Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

SR20 olajnyomás növelése

SR20 olajnyomás növelése

sziasztok,
van  valakinek ötlete hogy lehetne sr20de-n gyári pumpával megnövelni az oljnyomást,mintha olvastam volna régen hogy valaki kisérletezet ilyenel(másik rugó tett bele talán,ugy rémlik)
Azért lenne szükség megemelni a nyomást mert kapott a moci egy turbot,olajhütőt meg dugattyúhütő spricniket és attol félek nem lesz elég nyomásom és mivel ez egy új motor nem szeretném ha a csapágyak,gyürük,stb megsérülnének az első kilométereken.

whopper
Új tag
useravatar
62 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: SR20 olajnyomás növelése

whopper írta:

sziasztok,
van  valakinek ötlete hogy lehetne sr20de-n gyári pumpával megnövelni az oljnyomást,mintha olvastam volna régen hogy valaki kisérletezet ilyenel(másik rugó tett bele talán,ugy rémlik)
Azért lenne szükség megemelni a nyomást mert kapott a moci egy turbot,olajhütőt meg dugattyúhütő spricniket és attol félek nem lesz elég nyomásom és mivel ez egy új motor nem szeretném ha a csapágyak,gyürük,stb megsérülnének az első kilométereken.

Az olajpumpában is van szabályozó és az olajszűrőház alján!

autójavítás, lakatolás, épület lakatos munkák.
http://www.youtube.com/watch?v=wSPNIFCciN0

NISSAN
Megszállott tag
useravatar
663 hozzászólás

NISSAN írta:

whopper írta:

sziasztok,

Arra a két hengerre gondolsz ami az egyik pumpa belső felén van a másik a szürőház csatlakozásánál?
És egy nagy csavarral van lezárva, és ezen belül valami rugó feszítő megoldással lehet álitani a nyomás maximumát?

whopper
Új tag
useravatar
62 hozzászólás

whopper írta:

NISSAN írta:

whopper írta:

sziasztok,

Arra a két hengerre gondolsz ami az egyik pumpa belső felén van a másik a szürőház csatlakozásánál?
És egy nagy csavarral van lezárva, és ezen belül valami rugó feszítő megoldással lehet álitani a nyomás maximumát?

Az olajpumpa oldalán lévő nagy csavart kicsavarva érhető el az olajnyomásszabályozó rugója és maga a szabályozó szelep. Leegyszerűsítve, ez szolgál arra, hogy hidegen kinyitva nem engedi az olajnyomást az egekbe szökni, ill fordulaton korlázozza az olajnyomást. Erősebb rugóval elvileg növelhető fordulaton az olajnyomás. De ettől a pumpa szállítási teljesítménye nem lesz nagyobb, amikor nem kell a szelepnek kinyitnia, vagyis kis és közepes fordulatszámon. A rugóerő növelése azért némi segítséget jelentene a jobb kenéshez.

A szúrőházban lévő szelep nem nyomásszabályozó! Az csak egy elkerülő szelep.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Értem,nagyjából erre gondoltam én is és köszönöm a válaszokat.

whopper
Új tag
useravatar
62 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32419
mai hozzászólás:
1
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
42

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Két óvszer beszélget:
- Miért vagy ilyen ideges?
- Á, már reggel felhúztak!

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7146)
Beküldő: Jaca 
Ma 07:50:37
 Villamosság (355)
Beküldő: 1laciapu 
2018.10.14 20:07:40
 Primera P12 (1098)
Beküldő: Wzsolt 
2018.10.04 13:04:32
 Maxima (532)
Beküldő: palidevarga 
2018.09.26 21:16:54
 Rejtett hibák, azaz okuljunk egymás tapasztalataib... (88)
Beküldő: Igabor74 
2018.09.23 20:04:11