Nissan Fan Club - Hungary

• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Közösségi média: Neked egy kattintás, nekünk elismerés!
Hasznosnak ítéled az oldalt és ajánlanád ismerőseidnek? Tudod mit kell tenned. Wink

Primera P12

Re: Primera P12

Zsupsza írta:

Sziasztok!
Tudna nekem Valaki segíteni abban, hogy merre találhatnék egy leírást az autó menüjéhez?

Van magyar nyelvű kézikönyvem P12hőz,Ha valaki segítene a szkennelésben feltehetnénk az oldalra.Vas megyei vagyok.

Skorzy
Új tag
useravatar
12 hozzászólás
Felhasználói infó a hozzászólásokban
Az adminisztrátor letiltotta a nyilvános hozzászólás beküldést.

Ez szuper, csak az a baj, hogy én meg Békés megyei vagyok.

Zsupsza
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Sziasztok!

Abban keresem a segítségeteket, hogy rendelkezik-e valaki esetleg egy rossz, hibás Smart Entrance-el,amitől szívesen megválna?

Köszönöm!

MaeddoX
Új tag
useravatar
1 hozzászólás

Sziasztok!

Ez az első telem a kocsival (primera p12 hatchback). Mindig kombiaim voltak (ez nem az, de majdnem) és ilyen problémával még nem találkoztam. Valahonnan komoly mennyiségű víz jut be a csomagtérbe. Van egy gumi csomagtér tálcám, ezért nem vettem észre, hogy ekkora a gond. A tálca alatt bepenészedett a kárpitos csomagtér lap és a pótkerék üregében konkrétan 5 cm mély víz volt. A kocsival egy árok partján szoktam parkolni, így jobbára a jobb oldala felé dől kicsit, a hátsó kerékdob kárpitjának az alja nedves, a bal oldali tök száraz. Az ajtószigetelést megnéztem nem láttam rajta szakadást, de mikor leszedtem a belső részén nedves koszos valami volt, amit letisztítottam. Van valami tippetek, hogy jut be ennyi víz a kocsiba?

croutisse
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Üdv az itt fórumozóknak!

Sajnálatos módon az év elején csúnyán összetörték a Primerámat (1.8, 2005-ös évjárat, 4 ajtós sedan kivitel), én voltam a vétlen fél.  A másik autó hátulról jött belém és csúnyán felgyűrte a csomagtér padlólemezét. Műszakilag semi baja nincs, teljesen járóképes, szeretném megmenteni, kár lenne, ha bontóban végezné.
A javításhoz keresném az alábbiakat:
-  2 db hátsó lápa
- lökhárító (mindegy a szín)
- csomagtér ajtó
- a fentiek külön-külön is érdekelnek, de igazából egy komplett hátsó rész kellene (bontós szlengben "nagyhátulja"Wink

Ha valakinek van eladó a fentiekből, vagy esetleg tud olyat aki bont Primérát az szóljon, és megalkudunk az árban.

Köszi szépen előre is!

Wzsolt
Új tag
useravatar
17 hozzászólás

Szia!
Adj egy e-mail címet és küldök egy bontós kontaktot!
Üdv.: Peti

Wzsolt írta:

Üdv az itt fórumozóknak!

Sajnálatos módon az év elején csúnyán összetörték a Primerámat (1.8, 2005-ös évjárat, 4 ajtós sedan kivitel), én voltam a vétlen fél.  A másik autó hátulról jött belém és csúnyán felgyűrte a csomagtér padlólemezét. Műszakilag semi baja nincs, teljesen járóképes, szeretném megmenteni, kár lenne, ha bontóban végezné.
-  2 db hátsó lápa
- csomagtér ajtó
- a fentiek külön-külön is érdekelnek, de igazából egy komplett hátsó rész kellene (bontós szlengben "nagyhátulja"Wink

Ha valakinek van eladó a fentiekből, vagy esetleg tud olyat aki bont Primérát az szóljon, és megalkudunk az árban.

Köszi szépen előre is!

Kip31
Új tag
useravatar
42 hozzászólás

Üdv a csoporttagoknak!
Van egy 1.8-as benzines Primerám, 160.000 km-rel, 2006-os. Kérdésem hogy mennyire jó bele az ELF Evolution 900 SXR 5w40-es motorolaj? Csak mert kicsit eszegeti az olajat, és nem feltétlenül tennék bele 10w40-et, az ELF az 5w40-es olajok között kicsit "sűrűbbnek" tűnik az értékek alapján, de mégis csak 5w-40.. Motul 8100 x-cess 5w40, Meguin High Condition 5w40 volt benne, ezek hígabb olajok 40 és 100 fokon is mint az ELF Evolution 900 SXR..  Csak azért kérdezem mert nagyon Renault olajként nyomatják az ELF-et, de én nem gondolnám hogy baja lenne tőle a Nissan motornak...

halitibi (Primera WP12/2006/1.8 - QG18DE)

halitibi
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Castrol Magnatec 10w-40-el jártam csak és kizárólag a P12 1.8-al és mindig tökéletes kenése volt, egy csepp olaj nem fogyott soha. Még a gyári ajánlás is 10w-40 all season-ra, a mi éghajlati klímánkra hibátlan a 10w-40. 
Ha 5w-40-el akarsz járni, nyugodtan tehetsz bele bármit, ami a gyári szabványokat teljesíti, az ELF is egy nagyon jó olaj, én mégis esküszöm a castrol 10w-40 olajra, nekem makulátlan volt és olcsó.  (man szűrőt vettem csak)

halitibi írta:

Üdv a csoporttagoknak!
Van egy 1.8-as benzines Primerám, 160.000 km-rel, 2006-os. Kérdésem hogy mennyire jó bele az ELF Evolution 900 SXR 5w40-es motorolaj? Csak mert kicsit eszegeti az olajat, és nem feltétlenül tennék bele 10w40-et, az ELF az 5w40-es olajok között kicsit "sűrűbbnek" tűnik az értékek alapján, de mégis csak 5w-40.. Motul 8100 x-cess 5w40, Meguin High Condition 5w40 volt benne, ezek hígabb olajok 40 és 100 fokon is mint az ELF Evolution 900 SXR..  Csak azért kérdezem mert nagyon Renault olajként nyomatják az ELF-et, de én nem gondolnám hogy baja lenne tőle a Nissan motornak...

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Hajlok a 10w40-re, főleg így nyárra nem látok benne semmi kockázatot.. Lesz összehasonlítási alap legalább az 5w40 mellé. Az igazság az, hogy a fullos 5w40-es olajok elég vékonyak, csipegeti...  Megnézem a Castrolt, eddig 10w-40-ben Motul 6100 Synergie +, Meguin Syntech Premium, Liqui Moly Leichtlauf MoS2, Valvoline MaxLife vagy SynPower amiket nézegettem hogy jók lennének. A LM már kicsit drágább kategória..   Köszönöm a választ!

F2P12 írta:

Castrol Magnatec 10w-40-el jártam csak és kizárólag a P12 1.8-al és mindig tökéletes kenése volt, egy csepp olaj nem fogyott soha. Még a gyári ajánlás is 10w-40 all season-ra, a mi éghajlati klímánkra hibátlan a 10w-40. 
Ha 5w-40-el akarsz járni, nyugodtan tehetsz bele bármit, ami a gyári szabványokat teljesíti, az ELF is egy nagyon jó olaj, én mégis esküszöm a castrol 10w-40 olajra, nekem makulátlan volt és olcsó.  (man szűrőt vettem csak)

halitibi írta:

Üdv a csoporttagoknak!

halitibi (Primera WP12/2006/1.8 - QG18DE)

halitibi
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Wzsolt írta:

Üdv az itt fórumozóknak!

-  2 db hátsó lápa
- csomagtér ajtó

Köszi szépen előre is!

Végül úgy alakult, hogy nem akarok bajlódni az autó javításával, inkább áruba bocsátanám. Akit esetleg érdekel egy hátul törött, de műszakilag teljesen rendben lévő 2005-ös 1.8-as primera, az írjon nyugodtan, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, ha kell küldön nagyfelbontású képet is. Az autón minden működik, van érvényes forgalmija, törzskönyve, lábon elvihető.

HaHu-s link: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto … 4-12808447

Zsolt

Wzsolt
Új tag
useravatar
17 hozzászólás

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, 1.9 dci 120lóerős 2005-ös primerára milyen klíma kompresszort szereltek? Nekem csak egy renault meganos könyvem van, abba csak annyit írnak, hogy delphi cvc 135, de állítólag a primérába még nem biztos hogy az van. Bontottan szeretnék venni, de kérik a gyári számát, azt meg csak akkor tudom, ha elviszem a szerelőnek aki megnézi, gondoltam csak akkor viszem ha már megvan a cseredarab.
Köszi.

pappali
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Hátha másnál is felmerül, kétféle kompresszorral szerelték a P12-t:
QR motorral szerelt modellek CWV615
NEM QR motorral szerelt modellek CSV613

pappali írta:

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, 1.9 dci 120lóerős 2005-ös primerára milyen klíma kompresszort szereltek? Nekem csak egy renault meganos könyvem van, abba csak annyit írnak, hogy delphi cvc 135, de állítólag a primérába még nem biztos hogy az van. Bontottan szeretnék venni, de kérik a gyári számát, azt meg csak akkor tudom, ha elviszem a szerelőnek aki megnézi, gondoltam csak akkor viszem ha már megvan a cseredarab.
Köszi.

F2P12
Törzsgárda tag
useravatar
359 hozzászólás

Sziasztok. Érdeklődnék tempomat beszereléssel kapcsolatban. Van egy 2006-os p12-es 1.8as primeram és a kormányon megvan a tempomatvezérlő helye, tudtok esetleg linket vagy helyet mondani ahol be tudnék szerezni bontottan vagy használtan alkatrészeket illetve miket kéne beszerezni ehhez?
A segítséget előre köszönöm!

Ricardogio
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Sziasztok ! Van egy Nissan Primera P12-es autóm, 1.6 benzin. 2003-as.

Hajtókarcsapágyas... Az a probléma vele, hogy csak gyári alkatrészt lehet hozzá rendelni, de sajnos a STD (standard) méreten belül is van 6 cikkszámú. Szóval ahhoz hogy kirudjam cserélni szét kell szednem aztán megrendelni 5-6 nap és összerakni. De hátha meguszom ezt az 5-6 napot üresben, ezért ha valaki szedett már szét, és tudott hozzá alkatrészt, az kérem írjon.    Ezek a cikkszámok vannak 0.00 STD méretben gyárilag :    121114M50A    -   M51A   -   M52A
                   121119F600     -     601     -     602

Köszi

Armin88
Új tag
useravatar
34 hozzászólás

Sziasztok.
Ugye novemberben cseréltem sünit, mert se hideg se meleg levegő nem jött. Ez az ellenállás csere megoldotta a problémát.
Viszont ma azt kezdte el csinálni, hogy nem tudom a befúvás erősségét állítani, mindig maxon megy levegő, ki sem tudom kapcsolni.
Minden más működik (hideg-meleg, szélvédőre-lábra-utastérbe váltás, klíma ki-be) csak az erősséget nem tudom állítani.
Valakinek ötlet?

Kip31 írta:

Na kiderült, hogy ez a süninek nevezett ellenállás féle halt meg.
Köszönöm mindenkinek a tippet!

Kip31 írta:

Most is 15 ezer a bontott smile !
Holnap kiderül, hogy a mi a baj.

tgabor29 írta:

Igen sajnos nem olcsó.Nekem akkor a szervíz megrendelte az alkatrèszt 25 ezer volt.Bontóba is 15 ezer lett volna.

Kip31
Új tag
useravatar
42 hozzászólás

Sziasztok! Nekem állandóan meleg levegő kön be a szellőzőn. Hiába van kint 25 fok, nálam még is kéznek meleg, tehát min 38 fokos levegőm jön be. Van valami tipp, vagy állítási lehetőség? Válaszokat előre is köszönöm.

croutisse
Új tag
useravatar
5 hozzászólás

Sziasztok!
1.9 dci motornál miért lehet az, hogy alapjáraton ha bekapcsolom a kímát, az nem kapcsol be, hanem periódikusan kb 4 másodpercenként elindul, majd azonnal letilt, majd elindul... és így tovább, ez a forudlatszámon is meglátszik, hogy 4mp-ként leesik a fordulat egy pillanatra. Magas fordulatszámnál nincs gond, jó hideget fúj.
Videó itt található (legalul kell nézni):
https://youtu.be/eorsErP2Elw

pappali
Új tag
useravatar
26 hozzászólás

Sziasztok.
Nincs valakinek elfekvőben hibás előtét-ellenállása (süni)?
Köszi!

Kip31
Új tag
useravatar
42 hozzászólás

Kedves Fórumtársak!

Elérkezett az első, alsó lengőkarok cseréjének ideje az autómon (P12, QR20DE). Milyen utángyártott alkatrészt ajánlotok hozzá? Blueprint, Febi, Delphi, Meyle-t nézegettem 30 ezer alatt. A Lemförder, Moog felára megéri a minőség tekintetében, vagy az előbbi csoport is bőven jó?

Van esetleg valami tuti tipp, ami ár-érték arányban is minőségben is jó? Illetve mit tanácsoltok, honnan szerezzem be ezeket az alaktrészeket?

Köszi előre is a visszajelzést:

Bazsi

Firebazs
Új tag
useravatar
40 hozzászólás

nipartsot is bele teheted

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sziasztok. Olyan szerelőt keresek budapesten vagy környékén, akinek van nissanhoz obd műszere. Köszönöm.

unno
Új tag
useravatar
10 hozzászólás

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Nem kapok sehol 60 amperos biztosítékot, az a nagy sárga, ami a ventillátort üzemelteti, felforr a vizem sad. Tudtok esetleg egy autós boltot, vagy veboldalt? 

Köszi előte is a válaszolat!
Üdv, Szilvi

Jaszika
XVIII kerület
Új tag
useravatar
6 hozzászólás

Jaszika írta:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Nem kapok sehol 60 amperos biztosítékot, az a nagy sárga, ami a ventillátort üzemelteti, felforr a vizem sad. Tudtok esetleg egy autós boltot, vagy veboldalt? 

Köszi előte is a válaszolat!
Üdv, Szilvi

Keresek neked ha még aktuális

NISSAN16V
Veterán tag
useravatar
3058 hozzászólás

Sziasztok!

Facelift-es (2005-) primerába keresek középkonzol (CD lejátszó alatti) tárolórekeszt. Ha valakinek van eladó szóljon!
Köszi előre is!

Üdv,
Zsolt

Wzsolt
Új tag
useravatar
17 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. A képen látható hibaüzenetet kapom. Ha megyek vele kicsit és újraindítom a motort eltűnik. Csatoltam még pár plusz infót hátha látni benne valamit.
Képek

Köszönöm!

Vlad
Új tag
useravatar
2 hozzászólás

Fóruminfó

Fórum-statisztika:

témakör:
233
szavazás:
1
hozzászólás:
32451
eheti hozzászólások:
3
Felhasználó infó:

felhasználók:
3719
legújabb felhasználó:
zoli65
vonalban levő tagok:
0
vonalban levő vendégek:
58

Vonalban: 
Jelenleg egy tag sincs vonalban

Jelmagyarázat:

Témakör
 Új
 Lezárt
 Kiemelt
 Aktív
 Új/Aktív
 Új/Lezárt
 Új kiemelt
 Lezárt/Aktív
 Aktív/Kiemelt
 Kiemelt/Lezárt
 Kiemelt/Aktív/Lezárt

Móka Smile

Általános összefüggések 1:
- A nőt addig aggasztja a jövő, amíg férjhez nem megy.
- A férfit addig nem aggasztja a jövő, amíg meg nem nősül.

Friss hirdetések

Friss fórum hozzászólások

Adok-veszek (Primera) (1239)
Beküldő: Blo107 
2018.11.17 00:05:18
 Általános Almera topic (7174)
Beküldő: Jaca 
2018.11.16 12:16:20
 Nissan Almera fordulati problémák (92)
Beküldő: deco 
2018.11.13 18:03:45
 Általános kérdések (Primera) (5203)