreg 2,0 8V motorral, 110 paripával.
Imádtam, ott fertőződtem meg, abban az autóban éreztem először hogy "otthon vagyok".
Másodszor az eGT-ben...big_smilebig_smile
Sajnos amikor lecserélte, nem tudtam megvenni tőle, pedig gondoltam rá.
Megjártam vele taljánföldet egy párszor, jó volt vezetni.

Szóval én is gratulálok ehhez a komoly fiatalításhoz! big_smilebig_smile

Teebche
Törzsgárda tag
useravatar
287 hozzászólás

Menyus!
A gázos cuccot átinstallod kékmadárba? smile

Almera n16 2002 qg15 +E85

sanyka
useravatar
494 hozzászólás

Gratula Menyus, talin is lássuk majd, addig meg kérünk képeket!!! smile

Leon
useravatar
806 hozzászólás

A Lurdi házig elmentem volna találkozóra, Párkány egy kicsit messze van nekem, de lesz még talán alkalom megmutatni mielőtt szanaszét kapom.

Leon írta:

Gratula Menyus, talin is lássuk majd, addig meg kérünk képeket!!! smile

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Bocs, kicsit offolok, de a privi nem megy.

Szóval Menyus, az erősítőkhöz véletlenül nem értesz?
Mert van egy autóerősítőm, amin valószínűleg kiment a végfok, mert csak simán berántja a hangszórók membránját, és ennyi.
Bekapcsol, de nem szól a zene, csak behúzódnak a membránok.
Szóval ha esetleg meg tudod bütykölni, akkor rohannék vele hozzád... big_smile
És hogy ne offoljuk szét a topicot: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Köszi!
Tib

Teebche
Törzsgárda tag
useravatar
287 hozzászólás

Teebche írta:

Mert van egy autóerősítőm, amin valószínűleg kiment a végfok, mert csak simán berántja a hangszórók membránját, és ennyi.
És hogy ne offoljuk szét a topicot: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Köszi!
Tib

az nem végfok lesz de én se akarok offolni.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3049 hozzászólás

NISSAN16V írta:

Teebche írta:

Köszi!
Tib

az nem végfok lesz de én se akarok offolni.

Én meg nem vállalok ilyen javításokat. Offfff...

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

menyus írta:

Akkor bocs hogy off. Uff... smile

Teebche
Törzsgárda tag
useravatar
287 hozzászólás

Teebche írta:

menyus írta:

Akkor bocs hogy off. Uff... smile

Peet-et kérdezd meg, hátha. smile

Leon
useravatar
806 hozzászólás

Sziasztok!

Most, hogy már mindenki elfelejtette jelentkezem istmét. Sajnos a nyár elrepült és a szabadságom, amit erre szántam más munkára ment, így szegényke már legközelebb tavasszal készülhet el (vagy nyáron).

A lehetőségekhez képest elég sokmindent dolgoztam rajta. Kivettem a motort, futóművet, üzemanyagtartályt, fékeket csövestül, belül az üléseket, komplett műszerfalat, levegőrendszert. A futóművet teljesen felújítottam, vagyis új szilentek, új csuklók, stab. pálcák, új kerékcsapágyak lettek berakva, lengőkarok újra lettek szinterezve. A váltót szétkaptam, új csapágyakat raktam bele. Meg is szenvedtem vele, mert sokkal macerásabb szerelni, mint pl. az SR20-asokét. Ráadásul el is törtem préselés során egy alkatrészt, kellett vadásznom pótalkatrészre.
Az eredeti féktárcsák nehezen beszeszerezhetőek, ill. a fékbetétek kisebbek, mint a P10 eGT-ben, ill. marad egy garnitúra féknyerek a Primerából, ezért elkezdtem átalakítani a Bluebird fékét erre. Elől nem volt semmi probléma simán ráment a régi helyére. Hátra kel még készítenem egy illesztő közdarabot, de az is jó lesz. A P10 kiváló ABS rendszerét is átrakom, már ki és építettem a csövezését, de az ABS aktuátor még nincs a helyén.
Annak idején biztos úgy gondolták, hogy, ha van benne sibeda, akkor nem is kell bele klíma. Ezt az elvet én nem osztom, úgyhogy klíma is kerül a gépbe, méghozzá P11-es klímája. Szerencsére elfér a motortérben minden, mert a motortében sokkal több a hely, mint a Primerákban. Egyedül a párologtató vevarázslása lesz művészet.
A gépbből a csavarok mindenhol szépen kijöttek, de azért ért pár kellemetlen meglepetés is. Lyukas volt az üzemanyagcső, porrá rohadt a hátsó gátlókat tartó gumiágy háza, rozsdát is találtam pár olyan helyen, ahol nem kellene lennie (ott, ahol megnyomták).
Az alkatrészek beszerzésével is sok időm elment. A csuklókból és a szilentek többségéből kapni hozzá minőségit, a maradék szilenteket megcsináltattam. A csapágyak mind szabványos általános, elérhető típusok (mág a hátsó kerékcsapágyak is, nem úgy, mint a későbbi Nissanoknál).
A bontókban nem találtam semmit az autóhoz, ill. nem is volt olyan bontó, ahova érdemes lett volna kimenni alkatrészt guberálni. Ezért aztán hírtelen elhatározásból kutaztam Németországba és hoztam egy donor gépet (és egyben meg is látogattam a rokonságot). A motoron kívül (mert CA20E motoros SLX volt, a ritka CA18DE motoros SGX helyett) minden használható belőle. Nekiestünk szétbontani, már "csak" a belteret és a karosszéria emeket kell lebontani róla. Igy lesz egy halom tartalék alkatszészem is.

Ahogy a fentiekből látszik jó sok munka van még vele, de élvezet rajta dolgozni, jól összerakták annakidején.

Utóirat:
Tartozom még a képekkel, de rakok fel a héten párat.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Hajrá! A képeket meg várjuk.  smile

menyus írta:

...
Most, hogy már mindenki elfelejtette jelentkezem istmét. Sajnos a nyár elrepült és a szabadságom, amit erre szántam más munkára ment, így szegényke már legközelebb tavasszal készülhet el (vagy nyáron).
...
Utóirat:
Tartozom még a képekkel, de rakok fel a héten párat.

Toyo: http://images.spritmonitor.de/411288_5.png
SX: http://images.spritmonitor.de/411289_5.png

Adamo_sx
Budapest
useravatar
549 hozzászólás

Sziasztok!

Nemrég jutottam hozzá egy Nissan Bluebird 2.0 DLX-hez.. jelenleg karosszériásnál van mert a két hátsó ívet megette az idő vasfoga és a rozsda:S  de sajnos a rendel javítóív nem stimmelt.. és most akármerre kerestem nem kapok sehol :S olyat is mondtak már hogy egész európában nincs hozzá .. tudnátok valami tippet vagy akármi segítséget adni mit tudnék csinálni?:S

docki.peter
Új tag
useravatar
10 hozzászólás

docki.peter írta:

Nemrég jutottam hozzá egy Nissan Bluebird 2.0 DLX-hez.. jelenleg karosszériásnál van mert a két hátsó ívet megette az idő vasfoga...

Mikori évjárat, milyen karosszéria (5 ajtós, szedán, esetleg kombi)?
Sajnos sok jóval nem tudok szolgálni, az, hogy nincs sok-minden útángyártásban, az várható volt, de a bontók többségéből is már kiszórták a Bluebird karosszériákat, alkatrészeket. Ellenben futómű alkatrészek, szilentek vannak, pl. Japán 555 gyártásúak. A lengéscsillapítók sem vészesen drágák, főleg, hogy a hátsó gyárilag patronos.

Egyéb. A galériámban raktam fel pár képet a Bluebirdről:
http://www.nissanfanclub.hu/portal/gall … epei?tab=3

Vannak eladó alkatrészeim is, főleg fékalkatrészek, főfékmunkahenger, első tárcsa, féknyergek, hátsó dob és munkahenger. De van egy garnitúra  jó állapotú 14-es alu felni is jó gumikkal.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

menyus írta:

docki.peter írta:

Nemrég jutottam hozzá egy Nissan Bluebird 2.0 DLX-hez.. jelenleg karosszériásnál van mert a két hátsó ívet megette az idő vasfoga...

Mikori évjárat, milyen karosszéria (5 ajtós, szedán, esetleg kombi)?
Sajnos sok jóval nem tudok szolgálni, az, hogy nincs sok-minden útángyártásban, az várható volt, de a bontók többségéből is már kiszórták a Bluebird karosszériákat, alkatrészeket. Ellenben futómű alkatrészek, szilentek vannak, pl. Japán 555 gyártásúak. A lengéscsillapítók sem vészesen drágák, főleg, hogy a hátsó gyárilag patronos.

Egyéb. A galériámban raktam fel pár képet a Bluebirdről:
http://www.nissanfanclub.hu/portal/gall … epei?tab=3

Vannak eladó alkatrészeim is, főleg fékalkatrészek, főfékmunkahenger, első tárcsa, féknyergek, hátsó dob és munkahenger. De van egy garnitúra  jó állapotú 14-es alu felni is jó gumikkal.

5 ajtós, 1987-es évjáratú... a donor autódban elektromos ablakok találhatóak? és milyen esetlegesen eladó alkatrészeid vannak még?

docki.peter
Új tag
useravatar
10 hozzászólás

Igen elektromos ablakok vannak, elöl, hátul minkét autóban, de az ajtókat elrakom kompletten. Ami nem kell: Egy garnitúra első lengéscsillapító, egy garnitúra első és hátsó lámpa. Még eladó a sibeda, mert nem elektromos, utólag Németországban építették be, így nem kompatibilis a másik elektromos sibedával. Van 4 db. 14-es alufelni 90%-os nyári gumikkal, két 90%-os 250-es első féktárcsa jó betétekkel, két garnitúra eső féknyereg, főfékmunkahenger 2 db., hátsó munkahengerek a dobfékhez, a 2 literes hűtője (ajándék, mert a lamellák részben elporladtak).

Ennyi jutott eszembe, ami biztosan nem kell nekem. Igyekszem minél több cuccot betartalékolni, mert egyre kevésbé lesz hozzá alkatrész a kereskedelemben.

docki.peter írta:

5 ajtós, 1987-es évjáratú... a donor autódban elektromos ablakok találhatóak? és milyen esetlegesen eladó alkatrészeid vannak még?

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

menyus írta:

Igen elektromos ablakok vannak, elöl, hátul minkét autóban, de az ajtókat elrakom kompletten. Ami nem kell: Egy garnitúra első lengéscsillapító, egy garnitúra első és hátsó lámpa. Még eladó a sibeda, mert nem elektromos, utólag Németországban építették be, így nem kompatibilis a másik elektromos sibedával. Van 4 db. 14-es alufelni 90%-os nyári gumikkal, két 90%-os 250-es első féktárcsa jó betétekkel, két garnitúra eső féknyereg, főfékmunkahenger 2 db., hátsó munkahengerek a dobfékhez, a 2 literes hűtője (ajándék, mert a lamellák részben elporladtak).

Ennyi jutott eszembe, ami biztosan nem kell nekem. Igyekszem minél több cuccot betartalékolni, mert egyre kevésbé lesz hozzá alkatrész a kereskedelemben.

docki.peter írta:

Látom új a hátsó futóműved is. az mennyiben fájt neked és honnan tudtad beszerezni?

docki.peter
Új tag
useravatar
10 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32388
mai hozzászólás:
1
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
70

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Biró:
- Hol volt ön 1993. július 7-én este nyolckor?
Tanú:
- Hol lettem volna? Otthon ültem, egyik szememmel a naptárt, másikkal az órát figyeltem.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Micra-problémák (366)
Beküldő: Latsza 
Ma 10:31:03
 Audio (211)
Beküldő: NissunSV 
Tegnap 08:02:38
 Általános Almera topic (7123)
Beküldő: deco 
Tegnap 07:34:14
 Maxima (531)