Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Autóvétel

Autóvétel

Le szeretném cserélni a dízel Sunnymat egy nagyobb Primerára, csak az a baj hogy a használtpiacon sok a zsákbamacska.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … ce-4031049
Ez az egyik kiszemelt. Almeralógus kollégám a japánban gyártottakat ajánlja és nekem is ez lenne a megfelelő, nomeg ami nem Renault.  Ha tudtok segítsetek válogatniSmile Előre is köszi!

Gabci
Új tag
useravatar
3 hozzászólás
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Re: Autóvétel

Nekem ilyen van 5 ajtósban. Tisztességes motor és váltó, de az 1.8-as nem egy erőgép. Inkább SR20-as motorral keress egyet.
Magát ezt az autót nem ismerem, de minimum 5-6 hónapja hirdetgetik. SZVSZ a képek még tavalyiak. wink
Persze attól még lehet jó.

Üdv, SAti (Primera P11-144 HB, QG18DE, 2001)

SAti
useravatar
958 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban

Hát mondjuk szerintem a Sunny 2.0D-hez képest így is jóval több lesz mint az eddigi. Nomeg nem vagyok egy streetracerVery Happy De ha találok ilyen forma szedánt 2.0-ban akkor meggondolomSmile

Gabci
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

Gabci írta:

Hát mondjuk szerintem a Sunny 2.0D-hez képest így is jóval több lesz mint az eddigi. Nomeg nem vagyok egy streetracerVery Happy De ha találok ilyen forma szedánt 2.0-ban akkor meggondolomSmile

Jól meggondoltad, a dieselhez képest jóval többe lesz az üzemeltetése, főleg városban a fogyasztása miatt. Esetleg autógázzal üzemeltetni. Egy kétliteresnél elég gyorsan vissza tud jönn az autógáz szett költsége.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Meggondoltam, le akarom cserélni a dízelemet. Igazából melóbajárni kell az autó, meg nagyon hosszú távú utakra (200+ km egyben). Sok gondom volt a dízellel mert 5 km-en nem melegedett fel a motor, és azt nem szerette. Amúgy meg a vétel után át lesz alakítva Etanolra. E85Power féle átalakítóval meg előgyújtásállítással. Meg munkaeszköz is lesz az autóból ott meg az üzemanyag térítve van. És hát ugye sokkal jobban mennek a benzinesek mint a dízelek, még ha nekem csak ritkán is lesz szükségem a teljes erőtertalékra.

Gabci
Új tag
useravatar
3 hozzászólás

menyus írta:

Jól meggondoltad, a dieselhez képest jóval többe lesz az üzemeltetése, főleg városban a fogyasztása miatt. Esetleg autógázzal üzemeltetni. Egy kétliteresnél elég gyorsan vissza tud jönn az autógáz szett költsége.

Menyus, szerinted megéri egy hengerenkénti befecsis autót hivatalosan begázosítani??? Ahhoz elég rendes km mennyiséget kell megtenni egy évben, hogy hamar visszahozza az árát...

100nx & Wp12

VerteNX
useravatar
322 hozzászólás

hát egy normális gázszett az 200K (közvetlen befecsis) attol szarabbat nem érdemes szerintem betenni.

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3043 hozzászólás

NISSAN16V írta:

hát egy normális gázszett az 200K (közvetlen befecsis) attol szarabbat nem érdemes szerintem betenni.

Így van, és km-enként nagyjából 10 ft-tal jössz ki jobban, így érdemes számolni.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

Sziasztok!

Lecserélném jelenlegi 1990-es dízel Sunny autómat, anyagi lehetőségem kb 1 Millió. A szerelőm Opel párti, a G Astra-t ajánlja mert szerinte olcsó a fenntartása, sok helyen lehet alkatrészt venni hozzá. Én viszont nagyon szeretem a jelenlegi kocsimat, megbízható csak már koros és fapados ezért vennék egy felszereltebb autót. Úgy gondoltam, hogy inkább maradnék a Nissan-nal, a Primera P11-144-t néztem ki.
A kérdésem az lenne, hogy vásárlásnál mire kell ennél a típusnál figyelni, van-e valami gyenge pontja amire akár szerelő nélkül is rájövök. A gond az, hogy elég keveset hirdetnek, pl. ahol lakok Debrecenben eddig nem találtam, ezért lehet, hogy akár Győrbe kellene mennem érte.
Még egy fontos kérdés mennyire hajlamos a rozsdásodásra, mert a jelenlegi autómnak ez a gyenge pontja.

Előre is köszönöm.

rvereb
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

Ennek a gyenge pontja a légtömegmérő, előbb-utóbb behal. A korrozióvédelme gyengébb, mint a p10-é. Rozsdásodik általában a kerékíveknél, toronynál, küszöböknél. A nehéz karosszériához a diesel, vagy a min. 1.8-as benzines való. A jelenlegi benzinárak mellett én a diesel-re szavaznék. Vagy a 2 literes benzinesre, de egy jó hengerenkénti autógáz szettet berakva. A 2 literes benzines olcsón kapható, de a dieselek általában igen sokat futottak. Úgy tudom hogy ennél nem volt gond a váltókkal, nincs típushiba.

Én mos az autógázzal kb. feléért járok, mintha benzinnel mennék. Érden 190 Ft/l az autógáz (5000-ból telinyomom a pótkeréktartályomat), így havi szinten kb. 20 ezret spórolok csak a munkábajáráson (42 ezer helyett 22 ezer az üzemanyagköltség). Nekem az egyszerű gáz szett 150 volt, de a modernebb autóhoz 200-300 között van a jó gáz szett. Vagyis, ha sokat kell hajtanod, egy év alatt simán visszajön az ára.

rvereb írta:

Sziasztok!

Lecserélném jelenlegi 1990-es dízel Sunny autómat, anyagi lehetőségem kb 1 Millió. A szerelőm Opel párti, a G Astra-t ajánlja mert szerinte olcsó a fenntartása, sok helyen lehet alkatrészt venni hozzá. Én viszont nagyon szeretem a jelenlegi kocsimat, megbízható csak már koros és fapados ezért vennék egy felszereltebb autót. Úgy gondoltam, hogy inkább maradnék a Nissan-nal, a Primera P11-144-t néztem ki.
A kérdésem az lenne, hogy vásárlásnál mire kell ennél a típusnál figyelni, van-e valami gyenge pontja amire akár szerelő nélkül is rájövök. A gond az, hogy elég keveset hirdetnek, pl. ahol lakok Debrecenben eddig nem találtam, ezért lehet, hogy akár Győrbe kellene mennem érte.
Még egy fontos kérdés mennyire hajlamos a rozsdásodásra, mert a jelenlegi autómnak ez a gyenge pontja.

Előre is köszönöm.

menyus
Parkváros
useravatar
639 hozzászólás

Sziasztok!

2002-es Nissan Primera-kat nézegetek 1,6-os benzines motorral. Tudna valaki mondani valamit a típussal kapcsolatban, mert az interneten kevés a felhasználói tapasztalat. Milyen hibákra lehet számítani, mik a típushibái ennek a szériának?

Erre a fajtára gondoltam:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … p2-4293030

Mi a különbség az Acenta és a Visia Plus között?

A válaszokat előre is köszönöm.

pohi
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Köszi. Egy fontos dolgot nem írtam, azt, hogy évi 10-12e km-t megyek főleg városban, tehát nem sokat, ezért én egy 1.6-os benzinesre gondoltam. A diesel ha elromlik elég drága mulatság is lehet legalábbis nálam okosabbak ezt mondják.
Egyébként a fenntartási költsége hogy alakul? Remélem nem csillagászati összegekről van szó. smile 

menyus írta:

Ennek a gyenge pontja a légtömegmérő, előbb-utóbb behal. A korrozióvédelme gyengébb, mint a p10-é. Rozsdásodik általában a kerékíveknél, toronynál, küszöböknél. A nehéz karosszériához a diesel, vagy a min. 1.8-as benzines való. A jelenlegi benzinárak mellett én a diesel-re szavaznék. Vagy a 2 literes benzinesre, de egy jó hengerenkénti autógáz szettet berakva. A 2 literes benzines olcsón kapható, de a dieselek általában igen sokat futottak. Úgy tudom hogy ennél nem volt gond a váltókkal, nincs típushiba.

Én mos az autógázzal kb. feléért járok, mintha benzinnel mennék. Érden 190 Ft/l az autógáz (5000-ból telinyomom a pótkeréktartályomat), így havi szinten kb. 20 ezret spórolok csak a munkábajáráson (42 ezer helyett 22 ezer az üzemanyagköltség). Nekem az egyszerű gáz szett 150 volt, de a modernebb autóhoz 200-300 között van a jó gáz szett. Vagyis, ha sokat kell hajtanod, egy év alatt simán visszajön az ára.

rvereb írta:

Sziasztok!

Előre is köszönöm.

rvereb
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

pohi írta:

Sziasztok!

2002-es Nissan Primera-kat nézegetek 1,6-os benzines motorral. Tudna valaki mondani valamit a típussal kapcsolatban, mert az interneten kevés a felhasználói tapasztalat. Milyen hibákra lehet számítani, mik a típushibái ennek a szériának?

pohi: hát, ha szabad belevauzni, szerintem eléggé nehezek ezek a Primerak már, és én inkább 2.0-st keresnék a helyedben, mivel ha az 1.6-osnál bekapcsolod a klímát szerintem nagyon gyenge lesz az autó, pláne ha több ember ül benne.
Amennyire tudom az Acenta a legnagyobb felszereltség, bőr kormány, bőr váltókulissza stb, a Visia Plus az eggyel gyengébb verzió.

Leon
useravatar
806 hozzászólás

Leon írta:

pohi írta:

Sziasztok!

pohi: hát, ha szabad belevauzni, szerintem eléggé nehezek ezek a Primerak már, és én inkább 2.0-st keresnék a helyedben, mivel ha az 1.6-osnál bekapcsolod a klímát szerintem nagyon gyenge lesz az autó, pláne ha több ember ül benne.
Amennyire tudom az Acenta a legnagyobb felszereltség, bőr kormány, bőr váltókulissza stb, a Visia Plus az eggyel gyengébb verzió.

A Tekna a legjobb felszereltségű. wink
Én is a 2L-esre beszélnélek rá. Nem csak azért mert erősebb, de nyomatékosabb is, ami városban számít igazán. Nem fog sokkal kevesebbet fogyasztani az 1.6-os, mert ugyan akkora kasztnit kell cipelnie, a fizikát meg nem lehet becsapni...
Én egy 1.6-ost próbáltam ki amikor kijött a P12-es típus és hát nem egy kapkodós fajta.

Üdv:
Primera_P11
Maxima A33 V6 3.0 24V LPG
http://www.modelljeim.hu/

Primera_P11
useravatar
417 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat. Lecsúsztam vagy kettőről mostanában. Kicsit várok még nem sietek.....

pohi
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

pohi írta:

Köszönöm a válaszokat. Lecsúsztam vagy kettőről mostanában. Kicsit várok még nem sietek.....

Sosem kell kapkodni. A vicces, hogy én Tolna megyéből mentem el Debrecenbe egy 1,6-os Primeráért P11 99-es. Az az autó is már pár hónapja kacsingatott rám a neten. Nem bántam meg azóta sem, pedig költöttem rá, de mondhatni kopó-fogyó alaktrészeket vettem csak. Én az előző autómnak is megadtam mindent (Maruti) csak öreg volt már és pici smile. Ennek is megadom ami neki kell és hálás érte. A gyári adatokat fogyasztja 7,2/100 km. Nekem nem tűnt fel a gyengesége a 100 Le-s motornak mivel a Maruti utána ez az autó egy villám smile. Persze egy 2 literes sokkal jobb lehet, de nekem ez is bőven megfelel. Az enyém is majdnem full extrás 4 légzsákkal 4 tárcsafék, stb. Az etanolos átalakító is most megy bele hamarosan.
Én vétel után a fékeket cseréltem ki, mert elkoptak már. Igazából vételkor megnéztem az ABS működésést, az elektromos dolgokat, a klíma működést, ilyeneket. Én se értek az autóhoz smile, ezért néztem át ezeket főleg. A motor láncos azzal nem nagyon kellett foglalkoznom. Igazából itthon még főleg elektromos dolgok miatt költöttem rá (műszerfal világítások, hátsó ablak fűtése vacakolt),de ennyi.

kovzol14
Új tag
useravatar
14 hozzászólás

kovzol14 írta:

pohi írta:

Sosem kell kapkodni. A vicces, hogy én Tolna megyéből mentem el Debrecenbe egy 1,6-os Primeráért P11 99-es. Az az autó is már pár hónapja kacsingatott rám a neten. Nem bántam meg azóta sem, pedig költöttem rá, de mondhatni kopó-fogyó alaktrészeket vettem csak. Én az előző autómnak is megadtam mindent (Maruti) csak öreg volt már és pici smile. Ennek is megadom ami neki kell és hálás érte. A gyári adatokat fogyasztja 7,2/100 km. Nekem nem tűnt fel a gyengesége a 100 Le-s motornak mivel a Maruti utána ez az autó egy villám smile. Persze egy 2 literes sokkal jobb lehet, de nekem ez is bőven megfelel. Az enyém is majdnem full extrás 4 légzsákkal 4 tárcsafék, stb. Az etanolos átalakító is most megy bele hamarosan.
Én vétel után a fékeket cseréltem ki, mert elkoptak már. Igazából vételkor megnéztem az ABS működésést, az elektromos dolgokat, a klíma működést, ilyeneket. Én se értek az autóhoz smile, ezért néztem át ezeket főleg. A motor láncos azzal nem nagyon kellett foglalkoznom. Igazából itthon még főleg elektromos dolgok miatt költöttem rá (műszerfal világítások, hátsó ablak fűtése vacakolt),de ennyi.

Hasonló cipőben járok én is. Debreceni vagyok és egy P11-144 Primerat keresek 1.6 kombit, vagy ferdehátút. Itt van Debrecenben egy de ez a legdrágább, legközelebb Nyíregyházán van, meg Miskolc, Gyál, Esztergom, Győr. Remélem a végén nem kell Győrbe mennem. smile Bár ha tuti jó az autó elmegyek oda is.

rvereb
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … es-4436317

Ezt a kocsit néztem ki magamnak, csak kicsit gyanús a 97 ekm ami elméletileg benne van. Van valaki aki esetleg megnézte? Mondjuk én sem megyek sokat évente, de azért az ördög nem alszik.
Ja és nincs szervizkönyve ezt sajnos "elírták". sad Állapotfelmérésre elvihetem, vihetek szerelőt, próbakört is mehetek vele és festékvastagság mérővel körbemérhetjük a kocsit.   

Előre is köszi.

rvereb
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

rvereb írta:

Ezt a kocsit néztem ki magamnak, csak kicsit gyanús a 97 ekm ami elméletileg benne van. Van valaki aki esetleg megnézte? Mondjuk én sem megyek sokat évente, de azért az ördög nem alszik.
Ja és nincs szervizkönyve ezt sajnos "elírták". sad Állapotfelmérésre elvihetem, vihetek szerelőt, próbakört is mehetek vele és festékvastagság mérővel körbemérhetjük a kocsit.   

Előre is köszi.

Ha minden rendben van vele, jó vétel lehet, ha egy hozzáértő szerelővel megnézed és okés, akkor az se különösebb gond, ha 150e km van benne, olyannal nézd meg, aki ismeri ezeket az autókat.

dokeee
Törzsgárda tag
useravatar
289 hozzászólás

dokeee írta:

rvereb írta:

Előre is köszi.

Ha minden rendben van vele, jó vétel lehet, ha egy hozzáértő szerelővel megnézed és okés, akkor az se különösebb gond, ha 150e km van benne, olyannal nézd meg, aki ismeri ezeket az autókat.

Jól néz ki tényleg, de kombit szvsz ne vegyél 1.6-os motorral, mert túl nehéz az a kasztni. Vagy akkor írass fel hozzá rögtön nyugtatót is. cool
A km tényleg nem számít ezeknek, de kombit (főleg horoggal!) nem azért vettek annó, hogy ne menjenek vele, ha érted mire gondolok. wink
Az enyém pl. 5 ajtós 1.8-as, de újabb és most van benne garantált 210ekm és ennyit is mutat.

Üdv, SAti (Primera P11-144 HB, QG18DE, 2001)

SAti
useravatar
958 hozzászólás

Köszi a válaszokat.
Kombit a család miatt szeretnék (tavaly nyáron telepakoltunk egy kölcsön kombi VW Polót), mivel azonban nekem is alapból gyanús a kombi alaposan körbenéztem a kocsit, hiszen azzal lehet zöldségezni, vásározni, stb. A csomagtér belseje ép, a műanyag részek nincsenek lekopva, karcolva, a hátsó ülés mögötti szövetes rész is ép, tehát nem gyanús. Belül a bajuszkapcsolók is épek nem kopottak, látszanak a feliratok rendesen, csak a sebváltó van lekopva, a kormány is jónak mondható.
Sajnos a szerelőmet pénteken műtötték nem tudom magammal vinni, de a Toyoyta-hoz kértem időpontot átvizsgálásra. Azt mondták "jó kezekben" lesz a kocsi, mindent megnéznek amit akarok. Azért nem a Nissan-hoz viszem, mert a kereskedő azt mondta nem igazán korrekt csapat és nincs jóban a tulajjal. Vihetem a Toyota-hoz, Opel-hez, vagy máshoz is. Én úgy gondoltam a Toyota mégis csak Japán. smile
Mivel keveset megyek és főleg városban nekem elég az 1.6-os motor. A 20 éves dízel Sunny-m után biztos gyorsabb lesz. smile

Szerdán megyünk, majd meglátjuk mit mondanak.

rvereb
Új tag
useravatar
9 hozzászólás

rvereb írta:

Előre is köszi.

Az egyik ismerősöm már volt megnézni (hozzáértő szerelővel)! Átvitték Miskolcra átvizsgáltatni és kiderült, hogy vissza van tekerve az óra közel 250e-300e km-ről. Kormányt meg váltógombot lehet cserélni is egy újabbra! big_smile
Az 1.6-os motorral kapcsolatosan pedig csatlakozom a többiekhez. Tényleg gyengus, pláne bekapcsolt klímával. Én is inkább egy 2.0-at javasolnék: http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … ce-4431499
Ez a világből is kimegy! Nekem hasonló volt, csak a 150Le-s automata váltós GT. 230e km-rel vettem és azon kívül, hogy sokáig állt az autó és a szervócsövek elértek, azon kívül semmi gondom nem volt vele! Igaz a javítás drága volt(150eFt), de megérte várni arra, hogy kész legyen.
Szóval szerintem hanyagold ezt az autót! Én is most keresek ebből a kasztniból, de inkább 2.0! Kb ugyan annyit kajál, mint az 1.6, csak kevésbé erőlködik a motor még klímával együtt is.
Remélem tudtam segíteni!

Anthony84
Márton Zoltán
Új tag
useravatar
18 hozzászólás

erről tud valamelyikőtök valamit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … ad-4514729

na meg erről.valami ilyesmi full extrás p11-et szeretnék ha lejár a részlet szeptemberbe a p10-ről

http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/ … er-4521224

Szerkesztette: Zsotti824
2011-02-16 21:49:33

Zsotti824
Veterán tag
useravatar
1020 hozzászólás

A piros gt az enyém volt... vettem 100nx targát helyette mostanság, ezért lett eladva a kereskedőnek..szervo nem megy, amugy 10w60as edge sporttal volt etetve kb 3éve, jó gép, voltam vele pár nissanos talin is pl vöfi szervezésében ceglédenSmile
Ui: gondolom kuka a 100nx-em váltója, 5. sebességet beveszi ugyan, de gázadásra kidobja...tapasztalat valakinek? váltócsere vagy megéri megcsináltatni? köszi

davyegt
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Jah és igy nézett ki mielött vissza lett mindene fujva pirosra, ahogy az avataromban látod.
100nx váltóval kapcsolatban várom a tanácsokatVery Happy
Dév

davyegt
Új tag
useravatar
16 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32312
mai hozzászólás:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3716
legújabb felhasználó:
TibuszHun
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
31

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

- Mi a férfiaknál az öregedés legelső, csalhatatlan jele?
- ???
- Ha a hajnali merevedés a derékban kezdődik.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Általános Almera topic (7093)
Beküldő: zoli11 
Tegnap 23:40:01
 Általános kérdések (Primera) (5197)
Beküldő: Biriboy 
2018.05.13 16:19:28
 Primera alkatrészek (1810)
Beküldő: Biriboy 
2018.05.13 16:18:47
 Nissan Almera fordulati problémák (83)